Home / FOTOGRAFIA / PROJEKT BOBASY W KUCHNI – AGATA LESIUK I WSPARCIE DWÓCH FOTOGRAFÓW Z PASJI – SESJA WYJĄTKOWEJ NADII W SPIŻARNI WARMIŃSKIEJ

PROJEKT BOBASY W KUCHNI – AGATA LESIUK I WSPARCIE DWÓCH FOTOGRAFÓW Z PASJI – SESJA WYJĄTKOWEJ NADII W SPIŻARNI WARMIŃSKIEJ

Nadia4Pawel projekt Boibasy w Kuchni

W przygotowaniach do projektu „Bobasy w Kuchni” przy małej modelce 16 miesięcznej, niepełnosprawnej Nadii, uczestniczyli:

Agata Lesiuk, biorąca udział w konkursie fotograficznym uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie oraz dwóch dodatkowych fotografów, jako wsparcie sesji Nadii; Marcin Kierul oraz Paweł Gulewicz. Wsparciem dla sesji była także studentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Aleksandra Borkowska, która zajmowała się kreowaniem sesji.

 

Nadia zaraz po narodzinach miała wylew IV stopnia. Po wylewie wodogłowie pokrwotoczne (zastawka). Jest po czterech operacjach, w tym dwóch głowy. Nie siedzi, ale za to coraz lepiej widzi. Nadia jest w naszym projekcie, dzięki swojej mamie. Ich historia tak mnie bardzo wzruszyła, że postanowiłam ich także włączyć do projektu. Za to, co przeszła Nadia oraz za to, jak jej mama o nią walczy nie mogłam odrzucić ich w sesjach. Projekt dzięki Nadii także pokazuje, że niepełnosprawność jest może trudna, bo wymaga wielu poświęceń rodziców niepełnosprawnych dzieci, ale nie stanowi problemu w różnych tego typu przedsięwzięciach.

Po zrealizowanym projekcie mogę śmiało powiedzieć, że gdy dostałam list od mamy Nadii, jak trwał casting bobasów, nie miałam żadnych wątpliwości, aby Nadia była z nami. Jej mama przepraszała, że głowę zawraca, bo przecież do takich sesji wybiera się tylko śliczne, uśmiechnięte i zdrowe dzieci. Od razu uruchomiła we mnie myśl, że ten projekt właśnie pokaże, że każdy może i nie będzie w nim żadnej dyskwalifikacji.  Sesja nie była łatwa, ale się udała.

Za wypożyczenie bardzo przydatnych gadżetów sesyjnych fotografce Weronice Nowokuńskiej, bardzo dziękujemy, bez nich byłoby ciężko Nadie pokazać w fajny sposób z produktami spiżarnianymi, bo Nadia niestety jeszcze nie siedzi a i nie bardzo utrzymuje się leżąc na brzuszku. W projekcie brał udział także chłopczyk o imieniu Olek, który także jeszcze nie siedzi. Olek ma 6 miesięcy, to zdrowy maluch, ale o Olku będzie w kolejnych relacjach z sesji. :-)

ProjektProjektSpizarnia Warminska

Agata Lesiuk

Agata Lesiuk-Uczennica Technikum Ekonomiczno-Handlowego w Olsztynie. Fotografią zajmuję się od roku, jak sama mówi jest dla niej oderwaniem od rzeczywistości. W obecnej chwili to doświadczenie jest stosunkowo nowe, ale próbuje wszystkiego.

Oto zdjęcie konkursowe

Zdjęcie konkursowe do projektu Bobasy w Kuchni

Agata lesiuk z bobasem Nadią Projekt Bobasy w Kuchni

 

Projekt

 

 

Wsparcie sesji Nadii:

Fotograf – Marcin Kierul

Marcin Kierul

Pstryk

Tak też tytułuje swoje zdjęcia. Ulubiony temat to chmury i mrok. Pracując w olsztyńskim magistracie robi to co lubi, czyli pstryka. Fan Wiedźmina i wszystkiego co z Fantasy związane. Jak twierdzi nie ma muzyki, której by nie słuchał, choć przedkłada ciężkie brzmienia nad każde inne.

2 jpg Nadia Marcin Kierul projekt Bobasy w Kuchni

Bobasy w Kuchni

W Spiżarni Warmińskiej

 

Spizarnia Warminska

W Spiżarni Warmińskiej

 

ProjektProjekt

1 jpg Nadia Marcin Kierul projekt Bobasy w Kuchni. 7jpg

1 jpg Nadia Marcin Kierul projekt Bobasy w Kuchni. 9jpg

 

 

 

Paweł Gulewicz

Paweł Gulewicz – Urodzony w 1980 r., jest olsztynianinem. Fotografuje od kilku lat. Jego pasją jest głównie fotografia uliczna (Street Photo) i reporterska. Lubi czuć bicie serca miast. Sam siebie nazywa „empatycznym obserwatorem”. Patrzy i stara się uchwycić chwilę, która stanowi granicę między przeszłością a przyszłością. Decydujący moment, którego obserwatorem uczyniło go przeznaczenie, wytrwałość lub zwykłe szczęście. Nie unika też innych dziedzin fotografii – takich jak portret czy przyroda.

Nadia autor zdjecia Paweł Gulewicz projekt Bobasy w Kuchni

 

 

Nadia autor zdjecia Paweł Gulewicz projekt Bobasy w Kuchni2

Nadia Paweł Gulewicz 3 projekt baobasy w Kuchni

 

 

Aleksandra Borkowska

Aleksandra Borkowska – Urodziła się 11 lutego 1991 roku w Olsztynie. Ukończyła  w 2011 r. Państwowe Liceum Plastyczne. Obecnie studiuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Jej pasją jest rzeźba i chciałaby wiązać z tym swoją przyszłość. Interesuje się tatuażami, lubi podróże, oraz poznawać różnych ludzi i czytać książki.

 

Projekt

W Spiżarni Warmińskiej

 sesja nadii projekt Bobasy w Kuchni

sesja nadii projekt Bobasy w Kuchni 2

sesja nadii projekt Bobasy w Kuchni 3

sesja nadii projekt Bobasy w Kuchni 4

 

Informuję, iż relacja z Wernisażu Wystawy „Bobasy w Kuchni”,  ukaże się jutro.

Leave a Reply

Your email address will not be published.