Home / WSZYSTKIE ARTYKUŁY / ARCHIWALNE / SEKSUOLODZY RADZĄ

SEKSUOLODZY RADZĄ

SEKSUOLOGIA

Rozmowy o seksie są tak samo ważne jak rozmowy o wychowywaniu dzieci i podziale obowiązków!

Każdy dorosły osobnik nie tylko posiada swoje własne normy zachowań seksualnych, ale również ma ogromny wpływ na życie seksualne swojego partnera.

Jeśli jedną ze stron cechuje dominacja sadomasochistycznych fantazji, to jej potrzeba testowania dziwnych i nietypowych urozmaiceń seksualnych w praktyce może mieć skutki ujemne, i niekoniecznie dla związku będą one zdrowe i bezpieczne.

1. Jak twierdzą seksuolodzy bardzo ważne są rozmowy ze swoimi partnerami choćby podczas seksu, najważniejsze w takich rozmowach jest to, aby się nie ranić, nie krytykować, i nie powinno się zamykać rozmowy w urwanym momencie.  Takie rozmowy już nie łóżkowe, odbywają się dopiero w gabinecie specjalistycznym, jako pseudo terapie małżeńskie.

2. Częstym błędem kobiet przy braku pełnej erekcji członka partnera jest branie winy na siebie, jako efektu znikomego pożądania kobiety przez mężczyznę.

Mężczyzn błąd natomiast wynika z nadmiernego koncentrowanie się na wywoływaniu pełnej erekcji.

3. Każda długość stosunku, zależy od nastroju i w zasadzie od tego, po co tak naprawdę idzie się ze sobą do łóżka, krótki nie koniecznie oznacza znudzenie, długi nie koniecznie jest wynikiem niemożności osiągnięcia wytrysku z braku odpowiedniego podniecenia.

4. Seksuolodzy zdecydowanie odradzają parom eksperymenty z seksem grupowym ( tzw. swingowanie).

Może on przynieść więcej szkody niż pożytku, często traktowany, jako zabawa usypia czujność, czego skutkiem może być rozpad po znalezieniu lepszego partnera w łóżku. Twierdzą również, że seks grupowy próbuje się zwykle po to, by przełamać nudę, rutynę i brak fascynacji w aktualnym związku.

5. Kolejne błędne myślenie…

Facetom dość często wydaje się, że dla kobiety ważny jest rozmiar penisa i woli te większe, wagina kobieca jest tak skonstruowana, że jeśli tylko kobieta ma ochotę na sex, to jej pochwa dostosowuje się do każdego rodzaju penisa i sprawia zadowolenie.

Rozmiar penisa tak naprawdę ma ogromne znaczenie tylko dla samego faceta, jako poczucie jego własnej męskości.

(I ponieważ pomiary penisów wykonuje się w stanie spoczynku, nie zawsze udaje je się zmierzyć dokładnie, niektóre mogą uwzględniać lekkie pobudzenie i stąd biorą się niedokładne wyniki, które mężczyźni zbyt mocno biorą do siebie porównując z tym, co sami widzą u siebie.)

6. Jak się również okazuje zabawki erotyczne są dobrym źródłem nauki ciała i odczuwania przyjemności z dotyku przez niedojrzałe seksualnie kobiety, ważne jest to, dlatego iż dla młodej dziewczyny jej seksualność może być czymś, co jest bardziej zagrażające niż źródłem przyjemności.

7. Dojrzała kobieta seksualnie( rozbudzona seksualnie), może mieć o wiele większe potrzeby seksualne niż przeciętny mężczyzna.

8. W sypialniach małżeńskich zabawki erotyczne mogą być oznaką znudzenia sobą partnerów, używa się ich przez dwie osoby wtedy, kiedy panuje w łóżku totalna nuda.

9. Aż 22 procent męskiej populacji wykazuje pociąg do fantazji sadomasochistycznych, zachęcając do tego typu zabaw poprzez stosowanie szantażu bazującego na podważaniu uczucia tj.:, „ Jeśli naprawdę mnie kochasz to zrobisz to dla mnie”, jeśli strona dobrowolnie na to się nie godzi a robi to dla usatysfakcjonowania partnera, takie zachowanie może powodować nastawienie negatywne nie tylko do wykonywanej czynności, ale ogólnie do seksu a co za tym idzie niechęci do partnera i zaburzeniach. Tylko 12 procent takich zapędów sadomasochistycznych odnotowano u kobiet.

10. Rozmowy są również ważne przy określaniu tego, co nam się podoba a co nie w wyglądzie partnerki, partnera, jeśli nie lubisz owłosienia w miejscach intymnych to spokojnie to swojej partnerce powiedź, kobiety natomiast powinny pamiętać, też o tym, że są mężczyźni, których bardzo mocno kręci owłosienie w tych miejscach, więc niech żadna panująca moda, bez rozmowy o tym z partnerem tego nie zmienia.

Archiwum 9.04.2013

4 komentarze

  1. A ja myślałam, że zabawki są atrakcją……., widać różne są opinie. Pozdrawiam Mino :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.