Home / KOBIETA I MĘŻCZYZNA / kobieta / GDYBY DOPADŁA MNIE STAROŚĆ – TO!

GDYBY DOPADŁA MNIE STAROŚĆ – TO!

energetyka mysli

Kółko różańcowe, rozmowy do nocy, pokazy mody i wybiegi a raczej wyfruwanie…. e… ale to w dalszej części :-), bo teraz nudny wstęp :-P. Ale najpierw jeszcze zdjęcie w kwiecie wieku. :-)

Kiedyś zobaczyłam piękne zdjęcie dziadków kolegi, tak mnie zachwyciło, elegancka para w podeszłym wieku a taka zakochana, szczęśliwa, wesoła. Wiele razy też sama myślałam o swojej starości. W Niemczech starość, to już system, który funkcjonuje wiele lat i Niemcy zabezpieczają sobie w ten sposób starość, my niestety mamy gorzej, wszystko pod górkę, bo wiecznie kasy na to brak. Tak czy inaczej problem starości dotyka naprawdę wielu z nas nie tylko ze względu na wiek, choroby, ale też ze względu na odpowiedzialność, bo każdy z nas odpowiada za starość, w taki czy inny sposób. Chodzi mi choćby o to, że czasami musimy wybierać co dalej z życiem takiego starszego człowieka ma się dziać, bo np. sami nie jesteśmy w stanie nim się zająć. Ale starość wcale nie musi być smutna i samotna.

Kiedyś nawet rozmawiałam o tym z moimi dziewczynami, córkami, mówiłam, że jeśli kiedykolwiek będą miały problem ze mną, bo będę już uciążliwa w swojej starości, to na moją odpowiedzialność mają znaleźć mi fajny dom starości, ja nie mam nic przeciwko. Wierzcie mi , że czasem takie rozwiązanie jest lepsze niż wieczne narzekanie bliskich na to, że mają przez osobę stara mnóstwo problemów. Widziałam już takie rozmowy a i też ból i wątpliwości dzieci co zrobić z rodzicem w stanie wymagającym opieki a rodzic nie mógł już np. sam odpowiedzieć, albo sama rozmowa o tym nie doszła do skutku właśnie przez tę wątpliwość. Oby tylko stać było moje dzieciaki na opłacenie takiego domu ja nie mam nic przeciwko, nawet chcę, bo w domu bez towarzystwa to ja się zanudzę!

Marzy mi się dom starości taki żebym w nim mogła np. organizować pokazy mody, już jako starsza pani ;-). Teraz się śmieje trochę z tego, ale pamiętam jak rozmawiałam z kimś znajomym o tym i ktoś mnie się pytał, a nie to była chyba moja najstarsza córka, powiedziałam wtedy, że jak to co ja bym tam robiła, wszystko!

 

Czytała książki, ( a jak bym nie mogła sama to bym poprosiła kogoś o poczytanie mi), szkicowała, organizowała różne imprezy ;-) tj. recytacja poezji, pokazy mody :-). Zaraz bym tam zaangażowała swoje starsze koleżanki do pomocy w projektowaniu różnych rzeczy, byśmy tam latały a nawet przepraszam fruwały, /bo nogi by nas bolały/po wybiegu albo nad wybiegiem, a co!? I prezentowały kiecki! O i jeszcze fajnie by było, się tam zakochać w jakimś starszym panu i przeżyć kolejną swoją młodość, bo takie zakochanie to ponoć cholernie odmładza, dodaje skrzydeł więc…

Pamiętam jak tańczyłam w zespole i mieliśmy chałtury w hotelach, wiem brzydko to nazwałam więc niech będzie koncerty dla gość z zagranicy ( zarabialiśmy na tym nawet nieźle) . Przeważnie byli to Niemcy, oni lubią na starość podróżować i wyjeżdżać na rożne wycieczki z takimi atrakcjami. Brało się po koncercie takiego starszego pana i ciągało w tańcu np. w takim szalonym wężyku, ale trzeba było uważać, czy jego serce wytrzyma. Z reguły wytrzymywało i rozradowane wracało na swoje miejsce do stolików. :-) Ale zabawa dla tych starszych ludzi była naprawdę świetna. Tak można spędzać starość, prawda? Ja bym tak chciała, tylko jeszcze dobre jakieś tabletki na to, aby mnie nic nie bolało i mogłabym tak tańcować z jakimś małolatem po sali. :-)

