Home / LIFESTYLE / ROZRYWKI SPOŁECZNOŚCIOWE XXI WIEKU – Nominacje: pytania, zadania – KTO BYŁ PIERWSZY?

ROZRYWKI SPOŁECZNOŚCIOWE XXI WIEKU – Nominacje: pytania, zadania – KTO BYŁ PIERWSZY?

 

rozrywki społęcznościowe XXI wieku

Jedni oblewają się na Facebooku wiadrami zimnej wody, inni wymyślają pytania na blogach, z reguły pod tytułem Libster blog award, inaczej nagroda, wyróżnienie, cóż wyróżnienia mogą być różne, chcemy komuś zrobić na złość…., chcemy podkreślić jak jest dla nas ważny, czy np. ciekawi jesteśmy na ile jest ten ktoś zabawny i wykona to o co go poprosimy… a nie przecież my go nie prosimy…. my mu narzucamy!!!! :-)  Tak czy inaczej, ja trochę się wyłamuje z tego, i mimo iż nominacje opanowały sieć, chcę przybliżyć Wam trochę tej zabawnej historii.

Pytania jakie są zadawane innym, wcale nie są nowością, to zabawa mieszczuchów i salonowców, powstała od co najmniej drugiej połowy XIX wieku. Kiedyś taki zestaw pytań nazywano Kwestionariuszem, dlatego ja dla nominowanych nie będę wymyślać swoich pytań, bo mogli by ich nie zrozumieć… :-), ale właśnie posłużę się słynnymi Kwestionariuszami, Pivota i Prousta. ( Więcej o nich w dole artykułu i linku odsyłającym) CZY BRALIŚCIE KIEDYŚ W NICH UDZIAŁ? Nie? I bez nominacji spróbujcie….

Bernikula na samym początku oczywiście dla Ciebie cudowne podziękowania za moją nominację… :-)  I pytanie, Ty też dostaniesz, :-) Nie wiesz może, kto został jeszcze dla mnie do wyboru w celu nowych nominacji? :-)

 

Z ostatniej chwili…. Kochani nominowani… wybierzecie sobie jeśli nie macie czasu choć jedno pytanie i odpowiedzcie mi tutaj w komentarzu a nominacja będzie u mnie zaliczona!!! ;-)

 

Oto pytania jakie wymyśliła m. in., również dla mnie Bernikula.

A więc lecimy po kolei:

1. Jaki jest Twój ulubiony autor/autorka i za co go/ją cenisz? Nie mam ulubionych i źle przeczytałam pytanie więc jest o aktorach! :-)

Care Otis – za urodę
Sharon Stone – za zmysłowość ;-) 
Magdalenę Cielecką  – za kokieterię
Beatę Tyszkiewicz   – za elegancję, za nogę na nodze i filiżanki!
Daniela Olbrychskiego – za znajomość największej ilości języków obcych ;-)
Krystynę Jandę – za mądrość.
Brada Pita – za cud natury, idealne usta, idealne usta, idealne usta no i oczy, ach zapomniałabym o najważniejszym za wierność :-) 
Kevina Costnera – za świetny wybór obsad.  :-)
Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, bo jest tego trochę, ale na tym poprzestanę, bo czas goni… 
Wybaczcie, ale mam swoją specyficzną weryfikację. :-) 

2. Preferujesz elegancki, kobiecy styl czy raczej sportowy look?

Preferuję oczywiście strój mega kobiecy, a może to być wszystko, aby miało swój smak, elegancja tak jak najbardziej, spódnice lub sukienki koniecznie podkreślające kształty i przynajmniej pół nogi, bo mam akurat cholernie zgrabne ;-), lekkie dekolty obowiązkowo, po to natura obdarzyła nas panie odstającymi piersiami, kobiecy – koniecznie pończochy nie rajstopy, choć rajstopy zimną z tym wyjątkiem, Styl sportowy? O tak po wypadku samochodowym, bardzo często ten styl u mnie gości, choć ma być kobieco choćby w trampkach czy tenisówkach. I jeśli już poruszyłam temat butów to ja nie wybieram się na wyjazdy jeśli nie spakuję do torby bagażowej przynajmniej 2 par szpilek, najlepiej w różnych kolorach.  

3. „Jesteś tym, co jesz”- czy zgadzasz się z tym powiedzeniem?

