Home / RODZINA I DZIECKO / Pamiętnik / DIAGNOZA SZPIKU KOSTNEGO-MIĘKKIE KOŚCI – JEST NA TO SPOSÓB, JAKI?

DIAGNOZA SZPIKU KOSTNEGO-MIĘKKIE KOŚCI – JEST NA TO SPOSÓB, JAKI?

CAM03358[1]

Leżymy z Szymciem już 10 dni w szpitalu. Pisze leżymy, bo ja też leżę każdą noc, na łóżku za 15 złotych. Tyle kosztuje jeden nocleg przy dziecku chorym w Olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym.

Dziś Szymek czekał na wiadomość o wypisie ale wiadome było, że można o tym zapomnieć. On liczył, bo gorączki nie miał od dwóch dni, sukces co?  Miał prawie bo 37,8  ale panie tego nie zapisały. Dla mnie to znak, że nie jest całkiem dobrze. Po sobotnim krwotoku z nosa i przytulaniu przypomniało mi się, że lekarz prowadząca Ordynator VI Oddziału Reumatologiczno-Endykrynologicznego wspomniała, że zauważyła przy pobraniu szpiku kostnego miękkie kości. Ja też na to zwróciłam uwagę, bo gdy lekko go przytulałam bolało go, przy kąpieli było podobnie. Dziś na obchodzie zwróciłam na to uwagę, bo się martwię a może to ślad istotny w badaniu diagnozy, co mu jest? Płakał bardzo, bo chciał wyjść a tu kolejne zlecenia pobrania krwi na posiew, 5 próbówek. Bolało mimo, iż pobranie z wenflonu.

Leżeliśmy bardzo długo obok siebie i tuliliśmy się, on sam chciał a i ja też. Moje kochanie malutkie. Przetłumaczyłam mu, że musi być dobrze, dałam swoją miłość najmocniej jak mogłam, aby ją czuł, bo wiem że to też bardzo pomaga a nawet leczy. Wycałowałam go za wszystkie czasy. Kupiłam blok rysunkowy, kredki, flamastry i pączki, obżeraliśmy się i robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia radości, że mamy siebie i jesteśmy razem.

 

mi23

 

 

11222349_978595792232931_5589942636182645920_n

Dostałam także emblemat, muszą wiedzieć kto swój na Oddziale. W sumie jestem zmęczona, ale pozytywnie nastawiona, bo tak trzeba.

Najlepszym rozwiązaniem przy miękkich kościach ma być bogata w warzywa dieta i sport, my wybierzemy chyba bieganie, albo pływanie, albo wszystko i to i to. Będę biegać i Szymka jak wyzdrowieje też namówię, ma być zdrowy! Ale najpierw musi się wykurować i kupimy sobie buty do biegania, kolorowe, fajne o stąd  https://www.butydobiegania.pl/

Wybierzemy sobie jakiś fajny plac i będziemy ganiać albo jeździć na rowerze. Ze szpitala dokończę dalszy ciąg wpisu

Godz. 18:50 przenoszą nas do innej sali, to już kolejny raz, niepoważne to trochę, bo wszędzie gdzie jesteśmy wrzucaliśmy monety aby mieć telewizor od rana na 16 godzin. Nie komentuje już tego.

Godzina 6:20 nad ranem, noc przebiegła ok, nie było gorączki, pierwsza noc bez antybiotyku, tylko lek przeciwzapalny. Nie da się tu o tej godzinie spać, bo słychać od 20 minut okropne walenie, chciałam ustalić i opierdzielić, ale okazuje się, że to kuchnia przygotowuje kotlety na obiad, jużby mogli chociaż poczekać do 7 rano, kiedy w szpitalu dzieciom robią pobudkę.

Pogłupieli kompletnie! Okazuje się, że nasza nowa sala jest nad samą kuchnią, lepiej trafić nie mogliśmy…

5 komentarzy

  1. Po ukonczeniu terapii wazny jest staly kontakt z lekarzem i monitorowanie stanu zdrowia pod katem objawow nawrotu nowotworu kosci lub pojawienia sie ewentualnych przerzutow do innych narzadow.

  2. Dużo zdrowia dla Szymka, a dla Ciebie mnóstwo wytrwałości.

  3. Trzymajcie się! Jestem całym sercem z Wami!

Leave a Reply

Your email address will not be published.