Home / WSZYSTKIE ARTYKUŁY / ARCHIWALNE / ZMORA CIEMNOWŁOSYCH- PODRĘCZNY DOMOWY LASER DO USUWANIA TRWALE WŁOSÓW

ZMORA CIEMNOWŁOSYCH- PODRĘCZNY DOMOWY LASER DO USUWANIA TRWALE WŁOSÓW

zmora ciemnowłosych

Czego brunetki zazdroszczą blondynkom? Właśnie tego! Braku nadmiernego owłosienia.

Ja przynajmniej tego blondynkom zazdroszczę!

Jak wiadomo nadmierne owłosienie w miejscach niewskazanych, jest zmorą wielu ludzi o czarnym kolorze włosów, dla wielu ciemnowłosych kobiet jest to naprawdę utrapienie, ale i niektórzy mężczyźni równie mocno jak kobiety chcieliby się tego pozbyć. Czy więc jest na to jakiś naprawdę dobry, skuteczny i tani sposób?

Jak pozbyć się na stałe nadmiernego owłosienia nie wychodząc z domu i nie wydając masy kasy na różne cudotwórcze zabiegi w salonach kosmetycznych?

Nie wszystkie możliwości są wystarczająco dobre, sama wiem o tym doskonale, bo jestem brunetką, golenie niby najszybsze, ale po nim włos odrasta mocniejszy i gęściejszy, więc absolutnie nie polecam, bo i obszar, na którym rosną mocniejsze i ciemniejsze włosy sami przez to golenie powiększamy, wosk, wyrywanie pincetą? Skutkuje, stosowałam, ja osobiście musiałam to robić raz na tydzień no może dwa tygodnie, ale włosy też odrastają, minus tego największy, że wrastają czasem pod skórą i nie wygląda to zbyt dobrze.

Mając tego już dosyć postanowiłam sama sprawdzić czy laser jest na tyle skuteczny, aby się tego na stałę pozbyć. W salonie kosmetycznym było jak dla mnie za drogo,  a gdy usłyszałam o sytuacjach poparzenia, pójść na taki zabieg się zwyczajnie bałam. Kupiłam więc okazyjnie mały taki laser do usuwania włosów już nawet sprawdziłam jak on działa.

Czy uważam, że stosowanie takiego przyrządu w domu jest bezpieczne?

Teraz wiem, że tak, chociażby, dlatego, że sami to kontrolujemy, ustawiamy poziom siły, jeśli coś jest nie tak, to przerywamy, ja stosowałam na razie w sile najsłabszej, czułam lekkie mrowienie, czasem poszedł z włosa nawet dym i śmierdziało takim przypaleniem, ale wszystko odbyło się spokojnie i bezpiecznie, bez nerwów i jakiegoś bólu, strachu.

Dlaczego chciałam napisać o tym artykuł?

Przy zakupie tego urządzenia osobiście miałam problem z rozszyfrowaniem instrukcji obsługi, dokładność i bezpieczeństwo w tej kwestii była dla mnie najważniejsza i ponieważ poświęciłam temu sporo swojego czasu, aby przygotować się do wykonania bezpiecznie tej domowej depilacji, uznałam, że podzielę się tymi wiadomościami z innymi, bo widzę czytając inne portale, że wiele kobiet jest bezsilnych wobec tego problemu i nie wie jak się tego skutecznie pozbyć, a jeśli nawet zamierza kupić to urządzenie to boi się, czy będzie potrafiła nim poprawnie się obsłużyć.

Ten mały, podręczny, depilator laserowy nosi nazwę XEMOS TM user manual  W – 808,  usuwa trwale włosy i można go stosować samemu w domu, kosztuje około 600 złotych, do takiego zabiegu należy dokupić również specjalny żel, taki, jaki stosuje się do prześwietleń USG, nie jest on drogi, bo butelka 0,5 kg kosztuje około 4 złotych brutto a uważam że jest on konieczny, aby chronić skórę przed nadmiernym poparzeniem i zniszczeniem innych tkanek.

 depilator domowy

Na jakiej zasadzie działa to urządzenie?

Emituje energię światła, które jest absorbowane przez pigment  melaniny, powoduje to szybkie ogrzewanie mieszków włosowych, ciepło niszczy brodawki (mieszki włosowe), które są odpowiedzialne za wzrost włosów, (działa tylko na naturalne włosy brązowe i czarne).

Można nim usuwać takie obszary skóry jak: górna część nad wargą ust (tzw. wąsik), szyja, klatka piersiowa, pachy, plecy, brzuch, bikini i nogi.

Najważniejsze rzeczy z instrukcji obsługi Xomosa (Uwaga: przy zakupie, brak jest w instrukcji tłumaczenia na język polski).

1. Dokładnie oczyścić skórę, usuwając wszelkie ślady kosmetyków i kremów.

2. Włos najlepiej jak usuwa się za pomocą tego urządzenia, jeśli ma długość 1-2 mm, nie krótszy.

3.  Posmaruj skórę żelem chłodzący na około 2 ~ 3 minuty przed rozpoczęciem usuwania.

4. Podłącz Xemos W-808 do kontaktu i przekręć kluczykiem (bezpieczeństwa) zawór odblokowujący ( w prawą) przy skończeniu zabiegu przekręć go w lewo, aby zablokować urządzenie.

5.  Laser zostanie ustawiony LOW ( niski, lekki strumień światła), ale można zmienić to przyciskając guzik na Middle (średni) lub High (Wysoki) stopień ustawienia mocy lasera ( pierwszy zabieg zrób na LOW, kolejno możesz zwiększać moc.

6. Dotknij ogranicznikiem, obok miejsca, w którym chcesz usunąć włos i naciśnij guzik emisji laserowej znajdujący się z boku lasera po prawej jego stronie.

