Home / INNE / SANACJA ORAZ SZYMKA WRÓŻKA ZĘBUSZKA plus bonus info z polisy na życie.

SANACJA ORAZ SZYMKA WRÓŻKA ZĘBUSZKA plus bonus info z polisy na życie.

DSC_0256

Jestem dziś wyczerpana…nie mam sił nawet myśleć. Muszę pewne rzeczy opisać, bo tyle się działo przez ten czas, że chciałabym zachować kontynuację naszego pobytu w Centrum Zdrowia Dziecka. Są w naszym życiu tacy ludzie, którzy nie pozwalają mam dodatkowo odpocząć, nie możemy się skupić wtedy tylko na jednym problemie, a ja dziś miałam sms-a właśnie z takim starym czymś, co mnie rozluźniło i popsuło mi nastawienie pozytywne do całego dnia. Oby jak najmniej takich ludzi było w naszym życiu… Chcąc o tym zapomnieć jak najszybciej przejdę do tematu, który od tygodni zajmuje moją głowę i tylko temu chcę się poświecić- Szymka leczenie, diagnoza. Teraz od czwartku leczyliśmy zęby, pierwszy naprawa jednej szóstki. Najpierw miało być wyrwanie, ale w końcu upiekło się nam i zdążyliśmy wyrwać tylko jednego zęba, co pozwoliło uczestniczyć w imprezie Mikołajowej i dzieci oprócz świetnej, dowcipnej zabawy, dostały po wielkim pudle słodyczy od Mikołaja. Była także królowa śniegu – to ta pani w białym.

mikołaj

DSC_0251

Z samego rana w świetlicy szpitalnej dzieci ozdabiały pierniki.

Później po godzinie 11 rozpoczęła się impreza Mikołajkowa zorganizowana przez jakąś fundację.

mikołaj w CZD

W trakcie imprezy Mikołajowej zrobiliśmy kilka bombek na choinkę, Szymek sam kleił i ozdabiał i tworzył wzorki. :-)

Niestety tą środkową bombkę, którą robił Szymek zbił nam jeden chłopiec z sali, który miał atak agresji, bo tak bardzo bał się wizyty u dentysty. Na imprezie Mikołajowej było także spa dla mam chorych dzieci… Super sprawa, bardzo przyjemnie było… i kremy i zabieg pielęgnacyjny super odbudował skórę twarzy.

Dobrze a teraz ta gorsza sprawa…Sanacja…Szymek po pierwszym swoim wyrwaniu zębów, został pokierowany na znieczulenie ogólne, bo mimo znieczulenia jakie dostał przy wyrwaniu to i tak czuł ból… Nadal ma wyniki złe, OB podskoczyło wynosi 80, CRP 10, hemoglobina 8.

A co do sanacji to wyjaśniam cóż to jest,bo ja nie miałam pojęcia, usłyszałam ekstrakcja, bo Szymek miał najpierw mieć ekstrakcje, ale przy znieczuleniu ogólnym, czyli całkowite uspanie. Sanacja zawiera wszystko i wyrywanie zębów czyli ekstrakcję i leczenie, sanacja to całkowite zrobienie porządku w naszym przypadku w buzi z zębami.

12375006_986812218077955_6211127292231219793_o

W poniedziałek bałam się bardzo, bo Szymek jest słaby, ma złe wyniki, zbyt wysoki puls, bo powyżej zawsze setki i zwyczajnie mogło być to dość groźne. Najpierw przywieźliśmy Szymka na zabieg na jego łóżku, już wtedy leżał i płakał tak po cichutku, żeby nikt nie widział. Uspokoiłam go tłumacząc żeby się nie bał, bo nic nie będzie czuł i obudzi się już po wszystkim z wyleczonymi ząbkami więc bał się, ale uspokajał. Byłam z nim do momentu gdy zasnął, Przeniosłam na łóżko dentystyczne, widziałam jak podłączają mu te wszystkie druciki do klatki piersiowej, założyli żabkę na palec a gdy podali w wenflon jakieś płyny, zaczął usypiać aż zasnął, wtedy mnie wyproszono. Dalej miał mieć włożoną do gardła taką szeroką rurkę. Podpisałam wcześniej papiery, że się zgadzam i jego tata nie ma nic przeciwko.

