Home / WSZYSTKIE ARTYKUŁY / ARCHIWALNE / SKĄD BIERZE SIĘ SPERMA I OD CZEGO ZALEŻY JEJ ILOŚĆ

SKĄD BIERZE SIĘ SPERMA I OD CZEGO ZALEŻY JEJ ILOŚĆ

Sperma mężczyzny to płyn człowieczego ciała, tak jak pot, ślina, śluz, jest ona również, jak bogato odżywcza zupa, a co dokładnie zawiera?

 

Podstawą nasienia jest fruktoza i białka, ale nasienie to głównie woda, oczywiście zawiera ono również plemniki, ale to tylko mały procent całego składu ejakulatu, pozostały to: Potas, magnez czy selen, oraz ślady prawie każdego składnika odżywczego jakiego ludzkie ciało używa do życia.

 

Typowy ejakulat czyli wytrysk nasienia to:

150 mg protein.

11 mg węglowodanów.

6 mg  tłuszczu.

3 mg cholesterolu

7 % zalecanego dziennego spożycia potasu.

3 % zalecanego dziennego spożycia miedzi i cynku.

 

W innym wyszczególnieniu, skład nasienia:

1. Cukry, fruktoza, sorbit, inozytol.

2. Białka i aminokwasy, glutation, kreatyna.

3. kwas deoksyrybonukleinowy (DNA).

4. Minerały tj. fosfor, cynk, magnez, wapń.

5. Witaminy potasowe: kwas askorbinowy ( C witaminowy) i B12 witaminowy, cholin.

6. Hormony: Testosteron, prostaglandyny.

7. Kwas mlekowy tj. mocznik, kwas moczowy i azot.

 

Z ciekawostek kalorycznych, trzeba zaznaczyć, że wartość energetyczna ilości typowego wytrysku to 0,7 kcal tj. (2,9 kJ).

przelicznik: 1 kilokaloria [kcal] = 1000 [cal]
                    1 kilojul [kJ] = 1000 [J]
                    1 [kcal] = 4,184 [kJ]

 Jedna mała łyżeczka spermy, to około 5 kalorii (cal).

sperma wytrysk.jpg

 

Czy podobnie działa, jak mleko w piersi kobiety, większe zużycie, tym większa jego produkcja?

 

Jakie mamy fakty?

 

1. Skład spermy zależny jest od odżywiania.

Jesz słodkie, jest słodka, jesz kwaśne i pikantne, ma prawo być gorzka.

Pot, ślina, mocz i inne wydzieliny ciała, również mają smak i zapach,  zależny od tego co jemy, nie tylko faceci muszą zastanawiać się nad tym, czy to może smakować, ale i kobiety. Zapach kobiecego śluzu, również zależy od spożywanego jedzenia. Oczywiście największy wpływ na smak ma stan zdrowia.

 

2. Sperma osób spożywających tylko warzywa smakuje lepiej, od tych którzy jedzą mięso.Wybadano, że smaczna, słodka sperma jest po soku z ananasa, aby osiągnąć ten efekt można spożywać również żurawinę, jabłko, melon i winogrona. Jedzenie pietruszki, selera czy traw pszenicy ma również wpływ na jej lepszy smak. Najgorszy natomiast mają: szparagi, czosnek i cebula.

 

 

3. Każdy mężczyzna ma tylko 12 godzin do seksu oralnego, aby osiągnąć sukces smakowy swojej spermy. To, że zje przed samym stosunkiem coś słodkiego nie oznacza, że sperma natychmiast się osłodzi. Wszystko potrzebuje pewnego czasu, aby odpowiednio zadziałać.

 

Jak się okazuje są również na rynku tzw. niebieskie pigułki, tabletki wspomagające smak spermy, zawierają w sobie przede wszystkim dużo koncentratów owocowych i słodzików, ale coś mi się wydaje, że od takich tabletek i od takiej spermy można jedynie nieźle przytyć!

 

4. Ponoć najbardziej intensywny, bardzo podniecający, korzenny smak spermy mają Arabowie, sperma europejska natomiast pachnie przeważnie kasztanami, młodzieńcza zawsze ma zapach świeżości, no chyba że taki człowiek jest akurat chory.

 

5. Na gęstość spermy wpływa również spożywana przez mężczyzn ilość płynów i wody.

 

6. Aby spermy było więcej i była bardziej kremowa, specjaliści polecają spożywanie dużo białek jajka, żelatynę, otręby i oleje omega3.

 

7. Odwodnienie organizmu sprawić może, że ten kremik będzie gęsty i kluchowaty.

 

 

Z historycznych i nie tylko historycznych ciekawostek:

1. W nowożytnym Kościele Priapa, kultury antycznej spożywanie nasienia męskiego w obecności innych było ważne i kulturowe, uważali oni bowiem, że sperma jest święta, bo posiada boską żywo-dajną siłę! W niektórych Gnostyckich Kościołach spożywano ją podczas mszy.

