Home / FOTOGRAFIA / URODZINY Z DAREM DLA DZIECI II EDYCJA – IMPREZA Z AUKCJĄ CHARYTATYWNĄ

URODZINY Z DAREM DLA DZIECI II EDYCJA – IMPREZA Z AUKCJĄ CHARYTATYWNĄ

16 LUTEGO 2019 r., w Restauracji Feta, głównego darczyńcy wydarzenia, rozpoczęła się II już edycja URODZIN Z DAREM DLA DZIECI, połączona tym razem z aukcją charytatywną. 

Oto przebieg wydarzenia:

 

Witam Państwa!

Ponieważ nam troszkę się ta impreza rozrosła, trochę celowo a trochę nie celowo, muszę dopełnić formalności.

Nazywam się Agnieszka Maliszewska, jestem przedstawicielem powstającej Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego. Jestem także mamą jubilata , jak również pomysłodawczynią i koordynatorem wydarzenia. Z pasji Tworzę projekty społeczne dla ludności i Miasta Olsztyna.

Inne projekty jakie zrealizowałam z Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna to: projekt „Kreatywne Matki” oraz „Bobasy w Kuchni”, choć nie tylko te powstały.  

 

 

Chciałabym Powitać Państwa i podkreślić rangę wydarzenia.

 

Impreza charytatywna pt. „Urodziny z darem dla dzieci” otrzymała:

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Olsztyna / Patronat Honorowy Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

 

Patronaty medialne: Polskiego Radia Olsztyn oraz Gazety Olsztyńskiej i Nasz Olsztyniak.

Do szlachetnej Imprezy przyłączyli się nasi wyjątkowi goście specjalni, których na to wydarzenie zaprosiłam, część z nich prowadziła warsztaty z dziećmi.

Pierwszym był Muzyk Pan Paweł Graczyk, z idealnym słuchem multiinstrumentalista – gra na waltorni, fortepianie, skrzypcach i organach. Interesuje się gotowaniem.

Drugim, Aktor Olsztyńskiego Teatru Lalek, Pan Tomasz Czaplarski, były lalkarz w TVN, występował także w programie Szymon Majewski Show. Lalkarz, animator kultury, od 14 lat związany z Olsztyńskim Teatem Lalek. Zagrał już w bardzo wielu spektaklach. Prowadzi grupę Teatroholicy Centrum Warsztatu ucząc i zaprzyjaźniając młodych z teatrem. Można go oglądać aktualnie na scenie w takich tytułach „Dzienniki Gwiazdowe” , „Petit Pier”, „Piotruś Pan”, „Balladyna”, „Chłopcy z Placu Broni” i wielu innych. Współtworzył animacje lalkowe w filmie „Planeta Singli” czy programie satyrycznym „Szymon Majewski Show”. Można było go usłyszeć także w wielu słuchowiskach radiowych i audycjach.

Trzecim był Poeta Ksiądz Karol Misiewicz – bajkopisarz, reżyser, scenograf, a założyciel kilku grup teatralnych. Wydał ostatnio cykl książek dla dzieci o Panu Ślimaku. Zapraszany w całej Polsce do przedszkoli w celu przekazywania ludzkich wartości swoich bohaterów z opowiadań.

oraz Artystka, malarka Pani Anna Drońska z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Posiada dyplom z Kształcenia Artystycznego, doktorat z Tkaniny i Ubioru, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2006 pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego. Jest autorką kilku indywidualnych i uczestniczką zbiorowych wystaw. Zajmuje się głównie malarstwem i tkaniną eksperymentalną. Twórczo interesuje się sztuką ekologiczną, głęboką ekologią i działalnością artystyczną zaangażowaną w kwestie społeczne. Współzałożycielka i członek grupy artystycznej FAŁDY.

Ponieważ moim partnerem organizacyjnym imprezy jest Restauracja Feta, chciałabym przedstawić Państwu wyjątkowego człowieka Panią Ewę Karpowicz-  cudowny człowiek z sercem na dłoni. Odpowiedni człowiek na to wydarzenie, ponieważ 27 lat temu, gdy prowadziła klub Andromeda, zaangażowana była w cykliczne spotkania z rodzinami zastępczymi, pomagając im. Od 24 lat prowadzi restaurację i lokal Feta, już 23 lutego obchodzić będzie hucznie w lokalu tą niezwykłą rocznicę. Przez wiele lat zajmowała się opieką świąteczną w Domu Dziecka w Gryźlinach dbając o obiady choć nie tylko. ( Pani Ewa Karpowicz stoi po lewej Waszej stronie).

