Home / INNE / APLIKACJA, WTYCZKA DISQUS – KOMENTOWANIE BEZ SPAMU ALE NIE TYLKO – PROSTA POLSKA INSTRUKCJA DLA BLOGERÓW I KOMENTUJĄCYCH

APLIKACJA, WTYCZKA DISQUS – KOMENTOWANIE BEZ SPAMU ALE NIE TYLKO – PROSTA POLSKA INSTRUKCJA DLA BLOGERÓW I KOMENTUJĄCYCH

blog i komentowanie przez Disqus polska instrukcja

Aplikacja Disqus obsługuje już coraz więcej blogów, świetny pomocny system komentowania, aby pozbyć się w skuteczny sposób nie tylko całkowicie spamu ale i również… no własnie co jeszcze? Zaraz się dowiecie. Do momentu zainstalowania disqusa na blogu miałam po 200 komentarzy dziennie wpadających spamem, co było bardzo nieporęczne, bo przez to kasowałam z rozpędu te które były od żywych, prawdziwych, nie fikcyjnych osób :-). Widząc u innych blogerów jak świetnie działa disqus postanowiłam mieć ja i u siebie, dlaczego? nie tylko przez pozbycie się całkowicie spamu ale również po to, aby moim rozmówcy, komentujący, mogli być informowani o mojej odpowiedzi na ich komentarz, ten system pod tym względem jest rewelacyjny dlatego tak bardzo wymusza podanie swojego maila przy wpisywaniu. Należy pamiętać, że nie trzeba tworzyć konta na Disqus aby się wpisać na blogu, ale jeśli wpiszemy choć raz maila w rubryce pod postem i wpiszemy tam hasło to system ten automatycznie utworzy takie mini konto tylko dla nas, dla naszego maila, dlatego ważne jest aby pamiętać hasło, bo tak każdorazowo będzie można wszędzie komentować gdzie jest ta aplikacja na blogach. Dlaczego konto na Disqus jest przydatne? Tam można wpisać swoja stronę bloga, podkleić zdjęcie do identyfikacji tak aby przy pozostawionym komentarzu była ścieżka interaktywna rozróżniająca każdego komentującego jak również prowadząca do ich bloga.

Ponieważ dostałam kilka informacji na mail o problemach i niemożności wpisania się w tym systemie, post

Niestety disqus jest w języku angielskim, a nie każdy zna ten język więc podkleję tutaj zrzuty z ekranu tak aby wiedzieć w jaką rubrykę i gdzie, jak należy to zmodyfikować.

 

Instrukcja wpisywania się na blogu krok po kroku: 

Komentowanie jest proste, jedna podstawowa sprawa to chwilkę poczekaj i nie panikuj, że nie ma gdzie wpisywać komentarzy, disqus troszkę się dłużej może wgrywać na niektórych urządzeniach w zależności jak są one obciążone.

Pod artykułem, u mnie akurat pod są trzy obrazki promujące ostatnie trzy wpisy to pod nimi zawsze powinien pojawić się disqus, wygląda to tak:

wgrywanie disqusa na stronie bloga

Po odpaleniu się tej aplikacji będzie widoczne od razu miejsce na wpisanie komentarza. Te serwisy które się wyświetlają maja pomóc a nie utrudnić D, FB, Twitter i Google, nimi się nie przejmuj tylko wpisuj normalnie komentarz a później zgodnie z tym co widać na tym obrazku poniżej. Dane mail są konieczne to wyjaśniałam powyżej dlaczego.

wypełnianie bloga komentarzem w disqus

 

 

 Jeśli przejdziesz dalej klikając na ta szara strzałkę pojawi się okienko takie jak poniżej

 

zatwierdzanie komentarzy

 

 

Jeśli nie masz konta na Disqus, ono utworzy Ci się samo, Ty musisz tylko pamiętać zawsze hasło, bo Twój mail będzie wszędzie gdzie będziesz miał tą aplikację Disqus Twoim identyfikatorem.

To wszystko.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zatwierdzić bo wyskakuje Ci jakiś dziwny komunikat, to na pewno oznacza że:

tłumaczenie informacji bledu w komentowaniu

 

Uwaga! Jeśli wpisujesz swój mail i hasło a i tak nie możesz opublikować komentarza zrób tak:

nie pamietam hasła

Pewnie zdarzyło się tak, że już kiedyś, gdzieś wpisałaś mail i z automatu jesteś już zarejestrowany/a na Disqus, więc resetując hasło i nadając nowe które będziesz pamiętał/nie będzie problemu aby opublikować po tym komentarz. Gdy na skrzynkę mailową dostaniesz info z linkiem zmiany hasła otworzy Ci się taka ikonka, tam wpisz nowe hasło, na górze i na dole.

