Home / WSZYSTKIE ARTYKUŁY / JAK SPĘDZAM ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA – SZYMKA SZKOLNE OPOWIADANIE

JAK SPĘDZAM ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA – SZYMKA SZKOLNE OPOWIADANIE

 

 

0EE8D0DE-A348-4765-BDCD-D2977022895A

Praca domowa, którą zadała dziś pani. Napisać co będziemy robić w Święta Bożego Narodzenia. Zaczynamy więc opowiadanie… :-)

W dzień Wigilii od rana przygotowania. Mama krząta się po pokoju i wyciera jeszcze kurze. Później zaczyna przygotowywać świąteczne potrawy. Od rana też słychać świąteczne kolędy. Pozostali domownicy w swoich pokojach zajmują się różnymi rzeczami. Ola (moja starsza siostra) w swoim pokoju pakuje potajemnie świąteczne prezenty. Asia (moja druga siostra) rozmawia z koleżanką przez telefon i udaje, że ogląda film. Michał chłopak Oli pitrasi w kuchni jakąś rybę. Fuujj!! Ale ona śmierdzi :-)

Zastanawiałem się, co ja będę jadł na Wigilii. Bo oczywiście na stole tak jak co roku będzie dwanaście potraw i niestety mało, które jem, więc mama ma nie lada zagwostkę, co ugotować abym też zajadł. Bo przecież ryby po grecku nie lubię, sałatki jarzynowej nie lubię, ryby smażonej nie lubię, kapusty podsmażanej nie lubię, pierogów z kapustą i grzybami nie lubię, śledzi w oleju nie lubię, w otcie nie lubię, barszczu z kołdunami nie lubię, więc będę tylko jadł ziemniaczki, ewentualnie chleb z masłem i będę marzył o mięsku. Chyba, że mama nasmaży mi naleśników z dżemem, bo tylko takie lubię, prawdopodobnie ja razem z mamą wymyślimy nową innowacyjną potrawę wigilijną ala Szymek & mama i będzie nim naleśnik zapiekany z serem z oczami z pieprzu i keczupową buźką. Jeszcze tak myślę nad nazwą tego dania… Może nim być „Jeden Apostoł” dla niejadków.

Oczywiście moim najlepszym wigilijnym daniem będą słodycze z prezentów od Św. Mikołaja czyli gumy Orbit ewentualnie ciastka Oreo z mlekiem, które MOŻE dostanę, bo byłem grzeczny :-). Kolejną Wigilią (w tym dniu), będzie Wigilia u babci, na której też za dużo nie zjem, bo babcia też uwielbia ryby i kluski z makiem. Błe.

Całe szczęście już na zajutrz będę jadł moje ulubione mięso czyli kurczaka w potrawce. Ale zapomniałem dodać, że jeszcze po Wigilii będę wypatrywał na niebie betlejemską gwiazdę i prezenty, bo zamówiłem u Mikołaja cały zestaw ćwiczeń i książek do czwartej klasy i już nie mogę się doczekać.

Może uda mi się nocą porozmawiać z chomikiem, bo w Noc wigilijną zwierzęta mogą mówić ludzkim głosem. Pierwszy dzień świąt zamierzam objadać się smakołykami i czytać książki, które dostanę. Drugi dzień świat będę odpoczywał od wszystkiego oraz oglądał świąteczne filmy.

 

C05C472F-F133-49E7-980D-5A658B25163D

 

16880DE1-D7CF-4AFD-BD56-16E44D2AD69A

Leave a Reply

Your email address will not be published.