Chcę wymienić także Partnerów wydarzenia, bo bez nich ta impreza nie byłaby tak dopracowana pod każdym względem w kwestii materiałów na warsztaty.

Oczywiście pierwszymi i najgłówniejszymi są rodzice, rodziny, społeczność, która mi pomagała i wspierała w każdym elemencie powstawania Urodzin z darem dla dzieci.

 

W tym roku głównym Partnerem jest niewątpliwie Społeczna Szkoła podstawowa 101, reprezentowana przez Panią Izabela Złotkowska, która w piękny sposób, szybko zareagowała na moją propozycję i zaangażowała całą szkołę do zbiórki pieniężnej na Walentynki z przeznaczeniem na dokładnie ten szlachetny cel.

W tym miejscu nie pozostaje mi nic innego, jak przedstawić bohaterkę. Mała Roksana potrzebuje wielu rzeczy, ale dziewczynka jest radosna, usmiechnięta, bo opiekę nad nią objęła babcia a to wcale nie było łatwe.

Zbieramy na umeblowanie jej pokoika, stoi pusty a Roksanka już we wrześniu rozpocznie swoją pierwszą podstawową edukacje szkolną. Ma bowiem 6 lat.

Kolejnym ważnym Partnerem jest Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którego przedstawicielem jest Pani Anna Drońska o której wcześniej wspomniałam, bo jest gościem specjalnym. Poprowadziła z dziećmi warsztaty malarskie, własne dzieła sztuki na koszulkach.

 

 • Kancelaria Adwokacka Marcin Sieciński Adwokat – sprawowanie opieki, poprawności przebiegu Akcji charytatywnej i zbiórki pieniężnej na zakup prezentu dla dziewczynki.
 • Mega Pack Mariusz Piotrowski opakowania jednorazowe, na którego zawsze mogę liczyć we wszystkich projektach społecznych.
 • Bistro-Kociołek, Pani Beata Obuchowicz, choćby ostatkiem sił jest wyjątkowo zaangażowana i mimo trudności chorobowych w tym roku bardzo chciała pomóc i upiekła nam wielkie 4 biszkopty.
 • Niezwykle utalentowany, wyjątkowy człowiek, fotograf z pasją Paweł Szwajkowski. Wiele, wiele projektów społecznych – zawsze jest z nami! Na pamiątkę, zrobił profesjonalne zdjęcia podczas imprezy. Wszystkie tutaj wklejone sa jego autorstwa.
 • Hamak Apartamenty – tym razem Marysia Jocz, w I edycji jej mama Aniela Grużewska – często pomagają w moich społecznych przedsięwzięciach. Dziś datek do puli aukcyjnej na prezent dla dziewczynki, dla której Urodziny Szymka mają troszkę inny charakter, bo z Darem dla Dzieci, sama osobiście przekazywałam aż 400 zł od Marysi Jocz.
 • Happymum – Monika Stutz- Kowalska-  plastycznie – w tworzeniu loga do moich projektów, czy plakatów jest nieodzowna. W tym roku plakat wydarzenia, pomagała mi i wykonała nasza artystka, malarka Pani Ania, która z dziećmi poprowadzi zajęcia malowania dzieł na koszulkach. Serdecznie podziękowania za ten trud a był, oj był, ale Monika stworzyła to logo do Urodzin z darem dla dzieci. Piękne prawda?

 • Real Estate Servis Justyna Rodzewicz-Siecińska – część wkładu przy zakupie koszulek i farb do materiałów.
 • Salus Expo Państwo Łojkowie – część wkładu przy zakupie farb do materiału.
 • Dom Rozwoju reprezentowany przez Magdę Zamojską – za prezent dla dzieci w postaci vouchera na pokazową lekcję rysunku. (90 min)
 • Studium Rozwoju Osobistego reprezentowane przez Agnieszkę Ewald – prezent w postaci 3 voucherów dla wyróżnionych 3 kobiet z ogromnym zaangażowaniem w przygotowania całości. Są nimi Warsztaty w ramach Akademii Wizerunku i Marki osobistej „Savoir vivre w życiu i biznesie.”

