Home / FOTOGRAFIA / URODZINY Z DAREM DLA DZIECI II EDYCJA – IMPREZA Z AUKCJĄ CHARYTATYWNĄ

URODZINY Z DAREM DLA DZIECI II EDYCJA – IMPREZA Z AUKCJĄ CHARYTATYWNĄ

16 LUTEGO 2019 r., w Restauracji Feta, głównego darczyńcy wydarzenia, rozpoczęła się II już edycja URODZIN Z DAREM DLA DZIECI, połączona tym razem z aukcją charytatywną. 

Oto przebieg wydarzenia:

 

Witam Państwa!

Ponieważ nam troszkę się ta impreza rozrosła, trochę celowo a trochę nie celowo, muszę dopełnić formalności.

Nazywam się Agnieszka Maliszewska, jestem przedstawicielem powstającej Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego. Jestem także mamą jubilata, jak również pomysłodawczynią i koordynatorem wydarzenia. Z pasji Tworzę projekty społeczne dla ludności i Miasta Olsztyna.

Inne projekty, jakie zrealizowałam z Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna to: projekt „Kreatywne Matki” oraz „Bobasy w Kuchni”, lecz projektów społecznych jakie powstały było dużo więcej, (znajdziecie je na tej stronie https://minawetp.pl)   

 

 

 

Impreza charytatywna pt. „Urodziny z darem dla dzieci” otrzymała:

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Olsztyna / Patronat Honorowy Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

 

Patronaty medialne: Polskiego Radia Olsztyn oraz Gazety Olsztyńskiej i Nasz Olsztyniak.

Do szlachetnej Imprezy przyłączyli się nasi wyjątkowi goście specjalni, których na to wydarzenie zaprosiłam, część z nich prowadziła warsztaty z dziećmi.

Pierwszym był Muzyk Pan Paweł Graczyk, multiinstrumentalista z idealnym słuchem– gra na waltorni, fortepianie, skrzypcach i organach. Interesuje się także gotowaniem.

Drugim, Aktor Olsztyńskiego Teatru Lalek, Pan Tomasz Czaplarski, były lalkarz w TVN, występował także w programie Szymon Majewski Show. Lalkarz, animator kultury, od 14 lat związany z Olsztyńskim Teatem Lalek. Zagrał już w bardzo wielu spektaklach. Prowadzi grupę Teatroholicy Centrum Warsztatu ucząc i zaprzyjaźniając młodych z teatrem. Można go oglądać aktualnie na scenie w takich tytułach „Dzienniki Gwiazdowe” , „Petit Pier”, „Piotruś Pan”, „Balladyna”, „Chłopcy z Placu Broni” i wielu innych. Współtworzył animacje lalkowe w filmie „Planeta Singli” czy programie satyrycznym „Szymon Majewski Show”. Można było go usłyszeć także w wielu słuchowiskach radiowych i audycjach.

Trzecim – Poeta Ksiądz Karol Misiewicz – bajkopisarz, reżyser, scenograf, a także założyciel kilku grup teatralnych. Wydał ostatnio cykl książek dla dzieci o Panu Ślimaku. Zapraszany w całej Polsce do przedszkoli w celu przekazywania ludzkich wartości swoich bohaterów z opowiadań.

oraz Artystka, malarka Pani Anna Drońska z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Posiada dyplom z Kształcenia Artystycznego, doktorat z Tkaniny i Ubioru, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2006 pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego. Jest autorką kilku indywidualnych i uczestniczką zbiorowych wystaw. Zajmuje się głównie malarstwem i tkaniną eksperymentalną. Twórczo interesuje się sztuką ekologiczną, głęboką ekologią i działalnością artystyczną zaangażowaną w kwestie społeczne. Współzałożycielka i członek grupy artystycznej FAŁDY.