 

2. Młodzi chłopcy z plemienia Etoro, zamieszkujący w Papui-Nowej Gwinei, jedno z państw Oceanii, znajdującej się niedaleko Australii, by stać się dojrzałym człowiekiem, musieli połknąć najpierw spermę starszych.

 

3. Spożywanie nasienia pochodzące z Japonii, dwa sposoby.

Spożywanie nasienia odbywało się z wieloma partnerami tzw sposób na bukkake – czyli praktyka seksualna polegająca na wytrysku nasienia grupy mężczyzn na osobę leżącą, siedząca lub bądź klęczącą, zazwyczaj był to wytrysk na twarz lub do ust.

Drugim sposobem praktykowanym w Japonii był tzw gokkun, w którym osoba, zazwyczaj była nią kobieta spożywała nasienie wielu mężczyzn z jakiegoś pojemnika, miski, itp.

Japończycy organizowali również zawody w prześciganiu się mężczyzn, jako producenta ludzkiego gatunku, największa ilość mężczyzn, jaka brała w tym udział to 200.

 

4. Dość ciekawe i przydatne:

Forma Fellatio – czyli doustny akt seksualny jest dlatego mniej niebezpieczny niż odbyty drogami płciowymi, ponieważ HIV i inne wirusy przenoszone z drugiego człowieka są spowalniane przez ślinę i niszczone przez kwas żołądkowy, ale trzeba pamiętać również o tym, że jeśli w jamie ustnej są rany wirusy te przedostają się równie doskonale.

 

5. Wybadano również że sperma dobrze działa na uzębienie, minimalizuje migrenę i artretyzm- chorobę stawów.

 

6. Ilość spermy wytwarzanej podczas jednej ejakulacji czyli wytrysku nasienia to: około 4 do 6 mililitrów. W jednej spermie może znajdować się do około 500 milionów plemników, w warunkach fizjologicznych wytrysk nasienia występuje średnio po 2 minutach i 36 sekundach od rozpoczęcia stymulacji prącia. Czas ponownego upłynnienia to średnio 20-30 minut.

 

7. Informacyjnie dla kobiet,  jak to przebiega u faceta!

Wytrysk nasienia z cewki moczowej następuje w wyniku skurczów, które trwają kilka sekund i powtarzają się w odstępach 0,8 sekund. Po kilku intensywnych skurczach intensywność ich zmniejsza się często towarzysza im mięśnie brzucha.

 

8. Dobry sposób na zminimalizowanie zachorowań na raka. 

Badania sugerują, że sperma może mieć ogromny wpływ na zapobieganie i zwalczanie raka, szczególnie raka piersi, redukując ryzyko o co najmniej 50 procent.  Krąży również pewna z tym związana Legenda: Robienie loda swojemu facetowi i połykanie jej co najmniej 3 razy w tygodniu może uchronić kobietę od raka piersi. Może warto sprawdzić!

 

9. 5 % populacji kobiet jest uczulonych na męskie nasienie.

 

10. Przynajmniej 2 wytryski dziennie mają bardzo korzystny wpływ na mężczyznę. W czasie produkcji nasienia organizm wydala substancje rakotwórcze.

 

11. Obfitość męskiego wytrysku uwarunkowana jest głównie od czasu, jaki upłynął od ostatniego wytrysku.

Ma na to również wpływ stopień podniecenia, jego czas, uwarunkowania genetyczne, wszelakie choroby oraz stopień odprężenia i zmęczenia.
Ma znaczenie również fakt, że mężczyźni w nocy miewają mimowolne wytryski, ilość nasienia może być kolejnym razem choćby przez to niewielka.

12. Produkcja spermy odbywa się w trakcie stosunku i podniecenia.

 

Dodatkowe informacje do tematu, to kolejny skład nasienia:

5 % jego zawartości to plemniki.

5 % nasienia, zajmuje wydzielina gruczołów opuszkowo-cewkowych.

30 %  to wydzielina prostaty.

60 % – wydzielina pęcherzyków nasiennych.

UWAGA!

 

Właśnie został opublikowany nowy artykuł NIEPRAWDOPODOBNIE GĘSTE WŁOSY

 

Poczytaj też o

CAŁA PRAWDA O PRZYRZĄDZIE MĘSKOŚCI

 

 

17 komentarzy

 1. patagonia backpack sale

  excellent blog. I as well woud likes To create a url but routinely The advice is every so big or smaller. Is There a web site which could help me experience great niches.? I want how to find a website which will list brand new trends on-line and offline. new offerings which might be marketed. something positive I may write blogs regarding or lens at. Ho did end users pick The themes being Your New homepage?