Nie…. bo bym nie wiedziała kim jestem…. zbyt dużo różności 

4. Jaki kraj,miejsce, które zwiedziłaś zrobiło na Tobie największe wrażenie?

Anglia bo Zamki, ona zmobilizowały mnie do szkicowania i Francja bo różnorodność jedzenia, akurat miałam przyjemność być na Tourne około 1,5 miesiąca w każdym zakątku tego Kraju, dlatego byłam zachwycona, smakami, jedzeniem, muzyką, plażami nad morzem śródziemnym oraz oceanem Atlantyckim.  

5. Czy mogłabyś mieć w domu węża?

Nie, absolutnie nie, nie lubię węży, boję się ich.

6. Twój ulubiony kolor.

Błękit, turkus, jasny róż, jasny fiolet…. delikatna czerwień….

7. Choleryk, sangwinik, flegmatyk czy melancholik- jakim typem osobowości jesteś?

Żadnym z tych, jestem mieszanką wszystkiego, choć przewaga jest we mnie delikatności, zależy z kim obcuję, gdzie się znajduję i co chcę zaznaczyć w danym momencie…Choć choleryka całkowicie z mojej charakteryzacji wywalam, flegmatyk? Oj chyba to też won! No chyba, że jestem obłożnie chora… albo boli mnie strasznie głowa…

8. „Paulo Coehlo ” Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości”- czy się z tym zgadzasz?

Oczywiście… Ile razy zadaje sobie pytanie dlaczego kocham np. osoby których nie powinnam, albo które mnie skrzywdziły a są mi bliskie, czuje ze kocham, wiem ze kocham, ale dlaczego? Tego nie wiem, choć oczywiście można kochać i za coś…i jakoś to mi się wcale nie kłóci ze sobą….

9. Jesteś kierowcą? Lubisz prowadzić samochód?

Jestem, choć zawsze gdy nie potrafię zaparkować, bo mało miejsca, proszę z reguły wybranych panów, tłumacząc im, ze ja tylko jestem niedzielnym kierowcom, lecz to nie prawda, jeżdżę systematycznie, minimum 2 godziny dziennie, oprócz weekendów, bo w weekendy to mnie wożą :-) Czy lubię prowadzić samochód? Nie wiem, czasem tak a czasem nie, choć od kiedy jeżdżę i dostałam już swój na własność :-) Nie wyobrażam sobie chodzenia piechotą w dalekie trasy, wolę wtedy nawet wsiąść na rower, aby nie chodzić… taka leniwa się zrobiłam, przez samochód :-).

10. Samotność czy niedołężność- co Cię bardziej przeraża?

Niedołężność – nie wiem czy była bym w stanie być samotna… nawet gdybym była sama…. z moją wyobraźnią, potrafiłabym stworzyć sobie taki świat w którym, by było mnóstwo osób, bliskich, kochających mnie osób… niedołężność myślę, że jest straszna… Choć to bardzo trudne pytanie może być dla innych…
Bernikula dostaje ode mnie Oskara za nie! Jest bardzo dobre, trudne, wymaga intensywności myśli…
 

11. Czy lubisz wypowiadać się na forach internetowych?

Lubię… tym bardziej jeśli temat mnie zainteresuje i albo mam coś do powiedzenia albo mam wiele pytań do danego zagadnienia…. 
Myślę też, że fora internetowe to fajna sprawa, mogą pokazać wszystko, mieszankę wybuchową…
Uff…. przeszłam jakoś te pytania, w ogóle kto wymyślił, że ma ich być 11 ście? a nie np. 10? To jest ciekawe dla mnie, więc bardzo bym chciała zadać to pytanie kolejnym nominowanym, ale już nie będę ich straszyć, bo to zapewne zbyt trudne, ale jeśli ktoś wie, to proszę w komentarzach odpowiadać…
Przejdźmy teraz do moich nominacji kolejnych osób:

Libster blog award – WYRÓŻNIENIA

Zanim podam swoją listę tych szczęściarzy, wspomnę o pewnej modyfikacji tej zabawy, bo w końcu osób nie starczy do nominacji, zostaje wprowadzony paragraf 8 Kodeksu Nominacyjnego ;-) a brzmi on:
Jeśli nie masz ochoty odpowiadać na jakiekolwiek pytania i nominować kolejnych osób, zrób coś pożytecznego czyli:  Można się wykpić, uchylić lub inaczej wykręcić od nominacji, wpłacając choćby złotówkę na szlachetny cel, wybrany oczywiście przez siebie, konto jakiejś organizacji albo zwyczajnie kupienie bułki jakiemuś biednemu dziecku. To tak na marginesie…  
 

Nominowani:, informuje również, że to co ja bym chciała, to wcale nie musi się spełnić, bo już wiem, że Helen miała nominację i będę szukać kogoś na jej miejsce, na razie wklejam linki do moich wybranych blogów, ale nie powiedziane że nie będę tego modyfikować w trakcie, jeśli okaże się, że te osoby nie mogą przyjąć tej nominacji – potraktuje to również, jak ściągę i ścieżkę z mojego bloga do innych miejsc.

 

1. https://czar-zycia2.blogspot.com  – Klaudia  oraz https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/ – Aviola

2. https://helena-rotwand.bloog.pl/  – Helen orahttps://czytelnia-pani-m.blogspot.com/Pani M

3. https://drugabasia.blox.pl/html Baśka 2 oraz https://recenzje-kiti.blogspot.com/ – Martyna

4. https://ktosnieznaszgo.bloog.pl/ Tomek oraz https://cyrysia.blogspot.com/ Cyrysia

5. https://objazdowy.bloog.pl/ Czesia oraz https://chabrowa-gotuje.blogspot.com/ – Chabrowa

6. https://z-prowincji.blog.onet.pl/ Tereska  oraz https://wonderwoman87.blogspot.com/ – Wonderwoman

7https://www.ejbpm.bloog.pl/ Ewa oraz https://smakuje.blox.pl/html – Dorota

8. https://kieleckiee.blogspot.com/Jolanta oraz https://wp771.bloog.pl/ – Halszka

9. https://dobrycoach.bloog.pl/Monika oraz https://eksperyment-przemijania.blog.onet.pl/ – Asia

10.https://warsawman.blogspot.com/ Wojtek  ORAZ  https://andrzejb98.blogspot.com/ – Andrzej

11. https://comniecieszy.blogspot.com/– Loteczka oraz https://magdalenatul.blog.pl/ – Justyna

https://alinaweronika.blogspot.com/ – Alina oraz https://krolowa-karo.blogspot.com/ – Królowa Karolina

https://www.sawatka.blogspot.com/ – Sara oraz Merlin https://merlin-joe.bloog.pl/

Uwaga! INSTRUKCJA OBSŁUGI NOMINACJI

Od tego momentu zaczynają się pytania dla nominowanych, muszą oni wybrać z nich 11 sztuk, odpowiedzieć na nie na swoich blogach, a następnie wybrać kolejnych 11 osób i wymyślić dla nich 11 innych pytań.

Pytania brzmią:

1.Dlaczego muzyka wesoła jest wesoła, a smutna – smutna?

2. Jak według Ciebie wygląda nic?

3. Po co żyjemy, skoro umieramy?

 

Spokojnie, to był delikatny żart…. na nie, nie musisz odpowiadać, bo to pytania z nowej książki Wojciecha Mikołuszki  pt. „Wielkie pytania małych ludzi”, nie złe co?

Jeśli macie ochotę się z nimi zmierzyć to oczywiście proszę, zamiast pierwszych trzech kolejnych, albo według waszych wyborów, jedno za jedno… ciekawią mnie Wasze odpowiedzi na nie.

Nie będę oryginalna i wkleję tu pytania słynnych pytających Pivota i Prousta.

Wybierzcie sobie z nich te, na które potraficie odpowiedzieć i macie na nie ochotę…, raz w życiu warto zadać sobie te pytania…, ja również na nie odpowiem –odpowiadałam historycznie już tutaj: ( więcej na temat Prousta i Pivota) SŁYNNE ZABAWY W PYTANIA. Kwestionariusz Prousta i Pivota

 ZESTAW PYTAŃ DO WYBORU

 ( PAMIĘTAJ:  TY ODPOWIADASZ TYLKO NA  11 Z NICH

MASZ DO DYSPOZYCJI 20 PYTAŃ PROUSTA I 10 PYTAŃ PIVOTA)

       

       Kwestionariusz Prousta @ Mina Wetp

1. Główna cecha charakteru:  

Ja – Szaleństwo.

