Home / ZDROWIE I URODA / FRYZJERSKIE / VICHY DERCOS NEOGENIC – NIEPRAWDOPODOBNIE GĘSTE WŁOSY

VICHY DERCOS NEOGENIC – NIEPRAWDOPODOBNIE GĘSTE WŁOSY

DSC_0027

Ostatnio pisałam o szamponie regenerującym włosy i opisałam wtedy hardcorową historię mojej córki. Dziś pokusiłam się o inną prezentację i opis, Dercos Neogenic produkt Vichy, który zwiększa gęstość włosów.

 

Jeszcze jako nastolatka miałam włosów bardzo dużo, później po kilku ciążach niestety objętość ich mocno się zmniejszyła. Ponieważ moim największym atutem urody były zawsze one, bardzo zależało mi na tym, aby je utrzymać. Niestety włosy zaczęły wypadać mi garściami. Na mojej podłodze można było codziennie znaleźć całe ich mnóstwo. Byłam przerażona! Nie chciałam zostać na starość wesołą staruszką, która nie ma włosów, a tak pewnie by się stało. Co stosować na wypadanie włosów? Ten problem spędzał mi sen z powiek.

Dziś wiem już, że mogę mieć nadal gęste włosy. Czyja to zasługa? Czytajcie dalej.

DSC_0383

Kolejny produkt polecony przez moją przyjaciółkę z pracy. Vichy Dercos Neogenic jest zaawansowaną kuracją stymulującą porost włosów, czyli wpływa na to, co tak trudno nam osiągnąć, gdy włosy zaczynają wypadać nam garściami. Zawiera w sobie Stemoxidine-cząsteczkę, która działa w taki sposób, że wytwarza środowisko podobne do zjawiska hipoksji, czyli niedoboru tlenu w tkankach, co z kolei powoduje zwielokokrotnienie tworzenia się nowych naczyń włosowatych i tym samym mieszki włosowe wychodzą w fazy uśpienia i stymulują wzrost nowych włosów. Cząsteczka ta działa więc doskonale na zwiększenie objętości włosów.

 

Widoczna jest ich siła, także struktura dość wyraźnie się poprawia. Można powiedzieć, że  jest stemoxydine jest pierwszą cząsteczką w mieszku włosowym, która pobudza uśpione cebulki włosów do tego stopnia, że wchodzą one w fazę aktywności. Co za tym idzie, włosy zaczynają rosnąć i jest ich coraz więcej. Muszę stwierdzić, iż rzeczywiście czuję to, po stosowaniu tego szamponu. Zapach – obłędny! Gdyby perfumy nie istniały, to rozcieńczyłabym go, wysuszyła na kamień i w połączeniu z wodą rozcierała na swoim ciele tak, by skutecznie na nim pozostał. Ale tego nie próbujcie po co, skoro i tak intensywnie będzie pachniał na waszych włosach.

Więcej opinii na temat tego szamponu znajdziecie też na stronie producenta: tutaj

 

2 komentarze

  1. … miniaturki się nie ładują… klikam i klikam i nic… no, nie bądź taka, daj popatrzeć :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.