Home / KULINARNE / FOTO KULINARIA / CZŁOWIEK PERŁA OLSZTYNA – MARCIN ZALECH – FOTOGRAF O WIELU TALENTACH – SESJA Z MAJĄ DO PROJEKTU BOBASY W KUCHNI

CZŁOWIEK PERŁA OLSZTYNA – MARCIN ZALECH – FOTOGRAF O WIELU TALENTACH – SESJA Z MAJĄ DO PROJEKTU BOBASY W KUCHNI

Marcin Zalech z Mają projekt Bobasy w Kuchni4

A teraz pewien nasz olsztyński Skarb, i nie mówię tutaj tylko o fotografii, choć Marcinem i jego zdjęciami zaraziłam się prawie rok temu i do dzisiaj mi nie przechodzi … :-)  Mądry, zdolny, przedsiębiorczy, ten człowiek nie lubi się nudzić, wypełnia czas tak, aby być doskonałym w tym co robi i to dotyczy także jego rodziny. W rozmowie o niej zawsze podkreśla, że i w tej materii chce być doskonałym! A robi… no właśnie… robi wiele, ogólnie dla ludzi.

Marcin Zalech

Marcin Zalech 

Zawodowo fotograf. By zrobić lepszy kadr, potrafi podwinąć nogawki i wejść do lodowatego jeziora, tak już ma. Na plany zdjęciowe przyjeżdża dużym samochodem, bo ma dużo sprzętu i dużo asystentów. Ale szefem od naciskania migawki jest on. Jest także mistrzem ironii. Prowadzi studio projektowe i fotograficzne, ma żonę Joannę i dwójkę dzieci: 4,5 letnią Ninę i 10 -miesięczną Anię . Jest zadowolony i szczęśliwy. W pracy razem z żoną wspólnie łączą swoje pasje i talenty.

Taki tekst pojawił się na konkursowej wystawie (teraz tylko dopisałam wiek i imiona jego dziewczyn), ale koniecznie ja muszę o tym panu napisać coś więcej…

Trochę ciekawej o nim historii, bo trzeba to akurat tu podkreślić. Rzadko zdarza mi się prezentować takie ciekawe osobowości, które tak wiele wnoszą w rozwój społeczny, przedsiębiorczości, produktów i Olsztyna;

– pracował jako prezenter muzyczny w Olsztyńskim Domu Kultury.

– w Radio WAMA, był członkiem redakcji młodzieżowej, później samodzielnym prezenterem prowadzącym młodzieżowe audycje muzyczne m.in.: ,,Techniczenie na antenie”, Lista Przebojów „DMC POLAND DANCE CHART”, przygotowywał audycje do sieci Super FM (obecnie Radio Eska), zajmował się głównie muzyką alternatywną.

– od 2011r.  – do dnia obecnego, prowadzi wraz z małżonką własną firmę fotograficzno-reklamową o szerokim spektrum działania; cykliczne publikacje w magazynie ,,MADE IN”, MAMO TO JA,  oraz liczne katalogi, projekty opakowań,; Certyfikat ,,Rzetelna Firma”; Jego żona Asia, jak mówi sam bohater artykułu, ma większy od niego talent, bo potrafi jeszcze malować i dzięki temu tworzy ilustracje do bajek dla dzieci. ( I przy tych osiągnięciach- jeszcze skromny) :-); Uwielbia projektować , wymyślać, kreować także coś z niczego. ( to zupełnie tak jak ja ;-).

– szerzej o jego projektowaniu- Jako wybitny fachowiec, bo trzeba przyznać, że akurat ten facet nim jest! Przygotowywał projekty zdjęć i opakowań soków, wędlin, telefonów, hoteli, jak również świat artystyczny aktorów, tancerzy, piosenkarzy. Projektuje też strony internetowe. Ciekawe jest też to, że jego Agencja Reklamowa łączy ze sobą projektowanie graficzne z fotografią i zaawansowaną techniką pozycjonowania identyfikacji wizualnej.

– prowadzeni skuteczne akcje marketingowe różnych branż m.in.: odzież dziecięca, bielizna, napoje energetyczne, FCMG, wędliniarskich.

– udziela się w różnych projektach nonProfit. Udostępnia swoje studio i komputer dla ludzi z talentem i chęcią kreacji lub nauki.