2. Cechy, których szukasz u kobiety/ mężczyzny :

Ja- U kobiet- Delikatność U mężczyzn- Odwaga,  wyrozumiałość, dojrzałość.

3. Cechy, które cenisz u przyjaciół:

Ja -Lojalność.

4. Twoja główna wada:

Ja – Milion myśli na minutę.

5. Twoje ulubione zajęcie:

Ja – Marzenia.

6. Twoje marzenie o szczęściu:

Ja – Ciepło, barwy, bezpieczeństwo, miłość,  natchnienie.                                                            

7. Co wzbudza w Tobie obsesyjny lęk:

Ja – Strata mężczyzny, którego kocham nad życie.

8. Co byłoby dla Ciebie największym nieszczęściem.

 Ja- Bezustanna cisza, kalectwo.

9.  Kim lub czym chciałabyś/ Chciałbyś być, gdybyś/aś nie była tym, kim jesteś.

Ja – Naukowcem.

11.  Kiedy kłamiesz…:   

Ja -Kiedy muszę, bo nie ma innego wyjścia, rośnie mi nos, drżę w środku ze strachu lub wyobrażam sobie, że to najprawdziwsza prawda.

12. Słowa, których nadużywasz:

Ja- Nasz, nasza, moje, ja

13.  Ulubieni bohaterowie literaccy:

Ja – Prometeusz – Za niesamowity charakter i wzór zasad! Andrzej Kmicic- Za nietuzinkowość i odwagę. A pisarze, autorzy literatury, bo dla mnie też są bohaterami literackimi:  Wisława Szymborska- Za dowcip i skromność. Czesław Miłosz- Za wrażliwość .

14.  Ulubieni bohaterowie życia codziennego:

Ja- Ludzie, którzy są dla mnie cholernie ważni!

15.  Czego nie cierpisz ponad wszystko:

Ja – Sztywności, określonych ram, zamkniętych drzwi przez niewidoczny klucz.

16.  Twoja dewiza:

Ja- Popychać wiatr, śmiać się i płakać, iść do przodu.

17.  Dar natury, który chciałabyś, chciałbyś  posiadać:

Ja – Samoistna regeneracja.

18.  Jak chciałabyś/aś umrzeć:

Ja- Szczęśliwie.

19.  Stan obecny Twojego umysłu:  

Ja – Trudno określić, dążenie do równowagi

20.  Błędy, które najłatwiej wybaczasz:

Ja- Pomyłki z miłości.

        Kwestionariusz Pivota        @ Mina Wetp

1. Jakie jest Twoje ulubione słowo?   Ja – Cudowny! Niesamowity! Niezwykły!

2. Jakiego słowa nie lubisz?   Ja – Brudny.

3.  Co cię nakręca?  Ja – Miłość, potrzeba.

4.  Co cię zniechęca?  Ja – Fałszywość. obojętność.

5.  Jaki dźwięk lubisz?  Ja – Miękki, oraz taki w którym czuję moc!

6.  Jakiego dźwięku nie znosisz?  Ja – Zgrzytającego.

7.  Twoje ulubione przekleństwo?   Ja – Cholera.

8.  Jaki inny zawód mogłabyś wykonywać prócz obecnego?   Ja – Konstruktor.

9.  Jakiego zawodu nigdy nie chciałabyś wykonywać?  Ja – Kremator.

10.  Jeśli niebo istnieje, co chciałbyś usłyszeć od Boga u bram raju? Ja – Dobrze, że jesteś, potrzebujemy cię tutaj!

 

 

Powodzenia! Wybór 11 pytań, na które chcecie odpowiedzieć należy do Was…, ale warto się zmierzyć z całymi tymi słynnymi Kwestionariuszami, bo są ciekawe…

 

 

Pozdrawiam

Mina Wetp

 

 

 

 

39 komentarzy

 1. -Główna cecha charakteru – wrażliwość
  -Cechy,które cenię u przyjaciół – szczerość
  -moja wada – nadwrażliwość
  -ulubione zajęcie – grzybobranie
  -marzenie o szczęściu -szczęście dzieci
  -obsesyjny lęk -nie mam
  -nie kłamię,czasem nie mówię prawdy
  -zniechęca mnie agresja,fałsz i obłuda
  -wybaczam błędy,bo nikt nie jest doskonały
  -a u bram nieba chciałabym usłyszeć;twoje błędy zostały ci wybaczone.