 

Jeszcze raz dla przypomnienia:

Cel akcji – Pomoc rzeczowa w pięknym starcie do najważniejszego etapu naukowego w życiu każdego dziecka – szkoły podstawowej. Prezentem będzie, w zależności od kwoty zebranych funduszy albo wyjątkowa, specjalna wyprawka szkolna albo umeblowanie pokoju, by ten start był radością, brakiem zmartwień oraz owocny! Dziewczynka bowiem znajduje się w rodzinie zastępczej, bardzo potrzebującej wsparcia, pomocy, choćby w remoncie zastępczego mieszkania, które uratowało im życie. Każdy datek na wage złota.

Skład Komisji:

Anita Brzostowska przewodnicząca Komisji aukcyjnej, z ramienia Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego i  dwójka rodziców tj.: Pani Justyna Rodziewicz- Siecińska oraz Pani Alicją Banaszek a opieke sprawuje Pan mecenas Marcin Sieciński z Kancelarii Adwokackiej – koordynacja czy przebieg zbiórki pieniężnej jest prawidłowy. Zbiórka w trakcie imprezy od 14:00 do 16:50. o godz. 17:00 nastąpiło  wyczytanie wyniku zbiórki. Po zamknięciu koperty i wyczytaniu ile zebraliśmy nie mozna było juz wpłacać datków pieniężnych. Oczywiściemozna juz indywidualnie po imprezie kontaktować się z babcią dziewczynki w celu pomocy rzeczowej. Fundacja Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego oraz Kancelaria Prawna uczestnicząca w zbiórce nie ponosi odpowiedzialności za inne działania, niż  obecnena imprezie 16.02.2019 r.

 

Podkreślić taże chcę tutaj, iż moje dwie dorosłe córki, także bardzo mi pomogły w przygotowaniu tej imprezy. Zajmowały się obsługą wszystkiego od strony restauracji. Dziękuję bardzo Wam córeczki!

 

Krótki plan imprezy. Ponieważ grafik był bardzo napięty, trzymanie się rozkładu minutowego było bardzo ważne.

 

 

 1. 14:00 – Rozpoczęcie imprezy.

Pierwszy zaproszony gość specjalny Olsztyński Muzyk, Pan Paweł Graczyk. ( 10 min).

 1. 14:10 – Przywitanie Gości przez pomysłodawczynię wydarzenia, Panią Agnieszkę Maliszewską – przedstawiciela Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego oraz przedstawienie drugiego organizatora imprezy Panią Ewę Karpowicz właścicielkę Restauracji FETA. Omówienie celu spotkania, poinformowanie o otrzymanych Patronatach oraz przedstawienie gości specjalnych i wyczytanie partnerów wydarzenia. Omówienie programu jak również przedstawienie, w jaki sposób odbywać się będzie zbiórka funduszy na zakup prezentu dla dziewczynki z akcji charytatywnej. ( Podkreślenie udziału przedstawiciela Kancelarii Adwokackiej Pana Marcina Siecińskiego sprawującego opiekę nad poprawnością przeprowadzenia aukcji charytatywnej i zbiórki pieniężnej).

 

 1. 14:30 – Aktor Olsztyńskiego Teatru Lalek, Pan Tomasz Czaplarski, Przeprowadził z dziećmi i chętnymi rodzicami warsztaty z rozgrzewki aktorskiej oraz  zabawę dykcyjną na wesoło. ( przewidziany czas 20 -30 minut).

 1. Godz.  15:10 – Poeta Ksiądz Karol Misiewicz –  opowiedział  dzieciom i rodzicom,dlaczego warto czytać i pisać książki orazprzeprowadził z dziećmi 2 polonistyczne zadania. (przewidziany czas  15-20 min).

 

 

 1. 15:30 – artystka, malarka Pani Anna Drońska z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – pokoordynowała twórczą pracę dłońmi w rękawicach ochronnych, młodych artystów tj. dzieci, na specjalnie przygotowanych bawełnianych koszulkach, które były kluczowym przedmiotem aukcji obrazów wyobraźni, namalowanych specjalnymi farbami do ubrań.

