Home / FOTOGRAFIA / POLSKA PROJEKTANTKA BARBARA CAŁY ZACHWYCIŁA KORONKOWYMI SUKIENKAMI

POLSKA PROJEKTANTKA BARBARA CAŁY ZACHWYCIŁA KORONKOWYMI SUKIENKAMI

pokaz Barbary Cały

Fotografie tego znakomitego olsztyńskiego fotografa zachwycają, bo i temat wysokiej klasy projektanckich wizji niezwykłej kobiety. Potrafi ona zorganizować doskonale i ułożyć dosłownie wszystko, co związane jest z jej kreatywnością. Barbara Cały, polska projektantka a dokładniej olsztynianka, może być z siebie dumna jest królową szydełka!

Piszę dziś o tym z wielką przyjemnością, gdyż sprawczyni tych szydełkowych cudeniek zadziwiła nie tylko mnie ale i innych na swoim pokazie,  10 jubileuszu, a sukienki szydełkowe są jej całym twórczym życiem.

Pokazała na nim całą siebie… piękno kobiety, kobiet.

Modelki jakie pojawiły się na pokazie były czyś ekstra. Dowcip, elegancja, radość, pewność siebie, magiczne światełka, które rozbłyskiwały z każdej strony, bo jak nie patrzeć na ręce małych dziewczynek w cudnych sukienkach, które czarowały widownię pyłkiem srebra… nawet one były tu gwiazdami, nie tylko Barbara ale cała jej ekipa świeciła jak milion gwiazd na niebie.

Co takiego jeszcze biło przy reflektorach, gdy modelki pojawiały się na scenie?

Pomysł, pomysł na pokaz, a modelki zaprzyjaźnione z właścicielką jego, dojrzewały do kolejnych sukienek Barbary Cały, bo jak zdążyłam się dowiedzieć brały udział także w poprzednich jubileuszach i Barbara celowo chciała ich tu zaprosić, aby wiedziały, że jej moda nie przemija, ani przyjaźń.

Taka sukienka to masa ciężkiej ale jakże przyjemnej pracy- mówi Barbara Cały.

Barbarę Cały miałam okazję poznać osobiście w jej własnym mieszkaniu, widzieć jej cudownego psa, ukochanego męża przy których Barbara tylko rozkwita i ma czystą przyjemność dzięki temu także z tworzenia.

Picie kawy i rozmowa z tą sympatyczną projektantką jest pełna pasji i radości, bo jakże nie cieszyć się tym, że kwiaty kwitną, słońce świeci, ludzie witają się dookoła a świat jest tak kolorowy jak kolory tęczy. W rozmowie z Barbarą wszystko jest własnie takie… natura… natura cudem jest i to jak my widzimy wszystko dookoła.

Muzyka do oglądania zdjęć…

https://www.dropbox.com/s/6pp9hxjymmbe1mr/DSC_0098.MOV?dl=0

https://www.dropbox.com/s/9e4hkpzcwyu1mvq/DSC_0097.MOV?dl=0

267p

268p

258p

201p

199p

dalszy ciąg zdjęć… uzupełnię później jest ich masa… masa.

Dziękuję Barbarze Cały za zaproszenie oraz Pawłowi Szwajkowskiemu za zdjęcia.

Paweł Szwajkowski

Leave a Reply

Your email address will not be published.