 2. Kazdy zdrowy facet tego doswiadcza. I niewazne czy jest mlodzieniaszkiem, dojrzalym facetem czy staruszkiem. Skad w takim razie bierze sie poranna erekcja i jaka jest jej funkcja?

 3. Kobiecy wytrysk zanotowano w 1950 roku, dokladniej go zbadano w latach 80. XX wieku. Ale skad sie bierze kobiecy wytrysk do dzis lekarze i seksuolodzy nie potrafia jednoznacznie wytlumaczyc. Jedyna pewna rzecza dotyczaca kobiecego wytrysku jest to, ze istnieje.

 4. Tak się zastanawiam, mój były miał przy każdym wytrysku w spermie mnóstwo grudek, ciężko mi to opisać, nie były one jakieś mega rzucające się w oczy ale na pewno wyczuwalne pod palcami. Próbowałam go wysłać z tym do lekarza ale nawet nie chciał słuchać, spotkał sie ktoś może z czymś takim??

  • Pozwoliłam sobie wkleić pewną wypowiedź na Twoje pytanie Katarzyno wypowiada się:
   Lek. Joanna Gładczak
   Internista, Tychy

   Witam serdecznie!

   Konsystencja spermy nie jest stała, jej wygląd może być zmienny. Zależne jest to między innymi od ilości przyjmowanych płynów, gdy jest ona zbyt mała sperma może być bardziej gęsta. Również częstość współżycia ma wpływ na konsystencję wydzieliny.

   Natomiast obecność grudek może świadczyć o infekcji (na przykład najądrzy lub prostaty), z tego powodu najlepiej odwiedzić urologa, który po zbadaniu zdecyduje czy jest wskazane wykonanie badań dodatkowych (badanie spermy) czy włączenie farmakoterapii.

   Jeżeli infekcja potwierdzi się proszę porozmawiać na ten temat ze swoją Partnerką, być może wskazane będzie równoczesne leczenie.

   Pozdrawiam

  • Kolejna wypowiedz na ten temat:
   Dr n. med. Ryszard Hanecki
   Urolog, Warszawa Mokotów
   Witam, konsystencja, zapach, smak i kolor nasienia zależy od wielu czynników i jest różny, zarówno w zdrowiu jak i w stanach zapalnych dróg nasiennych. Taka galaretka najczęściej (poza fizjologicznym zagęszczeniem nasienia) wystepuje w przebiegu stanu zapalnego gruczołu krokowego. Jednakże jeśli „galaretce” nie towarzyszą żadne niepokojące objawy to nie przejmowałbym się tym i przestał obserwować. Tak będzie rozsądniej….Pozdrawiam RH

 5. … wszystko wskazuje na to, że moja połówka cierpi na chroniczny brak miedzi, cynku i potasu… no chyba, że o czymś nie wiem :-)

 6. Pouczający artykuł bardzo pomocny w utrzymaniu sprawności

 7. Coś w tym jest, dodając czasami kremu do szejka w maku klienci są zadowoleni i często do nas wracają. Pij na zdrowie!

 8. O Matko! Ile ciekawostek na temat spermy… Zagnę dzisiaj mojego męża- a co!

  • Bernikula Ty to jesteś aparatka… to ciekawostki dla nas kobiet, choc pewnie większość facetów tez nie ma pojęcia o tych informacjach ;-) pozdrawiam

   • Pojęcie to mamy, chociaż za innych nie odpowiadam. Z żoną kochamy się codziennie lub bywa, że i dwa razy (zależy od nastroju, romantycznej kolacji oraz wielu innych sytuacji) . Nie wstydzimy się swojego ciała i tego co robimy. Nasze ciała to świątynia miłości. Pielęgnujemy je, pieścimy oraz obdarowujemy siebie wzajemnie „wszystkim”- (w pełnym tego słowa znaczeniu). Sperma pozostaje u żony w całości. Czujemy się cudownie, kiedy oboje w tym samym czasie mamy orgazm. Aby tak osiągnąć, należy znać fizjologię człowieka oraz sposób aby wspólnie osiągnąć szczyt rozkoszy. Może pomyślisz, że jesteśmy ludźmi o wypaczonej wyobraźni. Otóż byłoby to mylne myślenie i kojarzenie na podstawie tego co napisałem. Jak na pierwszy raz, tyle odpowiedzi wystarczy. Pozdrawiam.

    • Ted koniecznie zapraszam Cię również do innych moich artykułów tak interesująco mi opisałeś wasze odczucia, że chcę więcej, ciekawe co byś napisał, przy artykule: Cała prawda o męskim przyrządzie?:-) pozdrawiam serdecznie

    • Sperma to ch…i masz bobasa ja p… co to kutwa ma byc? Hahahahahhahahahahahahhahhhahahhahahahh

Leave a Reply

Your email address will not be published.