Zadaniem obecnych rodziców było wylicytowanie symboliczne, dzieł swoich pociech i przy wyznaczonym stoliku znajdującym się nieopodal stołu warsztatowego, zasiadły 3 osoby w Komisji plus prawnik sprawujący pieczę nad poprawnym przebiegiem zbiórki pieniędzy.  Po zakończeniu licytacji została podsumowana kwota zebrana i ogłoszona oficjalnie na imprezie przez koordynatora zbiórki. Kwota zostanie przekazana na prezent zakupiony wspólnie przez osoby wyznaczone i przekazana po zakończeniu wystawy reportażowej z I historycznych Urodzin z darem dla dzieci tj. najpóźniej do końca miesiąca lutego 2019 r.,o czym organizator poinformuje oficjalnie osobę sprawującą opiekę nad dziewczynką z aukcji charytatywnej. Zakupiony za zebrane pieniądze prezent zostanie przekazany w Restauracji FETA w składzie wytypowanych Partnerów wydarzenia,  opiekunowi prawnemu dziewczynki.

 

 1. 16:00 – Przygotowanie Tortu urodzinowego oraz konkurs pod okiem malarki Pani Anny Drońskiej oraz pomysłodawczyni wydarzenia Pani Agnieszki Maliszewskiej. Dzieci stroiły strzykawkami z kremami kolorowymi tort w dobranych przez siebie grupach razem z rodzicami.(przewidziany czas  około 20 minut).

 

Oceną najładniejszego kawałka tortu w konkursie zajęły się Pani dyrektor 101, właścicielka lokalu FETA oraz koordynatorka wydarzenia Pani Agnieszka Maliszewska.

Egzekwo wszystkie dzieci zajęłu pierwsze miejsca.

7. Po  zdmuchnięciu świeczek przez Jubilata, w prezencie dlawszystkich gości poraz jubilataiego wyrecytowała wiersz Jana Brzechwy pt. ” Na straganie” Roksanka.

 

 

 1. 16:50 Zespół muzyczny ze szkoły 101, zaśpiewał przygotowaną dla gości na pożegnanie i zakończenie imprezy piosenkę. ( niespodzianka ).
 1. Wyczytanie salda zbiórki Zebrano kwotę 1.573,50 zł

 

 1. Pożegnanie gości przez organizatorów wydarzenia oraz wręczenie dyplomów przez Pania Ewę właścicielke Restauracji FETA oraz przekazane w zastepstwie za Pania Ewald oraz Zamojską voucherów na warsztay z rysunku oraz Savoir-vire.

 

 1. nastąpiło również rozdanie medali, orderów w postaci serduszek ceramicznych wykonanych przez olsztyńską artystkę malarko-rzeźbiarkę Pani Jolantę Badyna.

 

Autor tych profesjonalnych zdjęć to Paweł Szwajkowski.

Serdecznie dziękujemy za okazałe serce i pomoc w organizacji wydarzenia. 

Było kreatywnie i cudownie.

Do kolejnych projektów serdecznie zapraszam

Agnieszka Maliszewska

 

 

 

link do artykułu Radia Olsztyn – https://ro.com.pl/urodziny-z-darem-dla-dzieci/01435719

https://ro.com.pl/mvc/patronaty/impreza/147/urodziny-z-darem-dla-dzieci

PS. UZUPEŁNIENIE DOPEŁNIENIA WYDARZENIA POD KONIEC LUTEGO 2019 R. – wtedy będziemy wręczac oficjalnie prezent dla Roksanki i jej babci.

OD WCZORAJ DO 22 LUTEGO W RESTAURACJI FETA REPORTAŻ Z i EDYCJI URODZIN Z DAREM DLA DZIECI – Serdecznie zapraszam.

Skocz do artykułu z I edycji Urodzin z darem dla dzieci – http://minawetp.pl/wszystkie-artykuly/nowy-trend-urodziny-z-darem-dla-dzieci-fotorelacja-z-8-urodzin-szymona-czesc-i/

Leave a Reply

Your email address will not be published.