Home / LIFESTYLE / LUDZIE KTÓRYCH PODZIWIAM / WIERSZ W HOŁDZIE DLA MOJEGO PROMOTORA, ARTYSTY WIELKIEGO ŚP. Janusza Połoma

WIERSZ W HOŁDZIE DLA MOJEGO PROMOTORA, ARTYSTY WIELKIEGO ŚP. Janusza Połoma

Jest mi dziś bardzo smutno, moja głowa nie daje odpocząć.

Nie tylko z tego powodu poniżej, ale dziś akurat jest pora, by to opublikować.

Nie taki obrazek chciałam tu wstawić, ale póki co, zanim powstanie szkic/ rysunek w Hołdzie dla ŚP. Janusza Połoma, którego sztuka tak wiele znaczyła dla mnie i jego umysł, zostawiam dziś to, choćby ze względu na moje powiązanie z nim, filmowe…

Link w dropbox – mp3 do odsłuchania pod spodem historia powstania utworu i autorzy.

https://www.dropbox.com/s/cqnxrd9wjzdvts4/Wiersz%20Drogi%20Promotorze%20artysto%20wielki%20wiersz%20autor%20i%20recytacja%20Mina%20Wetp%20autor%20muzyki%20Pawe%C5%82%20Korepta.wav?dl=0&fbclid=IwAR09N8nO3f9G1HGtDijTGohMC7RihHdTtrPFPXcmTXdO1A2ZlRSwXk5broc

Wiersz powstał w dzień, kiedy się dowiedziałam o śmierci mojego Promotora. Gdy miałam swoją pierwszą wystawę artystyczną zbiorów wierszy i szkicy. Przybył, zaciekawiony mną, tym co chcę dać Światu i w jaki sposób, widział podobieństwa, był wsłuchany nawet się czasem uśmiechał. ( zdjęcia na moim prywatnym FB w zakładce wystawy).

Gdy zdałam do szkoły filmowej w Krakowie, napisał do mnie wiadomość prywatną, że mi gratuluje, że pracują tam świetni fachowcy jego koledzy i kibicuje mi.

Gdy go prosiłam, by został moim promotorem, bo tyle rzeczy chciałam storzyć w formie filmu, zauważył że był to kierunek, w którym on podróżował, pokazując swoje obrazy i teści Światu.

Kazdy autor znajduje swój własny sposób na przedstawienie swoich wizji, moje dopiero się kształtowały, poprzez zbiory tworów, zagłębianie wartości sztuki, kultury, form przekazu, aż w końcu całego schematu powstawania filmu. Dlatego wybrałam nie reżyserię, nie operatorkę, nie montaż z grafiką komputerową, ale całą produkcję, kolos informacji i umiejętności, by nauczyć się, umieć od podstaw stworzyć film, pomagać innym go zorganizować, pod każdym możliwym wsparciem, organizacyjnym, dokumentacyjnym, biezpieczeństwa, prawa, dopinać w całości.

Poznając przez rok działania każdego z kierunków filmu, utwierdziłam się w tym, że potrafię, mam te wszystkie predyspozyje, które dają mi tę moc, by wszystko i wszystkich połączyć, ale też wiem, że ciągnie mnie do strony artystycznej, wyrazu artystycznego, tego wszystkiego, czego jeszcze dotąd nie stworzono, bo umysł artysty jest nieograniczony, a mój wiecznie krzyczy i gna do przodu, upomina się o coraz to kolejne produkcje, pomysły. Choć kierownictwo produkcji jest mi dane i czuje się w tym dobrze, to jednak idę dalej, chcąc pogłębiać formy wyrazu, sztuki w minimalistycznym składzie.

Piorytet, obraz, szkic, tekst i muzyka. To moje priorytety, które hulają we mnie jak wiatr.

W Hołdzie dla mojego wspaniałego Promotora, wyjątkowego Artysty ŚP. Janusza Połoma, utwór poetycki.
Muzyka Pawła Korepta, niesamowitego, zaprzyjaźnionego kompozytora, o którym może już nie długo. Natomiast dziś udostępniona na potrzeby utworu poetyckiego, zmodyfikowana z oryginału przez samego kompozytora muzyka do mojego wiersza dla Janusza Połoma.

Dziękuje Panie Pawle, za tę wyjątkową formę, by Hołd dla mojego Promotora był jedyny w swoim rodzaju, taki jak kocham, jak preferuję!

Wiersz pod tytułem:

„Drogi Promotorze, Artysto Wielki!”

Tak trudno pojąć wyroki boskie

choć inna może ku temu sprawa.

Tak trudno poczuć mgiełkę radości,

gdy z tego świata

odprawiany

twórca odchodzi ….

daleko

Schodami do nieba przechodzi lekko

do innego świata!

Twórczości moja leć ku mu w drogę

doganiaj prędko i praw ukłony

Niech mój Promotor

Artysta wielki

czuję swą moc

z dala…

od domu…

Błękity nieba

kolory liści

zielone trawy łzy rozlewają

Wysusz to proszę kochane Słońce

stwórz nić przyjaźni w promieniach światła

Połącz umysły wielkie, cudowne

i kontynuuj

filmowe karty

Polski i Świata!

Autor: Mina Wetp

Olsztyn, dn.23.10.2020r.

Leave a Reply

Your email address will not be published.