Dobrze, bo za daleko wybiegam w przyszłość i fantazję. Czas zapisać w notatniku link, który może kiedyś przyda się moim dzieciom https://www.domyopiekiolimp.pl/oferta/domy-opieki-mazowieckie/

Czy coś tam jest ciekawego? No pokazów mody nie widzę, ale to nie problem, zorganizuje się jak trzeba, kółka plastycznego i aktorskiego też nie widzę, ale to też nie problem, aby kartki i ołówki były, bo to w zasadzie kwestia ludzi i inwencja pomysłów. Są natomiast tam świetne warunki architektoniczne, które ułatwiają poruszanie się dla osób starszych, całodobowa opieka  specjalistyczna, rehabilitacyjna, wyżywienie, pranie odzieży i pomoc w codziennych czynnościach to już postawy istotne, które zachęcają nawet mnie, przyszłą starszą panią do pobytu tam. Dzieciaki link do kieszeni i trzymać! W razie czego, jeśli inna zaraza mnie nie dopadnie wcześniej niż starość.

– Wasza mama, przyszła babcia a może nawet prababcia Mina, artystka ze spalonego Teatru.

– Buziaki kochani dla Was wszystkich!

– Może kiedyś to przeczytacie i pośmiejecie się troszkę z tego i moich pomysłów na starość.

Pa!

A póki co zdjęcie jak zawsze lepiej wrzucać w kwiecie wieku, no wiadomo, dlatego na górze takie a nie inne. Słyszałam od świetnego seksuologa, że ale tu może wkleję ten fragment z innego mojego artykułu o kobiecych piersiach tytuł: „7 bodziec erogenny o kobiecych piersiach”, wy-googlujecie sobie jak chcecie przeczytać cały artykuł, ale teraz ważny urywek: Dość ważna informacja dla kobiet.

Kobiece piersi zmieniają się z upływem lat, nie zawsze są takie piękne i jędrne, ale w udanych związkach istnieje to jak fenomen zatrzymania czasu. Partner widzi swoją kobietę taką, jaką była kiedyś, poznając ją, zakochując się w niej. Taki obraz partnerki z okresu atrakcyjności jest zachowany cały czas, żadna zmiana w jej wyglądzie spowodowana biegiem czasu, choć nie tylko tym, nie ma tu żadnego znaczenia. Piszę to celowo, bo usłyszałam taką fajną rzecz od pewnego profesora, kiedy przygotowywałam się do tego tematu.  „Tylko myślenie subiektywne o naszym własnym ciele może wywołać spustoszenie i uderzyć w pole życia seksualnego, nie jakakolwiek zmiana w naszym ciele na gorsze.”

Powodzenia Kochani, trzymam kciuki!

Mina Wetp

5 komentarzy

  1. Ciebie to chyba nigdy starość nie dopadnie… :-)

  2. Obecnie ludzie starzeją się wolniej, kondycja niektórych „staruszków” przewyższa młodzież. O to jednak trzeba dbać, ruch, sport i pogoda ducha, pomagają żyć, a dobry nastrój sprzyja dobremu samopoczuciu. Pozdrawiam serdecznie.

    • LoTeczko, poczucie humoru chyba załatwia wszystko, pogoda ducha to coś wspaniałego, starość ma swoje minusy ale ją też można przejść fajnie ja wierzę w to, pozdrawiam serdecznie

  3. Mino fajnie, że masz takie zdrowe podejście do swojej starości, mam nadzieję, że tak pozostanie, bo wiesz nigdy nic nie wiadomo, jak będziesz myślała np. za 20 lat.
    Dobrej niedzieli. :) .

  4. No i jakże efektowne i budujące zakończenie.
    A co do domu opieki, to myślę, że masz tyle energii, że Cię tam nie przyjmą, bo byś go rozniosła w posadach :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.