Ponieważ moim partnerem organizacyjnym imprezy jest Restauracja Feta, chciałabym przedstawić Państwu wyjątkowego człowieka Panią Ewę Karpowicz. Jest to odpowiedni człowiek na to wydarzenie, ponieważ 27 lat temu, gdy prowadziła klub Andromeda, zaangażowana była w cykliczne spotkania z rodzinami zastępczymi, pomagając im. Od 24 lat prowadzi restaurację i lokal Feta, już 23 lutego obchodzić będzie hucznie w lokalu tą niezwykłą rocznicę. Przez wiele lat zajmowała się opieką świąteczną w Domu Dziecka w Gryźlinach dbając o obiady, choć nie tylko. ( Pani Ewa Karpowicz na zdjęciu poniżej stoi po lewej Waszej stronie).

Chcę wymienić także Partnerów wydarzenia, bez nich impreza nie byłaby tak dopracowana pod każdym względem w kwestii materiałów potrzebnych na warsztaty.

Oczywiście pierwszymi i najgłówniejszymi są rodzice, rodziny, społeczność, która mi pomagała i wspierała w każdym elemencie powstawania Urodzin z darem dla dzieci.

 

W tym roku głównym Partnerem jest niewątpliwie Społeczna Szkoła podstawowa 101, reprezentowana przez Panią Izabela Złotkowska, która w piękny sposób, szybko zareagowała na moją propozycję i zaangażowała całą szkołę do zbiórki pieniężnej na Walentynki z przeznaczeniem na dokładnie ten szlachetny cel.

W tym miejscu nie pozostaje mi nic innego, jak przedstawić bohaterkę. Mała Roksana potrzebuje wielu rzeczy, ale dziewczynka jest radosna, uśmiechnięta, bo opiekę nad nią objęła babcia a to wcale nie było łatwe.

Zbieramy na umeblowanie jej pokoju, stoi pusty a Roksanka już we wrześniu rozpocznie swoją pierwszą podstawową edukacje szkolną. Ma bowiem 6 lat.

Kolejnym ważnym Partnerem jest Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którego przedstawicielem na imprezie jest Pani Anna Drońska. Wcześniej wspomniałam o niej, bo jest gościem specjalnym. Poprowadziła z dziećmi warsztaty malarskie, tzw. dziecięce dzieła sztuki na koszulkach.

 

 • Kancelaria Adwokacka Marcin Sieciński Adwokat – sprawowanie opieki, poprawności przebiegu Akcji charytatywnej i zbiórki pieniężnej na zakup prezentu dla dziewczynki.
 • Mega Pack Mariusz Piotrowski opakowania jednorazowe, na którego zawsze mogę liczyć we wszystkich projektach społecznych.
 • Bistro-Kociołek, Pani Beata Obuchowicz, choćby ostatkiem sił była wyjątkowo zaangażowana i mimo trudności chorobowych w tym roku bardzo chciała pomóc i upiekła nam wielkie 4 biszkopty, wykorzystane do strojenia przez dzieci wspólnego tortu.
 • Niezwykle utalentowany, wyjątkowy człowiek, fotograf z pasją Paweł Szwajkowski. Wiele, wiele projektów społecznych – zawsze jest z nami! Na pamiątkę, zrobił profesjonalne zdjęcia podczas imprezy. Wszystkie jakie pojawiają się w artykule to jego autorstwa. Ślicznie dziękujemy!
 • Hamak Apartamenty – tym razem Marysia Jocz, w I edycji jej mama, Aniela Grużewska – obie często pomagają w moich społecznych przedsięwzięciach. Dziś datek do puli aukcyjnej na prezent dla dziewczynki, dla której Urodziny Szymka mają troszkę inny charakter, bo z Darem dla Dzieci. Sama Marysia Jocz przekazała, aż 400 zł.
 • Happymum – Monika Stutz- Kowalska-  plastycznie – Zawsze zaangażowana przy tworzeniu loga do moich społecznych projektów, plakatów. Wielka pomoc – dziękujemy! W tym roku, jeśli chodzi o plakat do wydarzenia, pomagała i wykonała sama nasza artystka, malarka Pani Ania, która z dziećmi poprowadziła zajęcia malowania dzieł na koszulkach. Serdecznie podziękowania za ten trud a był, oj był, ale Pani Monika stworzyła logo do Urodzin z darem dla dzieci. Piękne prawda?

