Home / WSZYSTKIE ARTYKUŁY / ZAPOWIEDŹ -TWÓRCA WORLD ORCHESTRY GRZECH PIOTROWSKI JUŻ 04.11.2015 R. KONCERT W DOROTOWIE

ZAPOWIEDŹ -TWÓRCA WORLD ORCHESTRY GRZECH PIOTROWSKI JUŻ 04.11.2015 R. KONCERT W DOROTOWIE

, Poczatek imprezy na molo

JEDEN Z NAJLEPSZYCH MUZYKÓW JAZZOWYCH W POLSCE GRZECH PIOTROWSKI 04.11.2015 R. ZAGRA W QUARTECIE KONCERT NIEDALEKO OLSZTYNA W DOROTOWIE. 

Jest on nie tylko twórcą World Orchestry składającej się z samych wirtuozów, wybitnych muzyków z różnych krajów, grających na rzadko spotykanych instrumentach, ale także to znakomity muzyk często porównywany do ojca skandynawskiej sceny jazzowej, saksofonisty J. Garbarka.

Grzech to niezwykły facet, komponuje, jest producentem muzycznym, multi-instrumentalistą oraz wydawcą niezwykłych w swoim rodzaju okładek płytowych, ale o tym szerzej w wywiadzie. Masa zainteresowań tworzy z niego bardzo ciekawego człowieka. Dlatego w sobotę 31 października przeprowadzałam z nim wywiad połączony z gotowaniem. Ukaże się on już wkrótce w Gazecie Olsztyńskiej oraz w rozszerzonej formie na moim blogu. Jak się okazuje, jego ulubionym daniem jest potrawa z Meksyku, którą Grzech nam przygotował na spotkaniu, ale o tym też dopiero w wywiadzie, włącznie ze zdjęciami na który zapraszam.

Koncert w Dorotowie odbywać się będzie w Hotelu Galery, jeśli ktoś z was jest ciekawy i chętny do uczestniczenia w nim udostępniam link: https://shop.hotelgalery69.pl/  Jest tam rezerwacja.

Uwaga, z tego co wiem ilość miejsc jest ograniczona, więc jeśli już miejsc wolnych tam nie będzie, to nie gniewajcie się na mnie. :-)  Ja będę tam z dwóch powodów:  jeden, bo zostałam zaproszona i chcę to zobaczyć a drugi to przepis na potrawę z renifera. Już tłumaczę. :-)

Znajoma Grzecha Piotrowskiego, która będzie tam śpiewać, czyli Ruth Wilhelmine Meyerz Norwegii , wokalistka o 5-cio oktawowym głosie, zawsze gdy Grzesiek jest w Oslo przyrządza mu renifera w ziołach. Chcę ją zapytać więc o dokładny przepis ;-)

Kochani w wywiadzie będzie jeszcze jedna niespodzianka, którą my doświadczyliśmy, być może pojawi się ona również na środowym koncercie… więc na razie nie zdradzę. Powiem tylko, że brzmienie tego jest hipnotyzujące… Więc do zobaczenia na Koncercie!

 

Skład Polsko – Norweskiego Quartetu występującego to:Grzech Piotrowski – sax, duduk,

Ruth Wilhelmine Meyer – Wokalistka z Norwegii

Sebastian Wypych – Kontrabas

Terje Isungset – multi-instrumentalista z Norwegii ( instr. perkusyjne z kamieni, drewna, patyków)

 4.11. (środa) godz. 20.00. Hotel Galery69.

Muzyka inspirowana daleką północą, wspomnieniami z podróży najbardziej wysuniętych na północ terenów Norwegii oraz dźwięki słowiańskich korzeni.

 

2 komentarze

  1. Wszystko pięknie, muzyka łagodzi obyczaje, wzmaga apetyt, tylko gorzej będzie z polowaniem na renifera :)

  2. Życzę udanej imprezy. Na pewno taka będzie :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.