Home / PIĘKNE / PROJEKT SPOŁECZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA ZMARŁYCH – WIECZÓR Z POEZJĄ I GOŚCIEM SPECJALNYM

PROJEKT SPOŁECZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA ZMARŁYCH – WIECZÓR Z POEZJĄ I GOŚCIEM SPECJALNYM

Wpis już archiwalny, opublikowany z kilkumiesięcznym opóźnieniem ale piękny, bo i temat wartościowy, twórczy, wyjątkowy.

 

Tak było 5 listopada 2019 r. Wieczór poetycko-artystyczny rozpoczął się o godz. 17:30.  w Książnicy Polskiej w Olsztynie  Pl. Jana Pawła II 2/3,  Sala Literacka. 

Wieczór rozpoczęła przedstawicielka Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego Pani Agnieszka Maliszewska, pomysłodawczyni projektu społecznego z podkreśleniem zaangażowania młodzieży kochającej poezję oraz  społeczności województwa Warmińsko-Mazurskiego zaangażowanej w organizację przedsięwzięcia przedstawiając także gościa specjalnego reżysera, bajkopisarza ale przede wszystkim poetę Ks. Karola Misiewicza.

Spotkanie poetycko-artystyczne umilił swą przepiękną grą, genialny skrzypek PIOTR ZAPERT  Uczeń I LO im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie.

Młodymi Artystami- polonistami recytującymi wiersze ks. Karola Misiewicza byli:

JULIA SKALSKA  uczennica SP im. Marii Zientary-Malewskiej w Dywitach

SZYMON MALISZEWSKI uczeń Szkoły Społecznej 101 w Olsztynie

MAGDALENA NIKOŁAJUK Uczennica XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie

WERONIKA TOMASZEWICZ oraz ALICJA WIKTOREK

Uczennice Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu

Młodzież recytowała naszego poety Księdza Karola Misiewicza wiersze z nowego Tomu wierszy „Nieostatnie pożegnanie”.

Po prezentacji poezji przez młodzież odbył się interesujący wywiad z zaproszonym naszym gościem poetą, który poprowadziła Anita Brzostowska dziennikarka z pasji. Dziękujemy serdecznie!

Jutro opublikujemy pytania do wywiadu oraz urywki video także pojawią się w niedługim czasie.

Po wywiadzie zostały rozdane pamiątkowe dyplomy od Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego, aby podziękować w ten sposób wielu osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz prezentację wierszy naszego gościa specjalnego Karola Misiewicza.

 

Były też wzruszenia związane z dyplomem specjalnym jaki przygotowaliśmy także dla mamy poety, która była obecna na wydarzeniu.

 

Przekazanie dyplomu dla Anity Brzostowskiej Dziennikarski z pasji

 

Po rozdaniu dyplomów wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

 

oraz Ks. Karol zaprosił na poczęstunek grupę artystów do pizzerii

w podziękowaniu za zaangażowanie w jego poezję.

 

Dziękujemy Ci Karolu Twoja osobowość przyciąga młodzież, choć nie tylko. Dziękujemy że jesteś!

 

Chciałam także w tym miejscu serdecznie podziękować Panu Dominikowi Łuszczyńskiemu managerowi naszego Partnera wydarzenia Książnicy Polskiej za udostępnienie tak cudownego miejsca na poezję Sceny Literackiej.  Oraz wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali a było ich sporo. Większość wymieniona została promocyjnym plakacie.

Podpisał

Prezes Zarządu Fundacji

Agnieszka Maliszewska

 

Ps. W dniu jutrzejszym opublikowany zostanie również reportaż radiowy z wydarzenia i wywiadów z uczestnikami projektu przeprowadzony przez Bartłomieja Stępowskiego studenta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Wydziału Nauk Humanistycznych.

Leave a Reply

Your email address will not be published.