Home / WSZYSTKIE ARTYKUŁY / SZYMEK NOWE BADANIA – POBYT W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA W WARSZAWIE – PANTOMOGRAM

SZYMEK NOWE BADANIA – POBYT W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA W WARSZAWIE – PANTOMOGRAM

DSC_0147

Jesteśmy w CZD, jak tu jest? Fajnie a Szymek mi właśnie powiedział, ze lepiej niż w domu, nie wiem co o tym myśleć :-) ale się cieszę, bo czuje się dobrze, biega, bawi, choroba widmo zanikła, ale badamy dalej. Wczoraj wieczorem mnóstwo krwi mu pobrali, wbijając igłę w żyłę przy dłoni, aby założyć wenflon. Niestety pani 7 razy celowała pod skóra i nie mogła trafić a Szymek płakał… no ale udało się…  Dziś był pantomogram zębów i wizyta u dentysty, niestety ma dużo zębów z próchnicą i muszą je usunąć 7 do usunięcia, szóstki do leczenia całe szczęście ma już z przodu stałe więc nie będzie szczerbaty… Trzeba tak zrobić, aby wykluczyć zapalenie od zębów.

szymek tomograf zebów

Pani Hania Zielniok – technik elektroradiologi, była przesympatyczna, już jak tylko usłyszała, że rozmawiam z nim na korytarzu tłumaczę, żeby się nie bał, bo to żadne igły itp, to potwierdziła Szymkowi te informacje i wszystko tłumaczyła przed badaniem, więc był dzielny. Pani Haniu dziękujemy oby wszędzie byli tacy pracownicy!

zdjecie z tomografu zębów

Pani Hania Zielniok

wizyta u dentysty w CZD

Tu jest bardzo długa droga z Oddziału Pediatrii Żywienia i Metabolizmu do Przychodni Specjalistycznych znajdujących się na terenie szpitala.

szpitalne korytarze wracamy z tomografu

Po wizycie u dentysty już było tylko przytulanie. :-) Moje dziecko sobie zażyczyło….

 

przytulanie

Koniecznie trzeba było też wtedy pooglądać TV, Szymek lubi przeróżne filmy dla dzieci, ale nudzi się gdy w kółko musi oglądać to samo. Ponieważ bardzo zatęsknił za swoimi ulubionymi programami, których tu nie ma a znaleźliśmy je na tej stronie https://goldvod.tv/  , informuję również  o tym i was, bo może komuś się to przyda. Można tam oglądać dosłownie wszystko, również telewizję on-line, i także na telefonach komórkowych.

Wracając do kolejnych naszych etapów dnia…

Jeszcze w tym dniu nas czekał rentgen klatki piersiowej. Szymek także w tym dniu miał lekcje nauczania początkowego, polski i matematyka. Tutaj bardzo przykładają do tego wagę już od pierwszych dni, zupełnie inaczej niż w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Aha i nie wiem co się dzieje, ale czasami to, aż dziwnie się czuje gdy lekarze przychodzą i pytają się jak syn… a ja im mówię, ze o dziwo dobrze. Wygląda zupełnie już inaczej, bawi się, lata z Kolega Jasiem, normalnie okaz zdrowia. jestem w szoku jaka zmiana. Choć jeszcze OB 66 a CRP podskoczyło, bo jest na poziomie 6,24, to po moim dziecku absolutnie nie widać, że jest na cokolwiek chory…

szymek i Jasio

 

Tu naprawdę jest jak w domu, sama to odczuwam, tak jak na wczasach tylko te badania itp, ale tak ogólnie to komfort, nikt do niczego się nie przyczepia, można kłaść się spać o której się chce, zupełnie inaczej niż w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, bo tam już zgaszano światło o 21 godzinie i musiało być cichutko. Rano spałam do 7:30 nikt nie krzyczał, nie zapalał światła, nie budził a w Olsztynie w SzD już o 7 wchodzili i budzili, zapalali światło. Do pokoju socjalnego schodzi się piętro niżej, jest winda, tam można zrobić śniadanie, jest lodówka, czajnik, mikrofala, pralka, suszarki.

A to z wczoraj…

:-)

A tak mnie oszukiwał, ze śpi… :-)

oszukaniec mój

CDN…

5 komentarzy

  1. Mamy nadzieje że wszystko się dobrze ułożyło,pozdrawiamy

    • Rtak wszystko się ułożyło. Okazuje się ze dziecko tak bardzo nie mogło sobie wewnętrznie poradzić z tym że traci pełna rodzine, że się śmiertelnie rozchorowało. Całe szczęście intuicja matczyna nie zawiodła i mogłam go z tej niewidzialnej choroby właściwie go wuprowadzić, bo mało co go lekarze nie zabili tymi antybiotykami

  2. Z zębami faktycznie nie ma żartów, wiem sama po sobie, bo zęby mam słabe i dały mi nieźle popalić także w innych tematach. Dlatego junior ma robione regularnie przeglądy i pilnuję szorowania zębów. Zamierzam leczyć każdy najmniejszy ubytek, bo to naprawdę paskudnie sieje po organizmie. Dobrze, że zmieniła się polityka stomatologów i leczą również mleczaki.

  3. Zdrowiej i wracaj szybko do domku. Pozdrawiam
    Michał Sz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.