Home / ROZRYWKA / CIEKAWOSTKI / PLEŚNIAKI I TWÓRCA INTRYGUJĄCY MARCIN URZĘDOWSKI TWORZĄCY RECYKLINGOWE MASKI

PLEŚNIAKI I TWÓRCA INTRYGUJĄCY MARCIN URZĘDOWSKI TWORZĄCY RECYKLINGOWE MASKI

Ostatnio odkryty przeze mnie artysta stworzył PREPOSTEVOLUTION
unikatową markę modową inspirowaną wizją końca świata.

Tworzy ją rękodzielniczo razem z przyjaciółmi w końcowej sztuce, produkcie intrygującym i doskonałym. Maski jego tworzone są ze śmieci i recyklingu a wykorzystywane do filmów, książek, pokazów mody.

MARCIN URZĘDOWSKI:

Artysta spełniony. Intuista. Performer. Plastyk. Muzyk perkusyjny. Członek międzynarodowego stowarzyszenia twórców post-apokaliptycznych „Cult Of Chrome”. Zdobywca tytułów: „Projektant Roku 2018” oraz „Portfolio Roku 2018”. Współtwórca projektu „AMPUTATION 2020”. Finalista międzynarodowego konkursu dla projektantów „Off Fashion”, wyróżniony nagrodą specjalną za stworzenie post-apokaliptycznych postaci. W roku 2019 na zaproszenie hiszpańskiego post-apokaliptycznego Festiwalu LUNA NEGRA prowadził warsztaty tworzenia kostiumów oraz postarzania materiałów.

Dziś zajawka PLEŚNIAKÓW o których zaczyna być głośno, bo są już nawet bohaterami literackimi. Brawo!

Trochę więcej o Pleśniakach:

Pleśniaki – jak Kostiumy i Maski Marcina Urzędowskiego przeistoczyły się w bohaterów literackich.

„Słońce – to ono wydobyło kolor Pleśniaków.

Po miesiącu kwarantanny, całkowitym odcięciu się od świata, przebywania w zamkniętym, ciemnym mieszkaniu: wyszedłem i poczułem, jak ogrzewa mnie słoneczne ciepło, jak dociera do każdego mięśnia. Kształt mojemu pomysłowi nadał sąsiad – Adaś, kilkulatek, który zgniótł w zabawie moją schnącą formę. Trzymałem w rękach zapadły, zniekształcony twór i po raz pierwszy oczami wyobraźni zobaczyłem pleśniaka.” – Marcin Urzędowski.

O Kasi Miko przyjaciółce Marcina kiedy indziej, ale część jej wypowiedzi jest tu mocno potrzebna.

„Pewnego dnia poznałam Czarnoksiężnika i jego armię postapokaliptycznych wojowników. Wspólnie oddaliśmy się cudowi kreatywności i od tego momentu łączymy nasze pasje w jeden artystyczny twór. ” Katarzyna Miko.

Jej bajkowe kadry splotły się z silnymi postaciami autorstwa Marcina i w ten sposób powstał unikatowy artystyczny projekt, którego dusza ożyła w opowiadaniach, kogo? Jagny Żukowskiej – Olejniczak


Gdzie występują artystyczne Pleśniaki?


W projekcie Between Worlds, który stanowi syntezę sztuk wizualnych i literatury, Veridianie to najdoskonalszy gatunek.

Istoty te dobrze znoszą trudne warunki. Poza biologicznymi predyspozycjami wpływa na to fakt, że posiadają wysoko rozbudowaną technologię.

Powoli, z kolejnych fragmentów opowiadań Jagny Żukowskiej, wyłaniają się istoty, które dążą do harmonii z ekosystemem. Ich cechą wyjątkową jest silna świadomość. Veridianie mają dwie morfy – humanoidalną i arboralną – mogą szybko transformować w drzewa. Ich ciała pozostają dwupłciowe. Do życia potrzebują wody, potrafią po nią sięgać w głębiny i łatwo ją oczyszczać. Korzystają też z fotosyntezy. Aby zwiększyć szansę na przetrwanie, stały się także mięsożerne. Najchętniej żywią się istotami wodnymi. Las Veridiański wytwarza środowisko moczarowe. Te istoty same hodują stworzenia na pokarm, dbając o równowagę w ekosystemie.

Veridianie dobrze rozumieją wszelkie prawa natury. Nad całym rodem góruje Wielka Matka, która ma najsilniejszą, spójną jaźń.

Gatunek ten jest długowieczny, a świadomość każdej z jednostek – nieśmiertelna. Istoty te są ostatnim ratunkiem dla umierających planet, w tym dla Ziemi i resztek ludzkości, rozproszonej i zagubionej, zmutowanej i niepełnej. Pokiereszowany wszechświat ma szansę obrosnąć veridiańskim lasem i odetchnąć po torturach entropii. Na swojej drodze spotykają wielu bohaterów, którzy wpływają na ich losy.

Czy uda im się osiągnąć cel? Czy odrodzenie jest możliwe? Bo cóż może stanąć im na drodze?

Czy jest jeszcze jakaś inna siła, która zawładnie wszechświatem?

To wszystko i wiele więcej wyczytacie tu:

https://lubimyczytac.pl/between-worlds-przeczytaj-opowiadanie-woda-i-poznaj-alternatywny-fantastyczny-swiat

https://lubimyczytac.pl/between-worlds-opowiadanie-2-glod

https://lubimyczytac.pl/between-worlds-opowiadanie-3-pragnienie

https://lubimyczytac.pl/between-worlds-opowiadanie-4-las

Leave a Reply

Your email address will not be published.