Później spokojnie wejdź już na blog i opublikuj komentarz, na pewno się pojawi.

 

 

 

nowe hasło

 

 

Jeśli chcesz wejść w konto, założyć je lub zmodyfikować to utworzeniu konta po prawej stronie na Disgus masz okrągły malutki rozróżnik, klikając prawym przyciskiem myszy rozwinie Ci się wiele menu, mn in. edycja profilu

gdzie w disqus modyfikowac profil

 

W edycji profilu możesz załadować swoje zdjęcie oraz co najważniejsze wpisać swoja stronę bloga, tak aby przy każdorazowym pozostawieniu komentarzy przez Disqusa była ścieżka prowadząca do Twojej strony przez komentarz .

 

modyfikacja disqus

 

Jeśli chcesz zmienić hasło w disqusie, musisz nadal być w profilu ale zaraz pod nim masz Account – na to klikasz i postępujesz zgodnie z poniższym obrazkiem ( proszę się nie śmiać z tak dokładnej instrukcji ale dla niektórych jest to dość duży problem, aby pewne rzeczy znaleźć :-).)

zmiana hasła w disqus

 

To dla blogerów, którzy jej nie mają a chcieliby:

Wyszukujemy wtyczkę o nazwie:

Disqus Comment Sytem

disqus comment system

obsługa wordpressa i wtyczek

 

https://wordpress.org/plugins/disqus-comment-system/installation/

Później należy się zalogować do Disqus i połączyć blog z tym systemem.

 

połaczenie disqusa z blogiem

Reszta instrukcji od zaprzyjaźnionego kolegi Bustera, który mnie instruował na mailu jak to dalej połaczyć, niestety nie mam tego w zrzutach, bo robili to za mnie panowie z Zenboxa, ale tu dalsze postępowanie dla zainteresowanych blogerów, niech mail Bustera się i innym przyda . :-)

 

„Potem w zainstalowanych wtyczkach klikniesz Settings pod Disqusem i klikniesz Export Comments, co przeniesie (trwa to zazwyczaj kilka dni) (U mnie to trwało niecałą godzinkę) wcześniejsze komentarze do disqusa i umieści je z powrotem na stronie.

Jeśli chodzi o moderację i spam, to po instalacji wtyczki określasz zasady akceptacji komentarzy: z poziomu panelu administratora bloga, po lewej jego stronie masz Komentarze, klikasz w to i rozwija się menu, klikasz w Disqus, potem po prawej niebieski przycisk Go to Disqus Moderation i już dalej są odpowiednie zakładki.”

 

 

Teraz troszkę o tej wtyczce Disqus i o jej systemie działania :

Disqus, to usługa i narzędzie do komentowania internetowego i dyskusi, ten system sprawia, że komentowanie jest łatwiejsze i bardziej interaktywne, podczas łączenia stron internetowych i komentujących całej kwitnącej dyskusji.

Disqus dla WordPress Plugin integruje się za pomocą interfejsu API Disqus i synchronizacji z WordPress komentarzy.
Zalety i funkcje:

Komentarze są indeksowane przez wyszukiwarki (SEO-friendly)
Wsparcie dla importowania istniejących komentarzy.
Automatyczna synchronizacja (backup) z komentarzy WordPress bazy Disqus.
Komentarze i odpowiedzi są powiązane.
Powiadomienia i odpowiedzi zawsze informacja na e-mail
Można zapisać się na subskrypcję wszystkich komentarzy nie tylko swoich pod danym postem.
Pełne filtrowanie spamu, czarnej listy i białej listy, zero spamu.

Przydatne strony:

Odwiedź   https://disqus.com/help/wordpress sprawy związane z  dokumentacją pomocy.

Odwiedź   https://help.disqus.com jeśli potrzebujesz pomocy naszego zespołu wsparcia.

 

W razie pytań służę pomocą. :-)

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

17 komentarzy

 1. Zrezygnowałaś?

 2. You are my breathing in, I possess few blogs and very sporadically run out from to brand

 3. Very interesting topic, appreciate it for putting up.

 4. Sweet website, super layout, very clean and utilise genial. dafegbedkdbe

 5. Do listy zalet dodałbym jeszcze dyskusję w czasie rzeczywistym i
  dodawanie komentarzy bez przeładowania strony – to spora zaleta, gdy
  chcesz dodać kilka komentarzy a strona przeładowana albo wpis
  przykładowo z filmikami lub dużą ilością zdjęć. Nie trzeba każdorazowo
  czekać aż się strona wczyta.

  Jednakże co jeśli zechcemy zrezygnować z Disqusa – wszystkie komentarze dodane za jego pomocą tracimy?

