Home / WSZYSTKIE ARTYKUŁY / ARCHIWALNE / KTO JEST BARDZIEJ PRÓŻNY KOBIETA CZY MĘŻCZYZNA?

KTO JEST BARDZIEJ PRÓŻNY KOBIETA CZY MĘŻCZYZNA?

Próżność świadoma wykorzystywana do oceny innych, może być gorsza od tej noszonej beztrosko samej w sobie.  

 

Ponieważ wielu z nas nie ma zielonego pojęcia czym jest w ogóle próżność wyjaśniam, iż jest to wysoki stopień uzależnienia od swojej wspaniałości, inaczej mówiąc wysokie mniemanie połączone z potrzebą ciągłej adoracji, uwielbienia, podziwu dla samego siebie.

Czasem próżność może przybierać jeszcze gorszy obraz takiej osobowości traktując tym samym wiele wartościowych osób gorzej, poprzez ocenianie ich zewnętrzności, ale o tym już w dalszej części artykułu.

 

Kiedyś po przebytej rozmowie ze znajomym na temat mody,  wytworzył się we mnie pewien niesmak dotyczący specyficznego patrzenia mężczyzn na płeć przeciwną. Mężczyzna oceniający dosłownie wszystko jest gorszy niż sama chęć posiadania kolejnej mało potrzebnej rzeczy przez kobietę podkreślając tym samym jej próżność.

Każdy z nas szuka ideału, ale tak czy inaczej kobiety patrzą na panów mimo wszystko łagodniej, nie stosują aż tak wielu kryteriów do oceny jak oni. 

Jak widać płeć męska nie tylko chce posiadać kobietę, która ma ładną buzię, figurę, jest elegancka i pociągająca. Panowie od swojej wybranki oczekują aby była jeszcze: dobra, mądra, inteligentna, wyrozumiała, aby umiała gotować, lubiła sprzątać, aby przy tym była miła i sympatyczna, podniecająca i erotyczna. 

Ale żeby tego było mało,  próżność mężczyzn wyrysowała kolejne kategorie do ocen takie jak: długość i stan paznokci, włosy, stan skóry,  jej napięcie i gładkość, nawet ostatnio przeczytałam tekst, który mówił o ilości tłuszczu odkładającego się w ciele kobiety. Do tego dodać z pewnością też można, że na początku znajomości szczególną uwagę zwracają panowie na to co dana pani ma na sobie i czy ubiera się modnie.

 

A mówi się  o tym,  że kobiety to mistrzynie w próżności.

 

 

OKO PRÓŻNOŚCI

 

Owszem kobiety dużą wagę przywiązują do swojego wyglądu, lubią najlepiej codziennie kupować sobie ubrania, torebki, szósta para butów też nie stanowi dla nich żadnego problemu, bo zawsze znajdzie się powód aby je kupić,  to samo kosmetyki. Niektóre z pań nawet coraz częściej korzystają z drobnych korekt plastycznych ciała,  aby czuć się bardziej atrakcyjne.  Oczywiście nie tylko dla siebie to robią, bo przecież wiadomo, że każda kobieta chce podobać się mężczyznom,  ale jak widać to im już nie wystarcza.

 

Nawet ostatnio sama namawiałam swoją koleżankę do poprawienia sobie urody właśnie w taki sposób, a dlaczego nie, skoro to mogłoby jej pomóc, podnieść jej atrakcyjność a tym samym znaleźć partnera? Przecież wiadomo, że samotność jest smutna.

 

Śmiesznie to wygląda, ale prawda jest taka, że wygląd, powierzchowność chyba na początku dla panów to podstawowa ocena do wpisania się na listę oczekujących.  Tak czy inaczej coraz trudniej jest im dogodzić. I w związku z tym ta ocena wszystkich szczegółów w kobiecym wyglądzie przez mężczyznę, dała mi prawo do tego, aby stwierdzić, iż  próżność męska jest dużo większa i gorsza niż zauważana u kobiet

Oczywiście nie odnosi się to do wszystkich panów, zawsze w każdej grupie osób znajdą się wyjątki, ale ta rozmowa i moja obserwacja mężczyzn, nie daje mi wątpliwości, że jest inaczej.

I choć wierząc w to, że są nieliczni panowie, którzy potrafią w odpowiedni sposób myśleć, czuć i patrzeć na kobietę nie doszukując się w jej garderobie „modnych szablonów”, to i tak jestem zdziwiona i rozczarowana ich tak szczegółowym analizowaniem i ocenianiem obiektu, który stoi przed nimi.

Aż chciałoby się tu poruszyć też temat seksownej bielizny, przecież uwielbiają ją mężczyźni oglądać na ciele kobiety.

To że mężczyzna rzadko kiedy sprawia taki podarunek swojej wybrance, nie oznacza że nie marzy o tym, aby taką właśnie bieliznę oglądać na ciele swojej kobiety, a dlaczego jej nie kupuje? Bo boi się swojej próżności? Czy wstydzi się ją kupować, bądź szkoda mu na nią pieniędzy?

Dla swojego spokoju wewnętrznego mężczyzna przerzuci swoją próżność na barki kobiety i kobieta nie czekając na ten ich wyczyn sama sobie ją kupi, i tym zwiększy swój procent próżności przez ukrytą próżność męską.

Dlaczego kobietom wystarczy jak mężczyzna będzie dobry i inteligentny? A resztą to dodatek przydatny, ale i czasem dla nich niepotrzebny.

 

Czym tak naprawdę jest próżność?

Procesem w którym rośnie samozadowolenie?

 

Tak,  ale nie tylko jak widać!

Próżność to też pewnego rodzaju ocenianie, przedkładanie tego co istotne do rzeczy zupełnie bezwartościowych, bo próżność jest czynnikiem,  który działa intensywnie  na naszą psychikę, nasze zmysły, naszą chęć posiadania różnych rzeczy a nawet osób, nie tylko może nieść za sobą samozadowolenie, ale również i coś złego, czasem wyrządza krzywdę drugiej osobie.

 

Myślę,  że należy o tym pamiętać aby nie zagubić się w tej swojej próżności,  aby nie zatracać się w niej na tyle głupio krzywdząc innych, warto przekierowywać ją tylko na pozytywne aspekty.

 

Dzisiejszy dylemat jest przykładem tego, że próżność jest wszędzie, nawet sobie sami nie zdajemy sprawy z tego, jak bardzo ją widać.

 

A to kto jest bardziej próżny, zostawiam każdemu do swojej własnej oceny, oby była celna.

I apel do panów.

Zastanówcie się czasem nad tym, czy nie lepiej na takim spotkaniu popatrzeć sobie głęboko w oczy, potrzymać za dłoń, wysłać czuły uśmiech kobiecie, która siedzi  naprzeciwko,  niż zwracać uwagę na to, jakie ma na sobie np: buty!

Leave a Reply

Your email address will not be published.