Home / WSZYSTKIE ARTYKUŁY / ARCHIWALNE / 2 DZIEŃ DIETY KOPENHASKIEJ – REALNOŚĆ 2/13

2 DZIEŃ DIETY KOPENHASKIEJ – REALNOŚĆ 2/13

 

Dzisiaj w 2 dzień diety Kopenhaskiej musiałam załatwiać sobie stek. Nie było to proste, bo niedziela niepracująca bez handlu, w takie dni żałuję że pozbawiono nas tego. No ale rozumiem ludzie chcą odpocząć… Co do steka, nie spojrzałam wcześniej w jadłospis i nie kupiłam więcej, jak zaczynałam dietę i błąd. Polecam kupić jednorazowo 3 lub 6 i zamrozić 4, bo dwa od razu dzień po dniu znikną. A póxniej nie trzeba będzie ponosic tak dużych kosztów jak moje dzisiaj. Ale dziękuje koledze Jarkowi, który mi podpowiedział gdzie można w niedziele kupić stek lub mięso na ten przysmak. :-)

Z jednej strony dobrze, bo mogłam spróbowac dobrze przyrzadzonego ja w zyciu nigdy takiego nie zrobiłam a ten doskonały, mięciutki, smaczny i mimo iż smażony bez soli i nie doprawiany niczym, bo taka jest zasada tej diety.

Także Dziekuje Jarku i polecam stekownie na Starym Mieście dosłownie przy moście Jana.Stek wyśmienity mi tam przygotowano!

 

Opis będzie z roku 2013 r. kiedy to pierwszy raz przechodziłam tę diete także sobie porównanie choćby jak dużo zapłaciłam w restauracji za gotowy a ile w sklepie co tez wydawało mi się cholernie drogo wtedy.

 

Opis przebiegu dnia:

2 Dzień diety Kopenhaskiej. :-)

 

Chce dokładnie wyliczyć ile ta dieta kosztuje w przeliczeniu na złote i co się przy niej odczuwa, przygotowanie posiłków też jest ważne, dlatego dziś, jako główne zdjęcie dnia daję ten mój befsztyk.

Musze stwierdzić, że cały kawał jaki kupiłam za 10 złotych, przekroiłam jeszcze na pół, i dobrze, bo nie zjadłabym takiego grubego kawała, zresztą taki gruby musiałby się smażyć 10 minut a ja smażyłam swoje dwa przez 5, byłam taka głodna. ( Z aktualizacją na dzień 20.01.2019 r. już wiem, że to błąd stek musi być smażony powolutku najlepiej na oleju słonecznikowym i nie wolno go dziubać widelcem musi byc w całym kawałku takim smażony z jednej i drugiej strony, przekładany raz łopatka po około 6 minutach jedenj strony) . Te 5 liści sałaty z 1 łyżką oliwki z oliwek i soku z cytryny były bardzo smaczne, nigdy tak nie robiłam sałaty zawsze do niej dodawałam sól, śmietanę i dużą ilość kopru, ale ta mieszanka była jak uczta dla podniebienia, doskonała.

 

2 Dzień diety Kopenhaskiej jest taki sam jak 9 a wygląda tak:

1. Śniadanie godz. 9:00

Filiżanka kawy z łyżeczka cukru jak w pierwszym dniu diety.

 

2. Obiad godzina 14:00,

już nie mogę się doczekać, bo dziś czuje strasznie głód, leczę się wodą mineralną, ale ten znakomity smak wczorajszej sałaty ciągle czuję w ustach i dlatego pragnę już tej godziny!

1) 200 g befsztyku czyli mięsa wołowego

najlepiej z polędwicy wołowej ale jest droższa od karczku dlatego ja dziś na obiad zjem rostbef mięso z lędźwiowej części wołu, stek wołowy (befsztyk) piecze się w niskiej temperaturze. ( koszt około 10 złotych)

Przypominam, bo wczoraj już to robiłam na kolację, mięso 45 minut przed smażeniem należy nasmarować sokiem z cytryny i posypać pieprzem, żadnej soli nie dodajemy, smażymy go na 1 łyżce oliwki z oliwek, można również do niego dodać tymianek, dziś spróbuje z tymiankiem ( koszt torebki około 2 złote ).

