Home / LIFESTYLE / OLSZTYN KWITNIE ROZWOJEM OSOBISTYM – TY TEŻ MOŻESZ MIEĆ W TYM SWÓJ UDZIAŁ

OLSZTYN KWITNIE ROZWOJEM OSOBISTYM – TY TEŻ MOŻESZ MIEĆ W TYM SWÓJ UDZIAŁ

16sr

W Olsztynie dzieje się! Moja idea rozwoju ludzi w mieście Olsztyn rośnie, a ostatnio miałam nawet okazję zostać Ambasadorem Pierwszego w Olsztynie Studium Rozwoju Osobistego, organizowanego przez Centrum Edukacyjne EduBox przy współudziale Akademii Zmian.

 

Magdalena Fedor oraz Agnieszka Ewald

Miło mi pisać dziś o tym i przedstawić Wam, dwie wspaniałe osoby, które od grudnia 2015 r. starają się działać w Olsztynie tak, aby ludzie, Olsztyniacy rozwijali się… nabierali pewności siebie a ich praca była czymś wspaniałym, pełnym wartości, kompetencji a przede wszystkim odwagi. Jest nią pani Agnieszka Ewald założycielka w/w Studium, bardzo zaangażowana osoba w rozwój ludzki, chcąca w swoim teamie stworzyć zespół profesjonalnych trenerów z ogromną wiedzę, ale też i charyzmą, oraz Magdalena Fedor o której napiszę troszkę niżej.

Dodam tylko, że pani Magda oprócz ogromnej wiedzy w formach skuteczności ma przeogromny talent aktorski i szkolenia z nią to uczta nie tylko dla umysłu, ale także oka :-). Humor, wyjątkowa łatwość wypowiadanych ciekawych, przydatnych informacji, gestykulacja ruchów jest jej talentem doskonałym!

Podejmując temat rozwoju Olsztyna, bazując na wartościowych, odważnych i mądrych ludziach, ostatnio bardzo mocno myślałam nad tym, co zrobić, by to do nas przyjeżdżano a nie stąd wyjeżdżano. Dlatego zanim przejdę do fotorelacji z wczorajszego szkolenia z Magdą Fedor, nadmienić chcę, iż będą w Olsztynie powstawać i odbywać się Projekty, mające na celu promowanie zdolnych, wartościowych ludzi, chcących zrobić coś dla miasta, dla innych a przede wszystkim dla powstających wartościowych idei.

Proszę wszystkich o śledzenie informacji na stronie https://minawetp.pl, bo będą na niej pojawiać się bardzo ciekawe propozycje społecznego działania oraz współpracy. Można też zapisać się na subskrypcję artykułów na moim fan-page, który znajduje się pod linkiem https://www.facebook.com/Blog-Miny-Wetp-My%C5%9Bl-i-nawet-pisz-473993252645761/

27sr

Wczoraj, tj. 20 kwietnia 2016 r.,  w klimatycznej piwnicy, Arte Klubogalerii znajdującej się na Starym Mieście w Olsztynie, przy ul. Świętej Barbary, odbyło się spotkanie Coachingowe ze wspaniałą trenerką rozwoju osobistego Magdaleną Fedor, znaną również z programu TVN Style i TVN,  Sablewskiej Sposób na modę.

Jeśli nie jest Wam znane słowo „Coaching” wyjaśniam, iż jest to proces, którego głównym celem jest wzmocnienie pojedynczej osoby oraz wspieranie jej metodami psychologicznymi tak, aby mogła samodzielnie dokonywać zmian w sobie, dotyczących głównie: jej silnego rozwoju w związku z predyspozycjami jakie posiada, pracą jaką wykonuje, marzeniami, zdrowiem, relacjami z innymi ludźmi, także sposobem na udany biznes.

 

Spotkanie wczorajsze dotyczyło autoprezentacji. Było to szkolenie z wystąpień publicznych.

Gdzie i w jaki sposób robić profesjonalne prezentacje przy użyciu środków medialnych, ale nie tylko bo np. Co wchodzi w skład niewątpliwego, najważniejszego wystąpienia publicznego? Nie chcę zdradzać szczegółów, bo już się śmieję jak sobie przypomnę, jakie zabawne rzeczy robimy nie zdając sobie z tego sprawy, jak gestykulujemy, co niestosownego robimy z rękoma, nogami itp. Trudnych pytań i odpowiedzi na nie było wiele. Najważniejsze z nich, aby przybliżyć Wam to zagadnienie to:

Co sprawia, że scena nas przeraża?

Dlaczego boimy się oceny?

Jak radzić sobie z uwagą grupy?

Co jest najważniejsze w budowaniu historii?

Jak skutecznie zarządzać emocjami w grupie?

Jak trzymać uwagę słuchaczy?

Jak budzić uśmiech na twarzy i sprawiać, że ludzie chcą więcej? Więcej… I więcej!

 

Pozwolę sobie wkleić kilka urywków nie koniecznie związanych z rozwiązaniem tych zagadnień, bo nie byłoby frajdy z uczestniczenia w tych szkoleniach, gdybym je tu w całości pokazała. Mnie te sytuacje rozbawiały do łez, więc miejcie tę przyjemność i zobaczcie to oczami uczestników tego niezwykłego wydarzenia.:-)

 

 

 

W trakcie szkolenia, pojawiła się ciekawa niespodzianka, losowanie osoby, która otrzymała Voucher na indywidualną sesję coachingową o wartości 350 złotych z samą Magdą Fedor. Gratulujemy!

 

zwyciężczyni

22sr

 

21sr

 

48sr

31sr

 

Podsumowując: To trzeba przeżyć i poczuć! W każdym razie zabawa podczas szkolenia była przednia, a takie pytania jak:  Co zrobić, aby nie bać się przy autoprezentacji, niby odpowiedzi wydawać by się mogły banalne, ale jednak jest w nich ukryte meritum, każdy z nas bowiem posiada fenomenalny język w swojej głowie o czym mówiła Magda Fedor i ważne jest, by słuchać naszego dialogu wewnętrznego, który cały czas coś do nas mówi.

 

5sr

Pamiątkowe zdjęcia…

 

10sr

 

Informacyjnie:

Studium Rozwoju Osobistego informuje, iż za tydzień kolejna odsłona tematu związanego z autoprezentacją. Tym razem popracujemy warsztatowo. Zapraszamy Was na 3 moduły:
1. „Polacy nie gęsi, swój język mają”- poprawność językowa podczas wystąpień publicznych.
2. Emisja głosu- warsztat poprowadzi fenomenalna Marta Lalka, logopedka.
3. Kreatywność lingwistyczna, up-time (trening obecności na scenie), stany flow (jak mówić bez pustki w głowie).
Startujemy jak zwykle w środę o godz. 17.30. Kończymy… powiedzmy o godz. 20 tej.
Inwestycja w siebie: 56 zł. Dla uczestników 1 spotkania obniżamy cenę do 50 zł.
Zapisy: kontakt@edubox.com.pl
Info: 694-458-467

Leave a Reply

Your email address will not be published.