  To dla Ciebie Mina:)) Mam mnóstwo spraw na głowie i nie wszystkie miłe,lekkie i przyjemne,są też trudne.A życie musi się toczyć i nikt w realu nie może odczuwać mojego dyskomfortu.Zatem muszę realizować punkty z mojego terminarza.Dlatego przepraszam Cię,że nie mogę do końca uczestniczyć w tej zabawie.Pozdrawiam Cię serdecznie.

  • Ewuniu bardzo Ci dziękuję… bardzo… super że odpowiedziałaś chociaż tak… vardzo ciekawe odpowiedzi… wiem dzięki nim trochę więcej .. pozdrawiam serdecznie

   • Jestem,
    a jakby mnie nie było,
    serce bije,
    ale jakby nie żyło.
    Ktoś zranił moją duszę.
    Oddycham,
    lecz czasem myślę
    że się uduszę.
    Potrzebuję czasu,
    by strząsnąć ciężar z ramion
    teraźniejszości
    choć pełnej słońca,
    to brzemiennej w przeszłość.
    Muszę usunąć truciznę,
    która w mą duszę się wessała.
    Uśmiecham się z nadzieją,
    że jutro,
    będzie wolne od wczoraj
    i oczyści się powietrze
    na zawsze!
    Potrzeba jednak na to czasu.
    POZDRAWIAM CIEPŁO.

 2. Dziękuję za nominację, niestety już jutro wyjeżdżam na promocję Antologii ” Niosący słowa” i mojego ostatniego tomiku wierszy ” Reinkarnacje ” Poznań, Inowrocław i Warszawa. Mogę się odpowiedziami na Twoje pytania zając dopiero w październiku. Dzisiaj wstawiłam wiersze o jesieni i już nie znajdę czasu na odpowiedz na Twoje pytania. Jeszcze nie jestem spakowana. Pozdrawiam i serdeczności zostawiam.

  • Alino ależ oczywiście zajmij się tym co ważniejsze, jak znajdziesz chwilkę to odpowiesz na te pytania, które zechcesz i tak miło mi że wpadłaś i odpisałaś, masz masę spraw na głowie, rozumiem to…. życzę Ci przyjemności z promocji… opisz ją chętnie przeczytam co wtedy czułaś i jak było, pozdrawiam

 3. Jestem bardzo zaskoczona ze mnie nominowalas, oczywiscie mile :-) bo raczej wczesniej sie nie znałysmy, ale dzieki temu mam nowego bloga do czytania :-) kiedys juz bylam nominowana do takiego łańcuszka, wiec tym razem podziękuje :-)

  • Szukałam nowych blogów i znalazłam fajny, nawet kilka fajnych dlatego chciałam Was nominować i linki do blogów mieć u siebie na stałe w jednym miejsvu tak aby szybko do Was trafić, dziękuję, nominacje nominacjami… najważniejsze że reagujemy…. byłaś nominowana więc jesteś zwolniona z tej zabawy, choć nie ukrywam, że w komentarzu choć jedna odpowiedz na wybrane przez Ciebie pytanie byłaby miła dla mnie :-) ale może kiedyś sama coś dodatkowego napiszesz o sobie… pozdrawiam

 4. Dziękuję za miłe wyróżnienie. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że się… nie cierpi. Ja odczytuję to jednoznacznie ~~ nie chce mi się ~~ Bo trzeba poświęcić trochę czasu, żeby zabawę kontynuować. A przecież samo blogowanie już jest zabawą. Bez grupy społecznej nie ma blogowania a więc nie ma i zabawy. Obserwowane ostatnio – chyba nie tylko przeze mnie – zjawisko to nie czytanie w ogóle treści blogowych tylko pozostawienie komentarza, który często nijak ma się do owych treści. Facebook zdobył ogromną popularność, bo tam nie trzeba nic, wystarczy wrzucić fotkę. I wspomniana witryna, która poszła na największą łatwiznę wszechczasów zdobyła sobie tym samym największą popularność. Takie czasy, niestety…
  Ja zabawę kontynuuję nie zważając na odpowiedzi.
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:-)