 

 

Twarde te mięso jak cholera! być może dlatego się je go bardzo długo, bo trzeba to dobrze pogryźć, a może ja źle to smażę? Nie wiem. ( Tak, źle smażyłam… to zdjęcie które jest we wpisie to aktualizacja z 2019 r. więc jest usmażone przez fachowca i smakuje pysznie, jest miękkie aż nieprawdopodobne!) Nie no strasznie to twarde, aż mi się już odechciało jeść, czuję że jestem już syta, tak zmęczyłam się tym jedzeniem a to mięso ciągle stoi mi w przełyku, szczerze to najlepsza z obiadu jest sałata…, szkoda że jej tak mało!

Przy jedzeniu na koniec grapefruita czułum, że jestem max napchana, ledwo co go zjadłam, jedzenie obiadu zajęło mi 30 minut, nie przesadzam. / aktualizacja w 2019 r. zamiast grapefruita jadłam jabłko, nie udało mi się kupić grapefruita dziś tj. w niedzielę.

2) 5 liści sałaty. 

Główka sałaty kosztuje 2,19 zł, czyli koszt 5 listków sałaty możemy uznać za 0,15 groszy. 10 razy w ciągu diety będziemy jeść sałatę czyli koszt łączny razem jej wyniesie: 11,50 zł.

 

10 razy jemy ją w czasie trwania 13 dniowej diety Kopenhaskiej.

Sałatę myjemy, kroimy na paski, dodajemy 1 łyżkę oliwy z oliwek oraz kropimy sokiem z cytryny. Pycha!!!!

 

Dodatki do sałaty i do smażenia mięsa, ryby (przepraszam rybę smażymy bez oliwki z oliwek, bez niczego.)

Koszt dodatków.

Cała 750 ml butelka Oliwy z oliwek kosztuje około 18 złotych.

1 cytryna kosztuje około 0,35 groszy.

 

 

3) 1 owoc np. grapefruit zielony  koszt. 2,66 zł.

 

 

…. Jeszcze przedemną to wpis z 2013 r. Ja wkleję zdjęcie zaraz po kolacji czyli zjem ja jak wrócę z Kościoła.

3. Kolacja godzina 18:00.

1) 1 gruby plaster szynki drobiowej lub 5 cieniutkich drobiowych.

2)  2/3 szklanki jogurtu naturalnego czyli troszkę mniej niż 1 cała szklanka, sprawdziłam jest to całe opakowanie jogurtu czyli 180 g.

Delektowałam się tym, bardzo smaczne :-) bardzo, bardzo… teraz dopiero doceniam jedzenie, jadłam to 15 minut, powoli, powolutku choć byłam olbrzymie głodna.

Ufff 2 dzień udało mi się przejść!

Skocz do:  pierwszego dnia Diety Kopenhaskiej w wydaniu Miny Wetp

Skocz do:  2 DZIEŃ DIETY KOPENHASKIEJ – REALNOŚĆ 2/13

Skocz do artykułu:  3 dzień diety Kopenhaskiej w wydaniu Miny Wetp

Skocz do artykułu: 4 DZIEŃ DIETY KOPENHASKIEJ – KOLORY I SMAK WSZYSTKIEGO JEST WYJĄTKOWE! 4/13

Skocz do artykułu: 5 DZIEŃ DIETY KOPENHASKIEJ – 2 KG MNIEJ :-) 5/13

Skocz do artykułu:  MÓJ 6 DZIEŃ DIETY KOPENHASKIEJ – UWAGA! WAŻNE WSKAZÓWKI PRZYDATNE 2 PRZEDMIOTY! 6/13

Skocz do artykułu: 7 DZIEŃ DIETY KOPENHASKIEJ – BEZ KOLACJI – ODCZUCIA, NASTRÓJ, KG 7/13

Skocz do artykułu: 8 DZIEŃ DIETY KOPENHASKIEJ – JESTEM W SZOKU! NIE WIERZĘ!!

Skocz do artykułu: 9 DZIEŃ DIETY KOPENHASKIEJ – REALNOŚĆ – 9/13 ODWIEDZINY W RESTAURACJI FETA

Skocz do artykułu: 10 DZIEŃ DIETY KOPENHASKIEJ – DZIŚ W JADŁOSPISIE ROBAK! I COŚ O PUPIE! :-) 10/13

Skocz do wszystkich wpisów z relacji diety Kopenhaskiej

Leave a Reply

Your email address will not be published.