– jako relaks (choć to ciężka praca), traktuje zdjęcia ślubne – uwielbia je robić. Często robi je za darmo – pod warunkiem że ktoś jego do tego przekona. I teraz tak… pisząc to, muszę wspomnieć o moim doświadczeniu z Marcinem. Kiedy tworzyłam projekt „Niezwykłe Urodziny (swojego jeszcze wtedy bardzo chorego syna) z Warsztatami Kulinarnymi i Origami dla dzieci, Marcin w celu wsparcia i pomocy osobiście także zaangażował się w mój projekt, mieliśmy zagwarantowaną oprawę fotograficzną na imprezie od Marcina. Za co mu i tutaj jeszcze raz dziękuję. Oto link ze zdjęciami z tej imprezy, gdyby ktoś z Was chciał zobaczyć.  https://minawetp.pl/wszystkie-artykuly/niezwykla-impreza-w-restauracji-lago-oczami-firmy-odm-studio-pl-w-formie-zdjecbw/

Ten człowiek ma niezawodną intuicję, bardzo ceni sobie uczciwość w biznesie, życiu prywatnym i wobec siebie.

Obecna strona, gdzie możecie zobaczyć jego prace fotograficzne to https://odmstudio.pl

Zapytałam Marcina, kiedy w takim razie śpi? Odpowiedział: – Śpię i lubię spać, czasami uda się nawet 8 godzin  – Czyżby był dodatkowo Czarodziejem! :-) Marcin jak mówi, wstaje z łóżka kiedy chce,  ale też pracuje dużo po nocach, prace traktuje jak dodatek do życia prywatnego, nie odwrotnie, czyli wtedy kiedy chce. Lubi z rodziną podróżować.

Przejdźmy teraz do prezentacji z naszego projektu

 Zdjęcie konkursowe Marcina Zalech

Marcin Zalech z Mają projekt Bobasy w Kuchni zdjęcie konkursowe6

Wideo z sesji – urywki

 

Pozostałe zdjęcia Marcina Zalech z bobasem Mają

Marcin Zalech z Mają projekt Bobasy w Kuchni2

Marcin Zalech z Mają projekt Bobasy w Kuchni11

Marcin Zalech z Mają projekt Bobasy w Kuchni10

Marcin Zalech z Mają projekt Bobasy w Kuchni9

Marcin Zalech z Mają projekt Bobasy w Kuchni6

Marcin Zalech z Mają projekt Bobasy w Kuchni7

Marcin Zalech z Mają projekt Bobasy w Kuchni8

Marcin Zalech z Mają projekt Bobasy w Kuchni5

Marcin Zalech z Mają projekt Bobasy w Kuchni1

Momenty reportażowe sesji

Maja Marcin Zalech projekt Bobasy w Kuchni sesja17

Maja Marcin Zalech projekt Bobasy w Kuchni sesja12

Maja Marcin Zalech projekt Bobasy w Kuchni sesja10

Maja Marcin Zalech projekt bobasy w Kuchni sesja4

 

Moje pamiątkowe zdjęcie z Marcinem. :-) Nie mogłam sobie odebrać tej przyjemności! :-)

Marcin Zalech ze mną

 

Skocz  do relacji z Wernisażu wystawy „Bobasy w kuchni” – https://minawetp.pl/wszystkie-artykuly/relacja-z-olsztynskiego-wernisazu-wystawy-bobasy-w-kuchni-wydarzenie-z-27-czerwca-2016-r/

 

Ps. W następnym artykule z sesji projektu „Bobasy w Kuchni” pokażę zdjęcia Lidii Kościukiewicz. Modelem jej był Sebastian.  Zapraszam!

Informuję również, iż w gazecie „Nasz Olsztyniak” w wydaniu papierowym,  w tę niedziele pojawi się artykuł ze zwyciężczynią konkursu Karoliną Hrynek. Gazeta również, opublikuje bohaterów dwóch kolejnych miejsc.

 

Ważne dla zainteresowanych konkursem.

Kapituła konkursowa poszerza również głosowanie o facebook-owiczów. Będziemy zliczać ilości polubień pod każdym artykułem z danej sesji. Zakończenie zliczeń nastąpi pod koniec sierpnia, bo we wrześniu odbędzie się dla zwycięscy, uroczysta kolacja z Klaudią Budny finalistką MasterChefa, która tą kolację specjalnie dla tego szczęściarza przygotuje, gdzie, kiedy i co dalej z wystawą zwycięską, będę informować jak tylko będę znała konkrety. Zapraszam do udostępniania artykułów z danej sesji, aby wasz ulubieniec mógł wygrać. :-)

Artykuły z kolejnych sesji, będą pojawiać się na https://minawetp.pl systematycznie.

 

 

Aby być na bieżąco z informacjami publikowanymi na stronie https://minawetp.pl   zachęcam do polubienia strony na FB https://www.facebook.com/Blog-Miny-Wetp-My%C5%9Bl-i-nawet-pisz-473993252645761/

3 komentarze

  1. Efekt pracy przepiękny, a wiem, że fotografowanie dzieci jest sztuką.

  2. Sesja rewelacja, zdjęcia przepiękne, klimatyczne, widać, że zabawa była przednia. Pozdrowienia dla twórców

Leave a Reply

Your email address will not be published.