Home / SPOŁECZNE / Wydarzenie IV edycja URODZIN Z DAREM DLA DZIECI część I

Wydarzenie IV edycja URODZIN Z DAREM DLA DZIECI część I

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo-urodzin-3.jpg

Uwaga!

Poniżej jest emisja filmów z soboty z dnia. 13 i 20 marca 2021r., ale tu w tym miejscu wklejamy także link do emisji filmów z warsztatami z dzisiejszego dnia tj. 27 marca 2021 r.

Witamy serdecznie na Wydarzeniu IV edycji Urodzin dla Dzieci części I z 4.


Jest już nowy wpis z 2 odcinkiem I części IV edycji Urodzin z Darem dla Dzieci. Oto link do kolejnych warsztatów

W naszym wspaniałym, kreatywnym projekcie społecznym mamy łącznie 28 wykonawców a filmów 27, jeden z nich finalny, na zakończenie projektu.

Podzieliliśmy wydarzenie na 4 części tj. 4 soboty, więc dziś Was zabawimy ciekawostkami różnych zawodów i umiejętności do 13:45 tak około. :-)

Razem z utworem muzycznym na koniec.

Każdemu bardzo polecam obejrzeć czołówkę tam są ujęte najważniejsze rzeczy. Obejrzyjcie do końca a dowiecie się po co robimy co roku te Urodziny z Darem dla Dzieci i komu tym chcemy pomóc i dlaczego.

Film Czołówka. Powitanie, idea, cel. Emisja filmu godz. 12:00

Dziś w kolejności mamy filmy warsztatowe o pasji naszych Gości specjalnych są nimi

2. Rodzina Kirakowskich . Rodzice niesłyszący i córka słysząca nauczą Was podstawowych zwrotów w języku migowym. Dla mnie osobiście są niesamowicie a zakochać można się w ich dłoniach co potrafią i jak nimi ruszać.

Film Rodziny Kirakowskich. Emisja filmu godz. 12:15

3. Tomasz Czaplarski aktor, lalkarz. Ponieważ znam Pana Tomasza to pozwolę sobie napisać tu odpowiedni komentarz. To wielki społecznik, ale także człowiek, wykładowca dbający o rozwój artystyczny młodzieży.

Z dziećmi także się świetnie dogaduje, prowadzi kilka programów telewizyjnych dla dzieci. Jest niesamowity i pełen pasji, nie tylko do aktorstwa, ale postawy społecznej. Dba o ochronę środowiska oraz ochronę zwierząt i każdego człowieka praw i godności. To wielka osobowość!

Film Pana Tomasza o jego pasji do aktorstwa. Emisja filmu godz. 12:30

4. Justyna Lewicka – Szczęsna. To niesamowity nauczyciel ale też genialna psycholożka. Obserwuję Justynę od pewnego czasu i jest sposób na dbanie o dzieci ich rozwój jest rzeczą ogromnie dla niej ważną. Ona dba o każdego. Urocza, kochana, ciepła. Rozkochała mnie swoją wyjątkową bajką o diamenciku, diamencie i chusteczkach. Ta bajka ma ogromna moc. Koniecznie jej posłuchajcie pomoże Wam w wielu sprawach z którymi sobie nie radziliście!

Film Pani Justyny o bajce psychologicznej wspierającej najmłodszych ale i starszych pt. Bajka o Diamencie. Emisja filmu 12:45

5. Filczaki Pani Anna Smak-Drewniak bardzo pracowita osoba, kocha filc a z niego robi cuda. Sama kupiłam od niej postaci z filmów choćby Pipi Langstrumpf i jej konia i małpkę. Jeśli tego filmu nigdy nie oglądaliście to koniecznie obejrzyjcie.

Film o Filczakach. Emisja filmu o godz. 13:00

6. Helenka Korwek talent kulinarny. Ja ją uwielbiam jest przesympatyczna, wesoła, samodzielna i świetnie gotuje. Znacie ją na pewno z MasterChefa Junior nie wygrała ale znalazła się w pierwszej trójce. Pokaże Wam jak możecie w tajemnicy przed rodzicami zrobić dla nich świetny prezent w postaci obiadu. :-)

Film z serii kulinarne 14 letniej Heli Korwek . Emisja o godz. 13:15

I ostatni nasz bohater warsztatowych pasji.

7. Karol Misiewicz a w zasadzie Ksiądz Karol – bajkopisarz, poeta, reżyser, eseista. Kiedyś gdy go poznałam nie potrafiłam od niego oderwać oczu, jest jak iskra boża, radosny, twórczy, a dzieci i dorośli gdy go poznają to go uwielbiają. To Wielki ksiądz. Kiedyś napisałam nawet o nim artykuł, bo bardzo mi przypominał swoim style bycia i zachowania Jana Pawła II naszego Polskiego Papieża. Niestety już nie żyje. Twórczy i zabawny. Pisze bajki, prozy, wiersze, reżyseruje sztuki teatralne pisząc także do nich scenariusze, pisze także eseje.

Czym jest esej?

Z Wikipedii Esej (ang. essay, z fr. essai „próba”) to forma literacka lub literacko-naukowa, prezentująca punkt widzenia autora. Esej może poruszać tematykę filozoficzną, społeczną lub artystyczną, być formą krytyki literackiej, manifestu politycznego, filozoficznego lub też dotyczyć innych refleksji autora.

Dziś przedstawi Wam swoją najpiękniejszą bajkę „O Panu Księżycu” – dużo w nim ciekawostek.

Film Księdza Karola Misiewicza. Emisja o godz. 13:30

Na koniec dzisiejszego dnia kreatywnych słów i umiejętności naszych Gości, w naszym pierwszym bloku sobotnim, utwór instrumentalny, ale jakże uspokaja zmysły, wycisza, ale też rozbudza do kreatywności, do radości wewnętrznej i chęci przenoszenia gór. Bo mamy cudowne morza, rzeki, oceany, słońce, niebo, ptaki, zwierzęta, roślinność, multum barw i kolorów, cieszmy się, że je widzimy i możemy widzieć. Osoby niewidzące mogą tylko czuć, dlatego korzystajmy z tego z wielką dbałością i serdecznością. Bądźmy mili dla innych i dbajmy o rodziców, rodzeństwo i innych wkoło.

Kompozytor Tomasz Kowalczyk zaprosi nas sam osobiście na odsłuchanie jego kompozycji muzycznej.

Miłego słuchania i reszty dnia.

Dziękujemy za spędzony z nami czas.

Zapraszamy na kolejną sobotę.

Serdecznie Was pozdrawiam

Agnieszka Maliszewska

Prezes Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego,

a tak naprawdę przyjaciel wszystkich cudowności, jakie istnieją na tym naszym pięknym Świecie, o który warto dbać.

Zapraszam Was, tak jak Julka wspomniała w Filmiku Czołówki na kolejną sobotę. Tam również będą wielkie osobowości i warto je poznać.

Odniesienie do Strony Organizatora.

Nowa strona projektów Fundacji https://tworczoscipasja.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.