 • Real Estate Servis Justyna Rodzewicz-Siecińska – część wkładu przy zakupie koszulek i farb do materiału.
 • Salus Expo Państwo Łojkowie – część wkładu przy zakupie farb do materiału.
 • Dom Rozwoju, reprezentowany przez Magdalenę i Karola Zamojskich – za prezent dla dzieci w postaci voucherów na pokazową lekcję rysunku. (90 min)
 • Studium Rozwoju Osobistego reprezentowane przez Agnieszkę Ewald – prezent w postaci 3 voucherów dla wyróżnionych 3 kobiet z ogromnym zaangażowaniem w przygotowania całości. Vouchery obejmują Warsztaty w ramach Akademii Wizerunku i Marki osobistej „Savoir vivre w życiu i biznesie”.

 

Jeszcze raz dla przypomnienia:

Cel akcji – Pomoc rzeczowa w pięknym starcie do najważniejszego etapu naukowego w życiu każdego dziecka – szkoły podstawowej. Prezentem będzie, w zależności od kwoty zebranych funduszy albo wyjątkowa, specjalna wyprawka szkolna albo umeblowanie pokoju, by ten start był radością. Dziewczynka bowiem znajduje się w rodzinie zastępczej, bardzo potrzebującej wsparcia, pomocy, choćby w remoncie zastępczego mieszkania, które dało im schronienie. Każdy datek na wagę złota.

Skład Komisji:

Anita Brzostowska przewodnicząca Komisji aukcyjnej, z ramienia Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego i  dwójka rodziców tj.: Pani Justyna Rodziewicz- Siecińska oraz Pani Alicją Banaszek a opiekę sprawował Pan mecenas Marcin Sieciński z Kancelarii Adwokackiej.

Zbiórka odbyła się w trakcie imprezy od  godziny 14:00 do 16:50. a o godz. 17:00 nastąpiło wyczytanie wyniku zbiórki. Po zamknięciu koperty i wyczytaniu ile zebraliśmy nie można było już wpłacać datków pieniężnych. Oczywiście istniała możliwość ale już indywidualna po imprezie do kontaktowania się z babcią dziewczynki w celu pomocy rzeczowej. Wskazano również podczas imprezy, że Fundacja Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego oraz Kancelaria Prawna uczestnicząca w zbiórce po zakończeniu imprezy nie będzie ponosiła odpowiedzialności za inne działania, niż te na imprezie w dniu 16.02.2019 r.

 

Podkreślić także muszę i pochwalić za niezastąpiony wkład pomocy moich dorosłych córek, sióstr jubilata, które zaangażowane były w przygotowanie imprezy. Zajmowały się także obsługą wszystkiego od strony restauracji. Dziękuję bardzo Wam córeczki!

 

Krótki plan imprezy. Ponieważ grafik był bardzo napięty, trzymanie się rozkładu minutowego było bardzo ważne.

 

 

 1. 14:00 – Rozpoczęcie imprezy.

Pierwszy zaproszony gość specjalny Olsztyński Muzyk, Pan Paweł Graczyk. ( 10 min).

 1. 14:10 – Przywitanie Gości przez pomysłodawczynię wydarzenia, Panią Agnieszkę Maliszewską – przedstawiciela Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego oraz przedstawienie drugiego organizatora imprezy Panią Ewę Karpowicz właścicielkę Restauracji FETA. Omówienie celu spotkania, poinformowanie o otrzymanych Patronatach oraz przedstawienie gości specjalnych i wyczytanie partnerów wydarzenia. Omówienie programu jak również przedstawienie, w jaki sposób odbywać się będzie zbiórka funduszy na zakup prezentu dla dziewczynki z akcji charytatywnej. ( Podkreślenie udziału przedstawiciela Kancelarii Adwokackiej Pana Marcina Siecińskiego sprawującego opiekę nad poprawnością przeprowadzenia aukcji charytatywnej i zbiórki pieniężnej).