  • Ponoć znawcy mówią o tym, że nie tracimy… ale czy ktoś sprawdzał? Najlepiej niwch każdy bloger sprawdzi to już na samym początku, po dodaniu tylko jednego komentarza, ale napiszę w tej sprawie jeszcze do Disqusa, bo czasami mam ochotę powrócić do starych zwyczajów komentowania, straciłam wiele na zmianie, wada to taka, że niektóre osoby mimo wytłumaczenia jak wpisać swoją stronę, nie potrafi tego zrobić a skoro nie ma ścieżki z bloga do niego to niechętnie się już wpisuje niestety….dla mnie samej też jest wielką stratą to jak i wpis bez ścieżki, bo ja muszę szukać a tak wchodziłam do danej osoby od razu, proponunę takim osobom wpisywać przy komentarzu adres z https:// swojej strony, disqus to przyjmuje i wtedy jest ścieżka w drugą stronę, pozdrawiam

 6. Cześć, dzięki za wyjaśnienie działania tej wtyczki. Mam jednocześnie
  pytanie, czy po odinstalowaniu Disqus nasze komentarze zostaną na
  serwerze (łącznie z tymi dodanymi za pomocą wtyczki)? Jednym słowem,
  powrócą nasze stare i nowe komentarze w stylu szablonowym? Z góry
  dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Rafał.

  • Witam, dowiedziałam się od fachowców, że komentarze w momencie usunięcia disqusa powinny zostać wyeksportowane z niego.Dopytałam czy coś trzeba tam ustawić najpierw, i tak trzeba, w celu importowania komentarzy do WordPress’a z Disqus’a należy wykonać synchronizację komentarzy. W tym celu należy udać się do ustawień wtyczki Disqus i wykonać synchronizacje komentarzy, wtedy wszystko przeniesie się bez kasowania ich. Pozdrawiam :-)

 7. Dodałam, ale nie widać teraz, z jakiego ja bloga jestem :) https://mojewnetrza.bloog.pl

  • Bernikula tu zmodyfikuj swój komentarz na razie i wpisz adres cały bloga obok komentarza, a pózniej ustalimy gdzie należy to odpowiednio wpisać aby była ścieżka z disqusa, bo powinna być… dam znać w wolnej chwili gdzie, co i jak

  • Dobrze Ci to wychodzi :-) Bernikula wstawiłam Twoją stronę w modyfikacji komentarza ale dlaczego nie widać w disqusie Twojego bloga? Posprawdzaj tam jak się zalogujesz, może gdzieś jeszcze powinnaś go wlepić, szkoda że nie ma Bustera bo on obcykany jest w tym…

 8. No widzę Bernikulo, że nie możesz się wpisać spróbujemy temu zadziałac jakoś i zresetuje Ci hasło na disqus bo pewnie tam twój mail jest już zarejestrowany ale nie dokończyłaś wtedy publikacji… i dlatego tak wyszło a hasła pewnie nie pamiętasz…

 9. Prowincjuszka Mino to ja Teresa. Musiałam być wcześniej gdzieś zarejestrowana. Domyślam się, ale zapomniałam nazwę bloga. https://z-prowincji.blog.onet.pl

 10. Kolejno znów powtórzę: Od wtorku zmiana na blogu w komentowaniu, DISQUS to program bardzo przydatny do komentowania postów, dodatkowo puszcza na mail korespondencję zwrotną, jeśli ktoś odpowie na nasz komentarz więc baaardzo przydatny, Będzie on się znajdował zawsze pod postem i tymi trzema ostatnimi postami miniaturki poziome zdjęć, można wpisywać się również tutaj anonimowo, jedyne co konieczne to mail, ale można też utworzyć sobie konto na disqus i mieć np. swój obrazek przy loginie i komentarzu oraz tam wpisaną swoją stronę bloga, jeśli tam nie chcesz nic modyfikować, proszę adres bloga wpisz obok komentarza, bedzie pomocny, abym szybko do Ciebie trafiła z wizytą :-).
  Disqus się troszkę dłużej wgrywa ale należy na niego chwilkę poczekać wtedy komentowanie będzie widoczne. Wprowadziłam ta zmianę bo zbyt dużo mi spamu wlatywało i ginęły komentarze ” żywych ludzi” za te które nie zostały opublikowane serdecznie przepraszam, Ewuniu głównie Ciebie…. śmignęły mi dwa przed oczami i tyle je widziałam, co się z nimi stało nie wiem…. tak czy inaczej do testowania zapraszam i proszę o info na mail minawetp@wp.pl, jeśli coś z nimi jest nie tak, lub są jakieś utrudnienia, będę poprawiać :-) pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published.