7. Każdy włos usuwaj oddzielnie, będziesz czuł lekkie mrowienie, ale to normalne. Jeśli czujesz, że laser jest już gorący po 10 minutach używania jego wyłącz, aby ostygnął, później możesz ponownie zacząć usuwanie włosów. Maksymalnie używaj go przez 30 minut, później wyłącz, choć na 5 minut.

8. Po zakończeniu całego zabiegu, znów użyj żel chłodzący, zapewni on natychmiastowe uczucie chłodzenia i wspomoże w gojeniu tych miejsc.

9. Nie traktuj tego samego obszaru skóry częściej niż raz w sesji.

10. Nie traktuj tego samego obszaru skóry więcej niż raz na 2 tygodnie.

11. Okres usuwania włosów tym laserem może trwać do 2 miesięcy, włosy w tych miejscach po zabiegu będą stopniowo same wypadać, może to się utrzymywać do 10 – 14 dni.

12. Aby usunąć włosy na stałe musisz wykonać minimum 5 zabiegów ( pamiętaj, że robić to możesz nie częściej, niż co 2 tygodnie).

Ważne środki ostrożności:

13. Włosy nie mogą być farbowane a skóra nie może być opalona.

14. Nie wolno stosować lasera w okolicach oczu, w pomieszczeniach wilgotnych, dotykać mokrymi dłońmi, kontakt musi być suchy, więc nie rób tego w łazience, czasem po kąpieli jest wilgotna, nie stosować na genitalia, okolice odbytu.

15. Jeśli skóra jest czerwona i trwa to dłużej niż 2-3 dni, zaprzestać stosowania urządzenia i skontaktować się z lekarzem.

16. W bardzo rzadkich przypadkach po zastosowaniu urządzenia, występuje mocniejszy wzrost włosa i jego gęstość, jeśli tak się stanie, urządzenia nie używać!

 depilator domowy2

Mam nadzieję, że tym artykułem pomogłam wszystkim zainteresowanym.

Ps., Jeśli będzie ktoś miał jeszcze jakieś pytania w sprawie tego urządzenia do depilacji, służę pomocą, piszcie…

 

A tutaj dokładam bonus dla tych, którzy chcą tego pozbyć się zwyczajnie najtaniej a laserów się boją.

Bardzo interesujące metody domowego użytku,  jak pozbyć się owłosienia.

 

Pasta cukrowa czyli domowa depilacja

 

17 komentarzy

 1. Oooj, to nie dla mnie. Ufam tylko kosmetyczce i profesjonalnym laserom z salonu urody. Sama chodziłam do Beauty Duty w Warszawie. A co do laserów domowych – niedawno na rynku pojawił się jakiś laser phillipsa i zbiera same negatywne opinie. I dla mnie to jest ostateczny gwóźdź do trumny tych urządzeń ;P

 2. Chciałabym zapytać, czy usunięte włosy odrastają, czy trzeba często powtarzać zabieg?

  • Raczej już nie powinnyodrastać, bo laser spala cebulkę, ale przy silbym, czarnym i mocnym owłosieniu może czasem coś zostać. Najbezpiecznie zabieg powtórzy dwa, a nawet trzy razy..

   • Dziękuję. Rozumiem, ze urządzenie, z którego korzystałaś sprawdzilo się w 100% i nic już nie rośnie? właśnie szukam czegoś odpowiedniego…

 3. Czasami warto usiąść w fotelu i pomyśleć o tego typu sprawach. Fajnie, że są ludzie, którzy chcą się dzielić swoimi doświadczeniami z innymi za pomocą Internetu. Co byśmy bez niego dziś zrobili, ehh…

 4. Mam nadzieję, że moi przedmówcy mają rację, bo mam zamiar zastosować się do kilku powyższych sugestii. Niezmiernie ciekawa jestem efektów.

 5. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć, czy to urządzenie jest skuteczne?

 6. Dodatkowe informacje, bo wiele osób mnie pyta mailowo o zakup, gdzie, co i jak:

  Ja zakupiłam go z tej strony proszę: https://www.centrummedicum.com/pl/p/Zelpol-Laser-05-kg/29

  i płaciłam za niego 600 złotych, dokupowałam też specjalny żel, bardzo tanio tylko, musiałam min 4 butelki jego kupić a to bardzo dużo.

  Można wpisać też w google nazwę lasera i Groupon a powinno się to znaleźć.

 7. Ja właśnie przyglądam się depilatorom laserowym i bardzo się cieszę , że trafiłam na ten wpis, dzięki!

 8. Strona świadczy o nietypowych zagadnieniach, namawiam do
  dyskusji

  Feel free to visit my blog post … stomatolog bytom

 9. Ja to chyba jednak wolę zostać przy klasycznych metodach. :P
  Przeraża mnie ten laser. :D

 10. Nie znam się na depilacji…Nigdy jej nie stosowałam…Pozdrawiam:)

 11. Nie słyszałam nigdy o paście cukrowej ;)

 12. Blondynki mają mniej owłosienia? czy po prostu nie rzuca się ono tak w oczy? ;]
  Ciekawe urządzenie, ale ja chyba sama bałabym się go używać. Poczytam jeszcze o tej paście cukrowej ;)
  Pozdrawiam.

  • A mają dużo? Hmmm to o tym nie wiedziałam, pewnie tak jak mówisz Mała-myśl z powodu że ich tak nie widać, ale skoro ich nie widać to po co je usuwać, ja bym wolałabym chyba jednak blondynką, choćby z tego powodu, ale tylko z tego… ;-) pozdrawiam ps. a laser jest ok, używałam go nie gryzie…

Leave a Reply

Your email address will not be published.