  • Jolu ja Cie przepraszam za u siebie… :-) bo fakt przez spam i dziwne komentarze których wchodzi mi 100 dziennie zablokowałam opcję wyświetlaj komentarze i sama to ręcznie modyfikuję, pisz śmiało, ja zatwierdzę potrzebuje tylko czasem dłuższej chwili bo akurat mogę w tym czasie robić obiad ;-) tak czy inaczej ciesze się ze przyjęłaś moja nominację, tak ludziom się nie chce, ale to fajna zabawa dla kogoś kto blog i pisanie traktuje poważnie… pozdrawiam serdecznie Ps. Jolciu zgodnie z Twoja wolą… wszystkie nadprogramowe zostały usunięte ;-) pierwszy zawsze najważniejszy…

 5. Mino to miłe, że o mnie pomyślałaś, ale nie cierpię takich łańcuszków. W związku z tym nie wezmę w tym udziału. Pozdrawiam i życzę Ci fajnej soboty. :)

 6. Widać, że dużo pracy w włożyłaś w przygotowanie tego wpisu :)

 7. dużo się dowiedziałam o Tobie :)

 8. Dziękuję za nominację i przyjmuję ją. Odpowiedzi na pytania pojawoą się koło niedzieli. Teraz wyjeżdżam i będę pozbawiona dostępu do sieci. Jeśli to nie problem

  • Ależ oczywiście i jest mi niezmiernie miło, że się zgodziłaś… odpowiesz na pytania, kiedy będziesz mogła, pozdrawaim serdecznie

   • Droga Mino, myślałam, że uda mi się odpowiedzieć na 11 pytań, ale niestety, mój grafik zrobił się bardzo napięty, więc żeby nie odkładać tego na bliżej nieokreślone „jutro” w komentarzu odpowiem na jedno z pytań, pisałaś, że tak można, więc mam nadzieję, że nie będziesz zła.
    Ulubieni bohaterowie literaccy: Elisa i Ragen z „Malowanego człowieka” – za stworzenie najlepszego małżeństwa, jakie miałam możliwość spotkać, Nana z cyklu książek o Alexie Crossie – za to, że jest najlepszą babcią na świecie. Syriusz Black z książek o Harrym Potterze – kto nie chciałby mieć takiego ojca chrzestnego. Lisbeth Salander – za to, że jest kobietą z jajami, jakich w literaturze brak. Kolejnych osób nominować nie będę, dopiero rozwijam się w świecie blogerów, a ci, których znam, nominację już dostali, także wyboru zbyt dużego nie mam… Tobie jeszcze raz dziękuję za nominację. Pozdrawiam :)

    • Pani M ależ oczywiście jestem zadowolona z każdej odpowiedzi a tym bardziej tak szczerej, dziękuje, dzięki Tobie też jestem mądrzejsza a kilka informacji a to fajne, pozdrawiam serdecznie

 9. Super zabawa :D ale u mnie jak na razie szpital więc nie mam czasu na takie zabawy :)

 10. Boże!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Strasznie dziękuję ale ja się w łańcuszki takie nie bawię.Piszę po prostu posty po swojemu. I sam decyduję co ma tam być. I tak niech zostanie. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że zła na mnie nie jesteś. Napisze tylko to, że główną cechą mojego charakteru to jest niemożność usiedzenie w miejscu i szukanie czegoś nowego. Widoków, wyzwań, osób, zdarzeń.
  Vojtek

  • Wojtku ja tez nie cierpię łańcuszków i żeby nie Bernikula to pewnie nie bawiłabym się w to, ale jej z wielkiej sympatii nie odmówię… więc spokojnie mam za Ciebie zastępstwo więc zamieniamy :-) Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za odpowiedź choćby na jedno pytanie…Wojtku tę cechę mamy wspólną…..:-)

  • Dziękuję ślicznie za nominację, ale też nie lubię tego rodzaju łańcuszkowych zabaw, dlatego nie wezmę w nim udziału. Niemniej raz jeszcze dziękuję, że o mnie pomyślałaś :)
   Pozdrawiam serdecznie !