Czekałam na korytarzu i szczerze to modliłam się non stop… odmawiałam nawet różaniec nie pamiętając tych wszystkich tajemnic, bo nigdy różańca tak sama nie odmawiałam, a wiem że to bardzo pomaga. po 1,5 godzinie chyba tyle minęło, bo trwało to jakoś bardzo długo, jeszcze kroplówkę cała dostał po zabiegu od razu tam na sali, wyszła do mnie pani doktor, która wykonywała ekstrakcję, powiedziała, że wyleczyła mu wszystkie szóstki i usunęła zęby z próchnicą więc w obecnej chwili on ma zrobiony porządek w buzi. Chwyciłam dwoma swoimi rękami ją za dłoń i powiedziałam dziękuję, uśmiechnęła się. Jeszcze chwile czekałam a później wywieźli go z sali i jechaliśmy z nim takim przekręconym na boczku i śpiącym jak aniołek na salę wybudzeń,przykryty kocykiem, mówię wam chciało mi się ryczeć….Później musiałam zostać na zewnątrz razem z innymi czekającymi na wybudzenia swoich dzieci rodzicami. Co chwila kogoś wołali, jak tylko jakieś dziecko się wybudzało.

Gdy mnie zawołali po jakiejś pół godzinie weszłam tam i z uśmiechem podeszłam do Szymcia… już był spokojny i patrzył na mnie i chwycił za rękę. A jeszcze wam opowiem, ze jak wyjechało jakieś pierwsze dziecko z tej sali wybudzeń razem z mama już spokojna to łzy mi poleciały, bo wiedziałam, jak bardzo boja się w tym czasie rodzicie o to wybudzenia, czy dziecko w ogóle się wybudzi…. To jest coś strasznego takie czekanie… wiem, bo to przeżyłam i też się bardzo bałam. Wróciliśmy na salę i leżał na niej cały czas, dostał później jeszcze kroplówkę, bo jeść ani pić nie mógł. cały czas przysypiał… Rano zrobili pobranie krwi, ale wyniki wyszły jeszcze gorsze, ob wyższe crp także hemoglobina również. Chyba wyrwanie zębów z próchnicą nic nie pomogło, ale za to wieczorkiem zadzwonił Szymka tato i po rozmowie z nim Szymek był jak zdrowy, usiadł, śmiał się, rozmawiał z kolegami, nawet coś tam pod nosem podśpiewywał… Tak może zdziałać cuda rozmowa z rodzicem, którego dziecko straciło… no prawie straciło…, bo to jednak nie to samo być razem a oddzielnie.

Niestety Szymuś dzień wcześniej dostał od wróżki Zębuszki za wyrwany jeden ząb 10 zł i gdy chłopcy w sali rozmawiali o jego wyrwaniu sześciu kolejnych zębów ten temat także się pojawił i już wyliczyli, że wróżka Zębuszka powinna teraz przynieść Szymkowi 60 złotych no, bo w końcu za 6 zębów tak wychodzi. ( nie wiem kto to wymyślił !!!! :-) A gdy rano wstał to po śniadaniu pojechaliśmy na bazarek szpitalny kupić mu klocki lego, bo to zaplanował kupić za te pieniądze.

12362755_986821514743692_3087354057102816990_o

cdn. w następnym artykule…

A teraz ten bonus w oderwaniu od tematu głównego…

Anno nie miałam czasu zająć się tym wcześniej i udzielić Tobie informacji, ale tutaj to ujmę, bo może i innym się przyda. Okazuje się, że jest firma, która zajmuje się odzyskaniem opłat likwidacyjnych z polis na życie.  Jeśli ktoś wcześniej zlikwidował polisę na życie i zabrano mu dużą część uzbieranych funduszy albo nawet całość, bo niektóre firmy taki mają ukryty zapis w umowach, można te środki odzyskać. https://www.ubezpieczenia-inwestycyjne.com.pl/ na tej stronie Aniu są szczegółowe informacje, ale sztuka polega na tym, że pozew jest przygotowywany grupowy i warto się na niego wpisać i dołączyć do innych, wtedy sprawa na pewno zostanie wygrana i pieniądze zostaną odzyskane. Same w ogóle kwestie opłat likwidacyjnych, które w niektórych umowach były nierozerwalną ich częścią zostały przez Sądy uznane za niedozwolone, mimo to wiele firmy jeszcze je stosuje i warto o takich rzeczach wiedzieć już teraz. Pozdrawiam

 

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.