Home / KOBIETA I MĘŻCZYZNA / kobieta / SPÓDNICZKA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO JOASI I COŚ JESZCZE… :-)

SPÓDNICZKA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO JOASI I COŚ JESZCZE… :-)

komplet Asi minawetp

Pamiętacie jak we wpisie Zakochana w chmurach pisałam, że walczę teraz z czymś co pochłonęło mnie bez reszty? Moja córka Joasia zamówiła sobie u mnie na zakończenie roku szkolnego spódniczkę, pokazała wzór jaki by chciała a ja musiałam zrobić wszystko, aby ją uszczęśliwić.

 

Przy okazji powstała i bluzka, dziś już skończony projekt pokazuję, aby się pochwalić nie tylko tym, że już skończyłam, ale też i Joasią. :-) Miała prowadzić zakończenie roku szkolnego przed całą szkołą… Dziewczynki to lubią takie historie z ubiorem, ciekawe czy mój mały synek, który idzie do szkoły od września, też będzie miał tego typu zachcianki, pewnie nie, bo to chłopak, ale będą innego rodzaju, na pewno. :-)

O jednej rzeczy tylko chcę wspomnieć przy okazji tego wpisu, to tak dla tych, co to bawią się w szycie i niekoniecznie jeszcze o wszystkim wiedzą, ja ciągle poznaję tę sztukę i ciągle się uczę, ciągle mnie coś zaskakuje i ciągle do czegoś nowego dochodzę w trakcie, o tym zaraz poniżej.

Najpierw coś co skupia uwagę ;-) moje szycie….

znów szyję

 

Przypominam, że moja maszyna jest stara jak świat, dostałam ją od mamy, ma już ponad 40 lat, ale tylko ona jest mocna i mi się ostała, bo maszyn już miałam kilka, ale te nowsze się zużyły… :-) Tak zużyły, w jednej wysiadł silnik, a w drugiej ułamała się część, która powinna być metalowa a nie plastikowa! Tak robią teraz maszyny, także uważajcie!

s4

 

 

 

 

s26

I przy tym miejscu właśnie opiszę do czego doszłam szyjąc tę spódniczkę, bo trochę przy tym szyciu mi się nitka zrywała. Co ważne, by zapamiętać: Po pierwsze należy kupować mocne nici, po drugie najlepiej mieć jednakowe na górze w maszynie i na dole w bębenku, bo mi się nie chciało nawijać nową szpulkę i miałam jakieś ciemne do obrzucania, i stąd te numery ze zrywaniem. Dodatkowo jeśli nadal coś się pierniczy a nici są takie same wszędzie, to w bębenku jest też taka śrubeczka malutka, jeśli nitka się rwie to należy tę śrubeczkę poluźnić, jeśli plącze, bo za luźno, to troszkę przykręcić.

s29

 

tym razem spudnica

No dobrze dosyć już prezentacji mojego szycia ;-)
teraz prezentacja materiału :-) i Joasi…

spódniczka asi5

asi komplet na zakończenie roku9Komplet szkolny Joasi

Mam cichą nadzieję, że prezentacja się Wam spodobała…. :-)

Pozdrawiam

Mina Wetp

 

Skocz do artykułów z serii: MODA I STYL

19 komentarzy

 1. Uwielbiam twojego bloga jest rewelacyjny.Pozdrawiam

 2. Witaj Mino! Piękna spódniczka. Masz pogodną twarz. Uściski dla Was. :)

  • :-) moja droga Teresko…. :-) dziękuję za komplementy… Mam pogodną twarz? Tak… choć tu jestem raczej smutna, przyjrzałam się celowo… :-) ale Ci, którzy mnie znają zawsze gdy widzą to mówią, że mam wiecznie tyle energii, że kwitnę. Pozdrawiam serdecznie i dziękujemy za uściski

 3. Zaginął mój komentarz. Chyba to wszystko robi się zbyt skomplikowane..:((

 4. Ale zdolna z Ciebie mama :) Też mam taką maszynę, co to miała plastikowy element zamiast metalowego i chyba pójdzie w odstawkę.

 5. Ooooo w końcu, umiem, umiem dodawać komentarze!!!!!!!!!!!

 6. Spódnica ładna i Ty jaka ładna :)

 7. Teresko widziałam, że wczoraj mnie odwiedziłaś, jeśli masz problemy z tym wpisem bloga w disqusie to wpisuj link tu, obok komentarza, tak od razu będę miała odniesienie do Ciebie, disqus linki bez problemu przyjmuje, ślę Ci uśmiech

 8. Ładna spódnica. Podoba mi się zarówno krój jak i kolor.

  • Aviolu spoódnica była modyfikowana, bo dół zbyt rozkloszowany wyszedł, mimo zaszewek na górze dolna cześć jest dużo szersza choć przez zakładki pod pasem wydawało b się odwrotnie, jeśli chcesz mieć prosto, góra i dół musi być tej samej długości, jeśli chcesz by lekko szła na boki, dół musi być węższy, bo zakładki są dość spore, pozdrawiam i ślicznie dziękuję

 9. Świetna ta spódnica :D

Leave a Reply

Your email address will not be published.