 11. Bawić się lubię, choć poznać moje preferencje można spokojnie zaglądając do mojego bloga.
  O „nominacjach” nie mam tymczasem opinii, choc wydaje mi się, że może ta zabawa służyć ustalaniu profilów socjologicznych.
  Jeśli chcesz poznać moje odpowiedzi na Twoje pytania, nie ma sprawy, na pewno odpowiem.
  andrzejb98.

 12. Kochana, nigdy nie brałam udziału w takich zabawach. Tym razem również, ale tylko z takiego powodu, że na komputerze jestem ostatnio bardzo krótko. Mam trochę pracy związanej z grafiką. Wybacz mi, proszę i serdecznie dziękuję za nominację. Pozdrawiam najserdeczniej.

  • Loteczko ale ja Cię rozumiem… dlatego dla Bernikuli bardzo bardzo, bardzo podziękowałam za tę nominację!!! Tym bardziej, że muszę sukienkę szyć sobie na weselę bo mam 27 go września….. :-) Bernikula to wszystko przez Ciebie!!!!!!!I gdzie ja teraz znajde druga taką Loteczkę!!!!! :-)

 13. dziękuję pięknie, napiszę odpowiedzi na pytania jak tylko uporam się z jednym projektem naukowym to będzie ok 29 września, mam nadzieję, że zrozumiesz….
  Czuję się zaszczycona, że mnie wybrałaś to bardzo miłe i budujące
  pozdrawiam cieplutko
  Monika

  • Moniko… spokojnie to przecież zabawa i nie wszyscy muszą brać udział, ktoś tam wymyślił i teraz więcej z tym kłopotu niż przyjemności… choć ja troszkę się ubawiłam przez moja Bernikulę! A czasu mam na minusie 2 dni!!!! :-) Pozdrawiam

 14. Mino, w gorącej wodzie tegorocznego lipca:)) nie wiem w czym rzecz, więc trudno cokolwiek powiedzieć. Jeśli do czegoś mogę się przydać, służę:)) Gratuluję nominowanym, pozdrawiam Autorów Blogów i Ciebie, Kochanieńka:))

  • No jak to Czesiu nie wiesz o co chodzi, bierzesz laptop, kopiujesz moje wybrane przez siebie pytania i odpowiadasz…. :-) a później rób z tym co chcesz!!!!!! :-) Czytaj instrukcję, bo nie chcę Cię przerazić…. pozdrawiam

 15. Nie bardzo rozumiem co ja mam teraz zrobić???????????????????
  Na razie pozdrawiam. To wiem

  • Wojtku od momentu gdzie w artykule masz tekst: PYTANIA BRZMIĄ, pojawiają się różne pytania, wybierz sobie z nich 11 sztuk, taką ilość musisz opublikować na swoim blogu i na nie odpowiedzieć, wymyślić 11 pytań i nominować jedenaście osób, które prowadzą blogi, tak aby one mogły zrobić to co Ty, ja troszkę się wyłamałam z tej zabawy bo posłużyłam się pytaniami Pivota i Prousta ale Ty wymyśl swoje, jeśli potrafisz.
   Jak opublikujesz swój art daj mi znać proszę…. pozdrawiam

 16. Mina, super, że wzięłaś udział w zabawie, bo zaje..cie odpowiedziałaś na pytania!!! Twój post jest miejscami taki zabawny, że się uśmiałam tu przed kompem:)) P.S. W pierwszym pytaniu chodziło mi o autora książki, ale nie martw się -Weronika też zrozumiała, że chodzi o aktora:)) No i niech już tak zostanie:)) Pozdrawiam!

  • Bernikula no niech tak lepiej zostanie…. bo ja nigdy w życiu nie przeczytałam żadnej książki aż wstyd się przyznać, żadnej do końca, bo zawsze byłam chora na przy nich zasypianie, pewnie dlatego ten mój koslawy styl pisarski :-) ale spokojnie czytam streszczenia innych te najciekawsze… No i dobrze, że się uśmiechałaś, ale dałaś rade przeczytać to wszystko do końca? Bo ja gdybym weszła na taki blog to przeczytałabym tylko te pogrubione litery, daj spokój ile tego jest, ile tego mi tu wyszło…. słuchajcie, przepraszam wszystkich za tyle treści ale jakoś tak mnie rozchuśtało…. Wy czytajcie to co chcecie…. aby coś…. :-) pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published.