Home / WSZYSTKIE ARTYKUŁY / ARCHIWALNE / 7 BODZIEC EROTYCZNY MĘŻCZYZN- HISTORYCZNIE I EROGENNIE O KOBIECYCH PIERSIACH

7 BODZIEC EROTYCZNY MĘŻCZYZN- HISTORYCZNIE I EROGENNIE O KOBIECYCH PIERSIACH

Z Archiwum kiedyś jeszcze z bloga minawetp2 na Wietualnej Polsce.

Autor zdjęcia Jacek Nawrot

 

Naukowo dowiedziono, że kobiece piersi to nie tylko siódmy bodziec erotyczny mężczyzn, ale również fenomen w przyrodzie!

Kobiece piersi nie tylko posiadają swój własny specyficzny zapach, który ma dla mężczyzn istotne znaczenie, określane przez nich magicznym, ale również podobnie jak pewien przyrząd męski pod wpływem podniecenia przechodzą erekcję!

 

Człowiek a dokładnie kobieta jest jedynym gatunkiem w świecie przyrody, gdzie piersi są tak bardzo wyeksponowane i mają tak silny erotyczny charakter.

 

Oto historia tego fenomenu i to, dlaczego właśnie one są głównym zapalnikiem męskiego podniecenia.

 

 

Tym cudem natury fascynuje się każdy mężczyzna, a 60 % tej populacji przy jakimkolwiek kontakcie z kobietą skupia dokładnie swój wzrok na tej części kobiecego ciała. W dzisiejszym świecie stał się on również najlepiej sprzedawanym i opłacanym produktem w światowym biznesie.

 

Historia kobiecego biustu wyrysowała 4 wyeksponowania jego w dziejach i obyczajowości.

 

1.  Kilka tysięcy lat temu były całkowicie wyeksponowane, gołe – uznawane wtedy za wyraz atrakcyjności kobiet i kult płodności.

 

2.  W kulturze obyczajowej dworu francuskiego, w czasach Ludwika, eksponowane dość mocno w sukienkach, duże dekolty, sznurowane gorsety obciskające podkreślały je, miało to za zadanie skupiać dość mocno wzrok mężczyzn, jako potężny bodziec erotyczny.

 

3.  W czasach ascezy epoki Wiktoriańskiej, gdzie panowała kultura purytańska charakteryzująca się niechęcią do seksu, zapanowało zupełne przeciwieństwo, piersi kobiece skrzętnie ukrywano, nosząc dość mocno zakrytą nawet szyję, absolutnie żadnych dekoltów, kobieca sylwetka musiała być dość mocno spłaszczona, aby nie pobudzać piersi!

 

4.  Dopiero w XX wieku nastąpił przełom wyzwolenia erotycznego, wtedy doszło do odrzucenia zupełnie biustonoszy, nawet powstały w tych latach ruch feministek organizował akcje ich palenia, jako wyraz walki ze skrępowaniem kobiet.

 

 

A jak kobiety przechodzą swoją erekcje piersi?

Oto 4 fazy ich zachowania podczas podniecenia, podczas kontaktu seksualnego.

 

1. Faza podniecenia – piersi zaczynają się powiększać, następuje zmiana kolorytu brodawek, pojawia się erekcja brodawek piersiowych- jest to dość ważny sygnał, po nim mężczyzna może poznać czy w ogóle działa na kobietę… Należy tu również podkreślić fakt, że dla połowy kobiet pieszczoty ich piersi są bodźcem całkowicie dla nich obojętnym. Połowa z nich nie tylko po przez dotyk piersi, brodawek się tak podnieca, ale dla połowy kobiet sama myśl o partnerze, o jego osobie może spowodować tę erekcję, to nie musi być ich dotyk.

 

2.  Faza plateau (plato) – pojawiający się rumieniec ciała, rumieniec wokół brodawek piersiowych nieco się zmniejsza- erekcja brodawek jest też nico mniejsza.

 

3.  Faza orgazmu – u bardzo silnie podnieconej kobiety ta brodawka jakby zanika, może nawet być całkowicie złączona z całym obszarem piersi, zupełnie od niej nie odstaje.  Wielu mężczyzn wtedy myśli, że kobieta nie jest podniecona a to jest błędna interpretacja, ona jest podniecona tylko jest już w dalszej fazie podniecenia, jest już po erekcji piersi, erekcji brodawek.

 

4.  Faza rezolucji- faza opadania podniecenia, wtedy pierś wraca do stanu wyjściowego. Po szczytowaniu większość kobiet nie chce już pobudzania po przez dotyk ich piersi, ponieważ istnieje tzw. nadwrażliwość dotykowa i pieszczoty partnera w tym miejscu mogą być już dla niej nieprzyjemne.

Historyczne ciekawostki:

1.  Pierwsze prymitywne formy kobiecych biustonoszy powstały już w I wieku n.e. w Indiach.

2.  Piersi w czasie podniecenia mogą powiększyć się o 30 % swojej objętości a brodawka o 1 cm.

3.  Pierwszą udokumentowaną operację powiększania piersi wykonano w 1895 r.

4.  Pierwszy magazyn, który do dzisiejszego dnia szczyci się pokazywaniem kobiecych piersi to  „Playboy”, najsłynniejszy biust jaki w nim został opublikowany to biust Marilyn Monroe.

5.  Pierwszy udokumentowany historycznie konkurs Miss Mokrego podkoszulka zorganizowano w 1975 r.

 

 

I jeszcze na koniec dość ważna informacja dla kobiet.

Kobiece piersi zmieniają się z upływem lat, nie zawsze są takie piękne i jędrne, ale w udanych związkach istnieje to jak fenomen zatrzymania czasu. Partner widzi swoją kobietę taką, jaką była kiedyś, poznając ją, zakochując się w niej. Taki obraz partnerki z okresu atrakcyjności jest zachowany cały czas, żadna zmiana w jej wyglądzie spowodowana biegiem czasu, choć nie tylko tym, nie ma tu żadnego znaczenia. Piszę to celowo, bo usłyszałam taką fajną rzecz od pewnego profesora, kiedy przygotowywałam się do tego tematu.  „Tylko myślenie subiektywne o naszym własnym ciele może wywołać spustoszenie i uderzyć w pole życia seksualnego, nie jakakolwiek zmiana w naszym ciele na gorsze.”

2 komentarze

  1. Przeczytałam na głos mężowi:) Siedzi obok w salonie na sofie i się uśmiecha:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.