 

 1. 14:30 – Aktor Olsztyńskiego Teatru Lalek, Pan Tomasz Czaplarski, przeprowadził z dziećmi i chętnymi rodzicami warsztaty z rozgrzewki aktorskiej oraz  zabawę dykcyjną na wesoło. ( przewidziany był na to czas 20 -30 minut).

 1. Godz.  15:10 – Poeta Ksiądz Karol Misiewicz –  opowiedział  dzieciom i rodzicom, dlaczego warto czytać i pisać książki oraz przeprowadził z dziećmi dwa polonistyczne zadania. (czas  15-20 min).

 

 

 1. 15:30 – Artystka, malarka Pani Anna Drońska z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – pokoordynowała twórczą pracę dłońmi w rękawicach ochronnych, młodych artystów tj. dzieci, na specjalnie przygotowanych bawełnianych koszulkach, które były kluczowym przedmiotem aukcji – obrazów wyobraźni, namalowanych specjalnymi farbami do ubrań.

Zadaniem dzieci był konkurs oraz w nim wylicytowanie symboliczne przez rodziców dzieł swoich pociech i przy wyznaczonym stoliku znajdującym się nieopodal stołu warsztatowego przy Komisji wyznaczonej wraz z wsparciem prawnym, sprawującym pieczę zbierane były symboliczne kwoty.  

 1. 16:00 – Przygotowanie Tortu urodzinowego oraz konkurs pod okiem malarki Pani Anny Drońskiej oraz pomysłodawczyni wydarzenia Pani Agnieszki Maliszewskiej. Dzieci stroiły strzykawkami z kolorowymi kremami tort w dobranych przez siebie grupach także niektórzy z rodzicami.( czas około 20 minut).

 

Oceną najładniejszego kawałka tortu w konkursie zajęły się Pani dyrektor 101, właścicielka lokalu FETA oraz koordynatorka wydarzenia Pani Agnieszka Maliszewska.

Egzekwo wszystkie dzieci zajęłu pierwsze miejsca.

7. Po  zdmuchnięciu świeczek przez Jubilata, w prezencie dla wszystkich gości Roksanka przygotowała niespodziankę i wyrecytowała wiersz Jana Brzechwy pt. ” Na straganie”.

 

 

 1. 16:50 Zespół muzyczny ze szkoły 101, zaśpiewał dla gości na zakończenie imprezy kilka piosenek.
 1. Wyczytanie salda zbiórki  – Z aukcji charytatywnej zebrano kwotę 1.573,50 zł.

 

 1. Na koniec pożegnano Gości przez organizatorów wydarzenia oraz wręczono pamiątkowych z podziękowaniami dyplomów jak również podarunkowych voucherów. W dowód uznania Mamy oraz nauczycielki szkoły społecznej 101 otrzymały ordery, medale w postaci serduszek ceramicznych wykonanych przez olsztyńską artystkę malarko-rzeźbiarkę Panią Jolantę Badynę.

Serdecznie Wszystkim zaangażowanym w wydarzenie, dziękujemy za okazałe serce i wszelaką pomoc. 

Było kreatywnie i cudownie!

Do kolejnych projektów serdecznie zapraszam

Agnieszka Maliszewska

 

 

 

link do artykułu Radia Olsztyn – https://ro.com.pl/urodziny-z-darem-dla-dzieci/01435719

https://ro.com.pl/mvc/patronaty/impreza/147/urodziny-z-darem-dla-dzieci

Skocz do artykułu z I edycji Urodzin z darem dla dzieci – https://minawetp.pl/wszystkie-artykuly/nowy-trend-urodziny-z-darem-dla-dzieci-fotorelacja-z-8-urodzin-szymona-czesc-i/

 

Wręczenie oficjalne prezentu w postaci mebli oraz tornistra z przyborami i zeszytami zostało przekazane w dniu 03 marca 2019 r.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.