Home / ROZRYWKA / CIEKAWOSTKI / EKSTREMALNY SPORT – PRYWATNY LOT Z JEB CORLISS -em SŁYNNYM LATAJĄCYM CZŁOWIEKIEM

EKSTREMALNY SPORT – PRYWATNY LOT Z JEB CORLISS -em SŁYNNYM LATAJĄCYM CZŁOWIEKIEM

lot z Jeb Corliss

Chcesz polecieć z Jebem Corlissem? Odpalaj i leć! Ja już leciałam!

Tak można przeżyć swoje prywatne loty z tym niesamowicie odważnym sportowcem. Wspomnę tylko, że ten 39 letni facet, 4 lata temu miał groźny wypadek w Republice Południowej Afryki, skacząc ze szczytu Table Mountain ( góry stołowej znajdującej się w północnej części łańcucha górskiego, południowego krańca Przylądka Dobrej Nadziei – symbolu Kabsztadu – perły Afryki ( w odniesieniu ciekawy artykuł dotyczący Kabsztadu- miasta znajdującego się nieustannie najwyżej w rankingu, najlepszego przeznaczenia turystycznego, skały wiszące nad oceanem to niesamowity widok, który możecie zobaczyć skacząc np. interaktywnie :-) z Jebem. :-)

 

 

Urodził się on 25 marca 1976 r. w Stanach Zjednoczonych w Nowym Meksyku. Jest profesjonalnym spadochroniarzem oraz skoczkiem BASE (czyli inaczej charakteryzuje się to bardzo krótkim czasem otwarcia spadochronu, najbardziej niebezpieczna odmiana skoków spadochronowych BASE to skrót od słów ( budynek, antena, przęsło (przęsło dla osób nieznających się na tym określa element łączący dwie podpory: słupy, filary, zastosowanie konstruktywne w budownictwie i architekturze) oraz Ziemia.

Wtedy na Table Mountain przeżył, ale miał wielokrotne złamanie nogi, zresztą widać na filmie powyżej jak walnął o skałę. Najpierw to pokazałam, bo to takie ciekawostki, choć tematem mojego artykułu jest ta bardziej przyjemniejsza część i ekscytująca wtedy kiedy faktycznie wszystko się udaje!.

Oto filmik, który dzisiaj zainspirował mnie do napisania o Jebie… gdy go zobaczyłam na FB, odczułam ten skok jakbym skakała z nim razem… proszę sami to przeżyjcie to w Szwajcarii

Skakał on z:

Paryskiej Wieży Eiffla (ma już ona 126 lat, konstrukcja wieży składa się z ok. 18 tysięcy metalowych części i blisko 2,5 miliona nitów. Całkowita masa wynosi 9 tysięcy ton żelaza, a wysokość 300 metrów. W zależności od wahań temperatury wieża, zgodnie z prawami fizyki, rośnie lub maleje około 16 cm. ),

Seattle Space Needle w Washington (kosmiczna iglica 184 metrowa, ma 53 lata) ,

z posągu Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janerio w Brazylii (ma ten posąg już 84 lat, o wysokości 710 metrów.)

Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur w Malezji, bliźniacze wieże o wysokość 452 m, są jedne z najwyższych budowli (wież) świata, dwa drapacze chmur są połączone mostem o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra.

 

Piramida Balla- wzniesienie skalne w Australii na morzu Tasmana – największy pinakiel skalny na świecie.
Piramida ma u podstawy szerokość 400 metrów, a wysokość 562 metry – prawie dwa razy tyle, ile Wieża Eiffla.

 

 

 

W skrócie Historia skoków Jeba Corlissa.

Strasznie mnie ten temat wciągnął, chyba na tym nie poprzestanę.

Chciałabym móc kiedy przynajmniej raz w życiu skoczyć ze spadochronem…teraz za wcześnie bo muszę jeszcze żyć bo mam dzieci, a później to mogę być za stara bo mi serce wysiądzie. :-)

 

Pouzupełniam wkrótce skoki z tych miejsc wymienionych, to dziś tak na szybko…

Pozdrawiam

Mina Wetp

 

Skocz do artykułów z serii CIEKAWOSTKI

6 komentarzy

  1. Niesamowite widoki, choć szum wiatru mi przeszkadzał na niektórych filmikach. Oglądałam kiedyś reportaż o takim małżeństwie, co tak razem lata.

    • Karolino dzięki takim ludziom, takim filmikom, my, Ci którzy nie latają mogą zobaczyć świat tak jak oni mogą go widzieć lecąc w dół i to jest niesamowite i piękne, stąd też wiemy jak wygląda świat z góry, z lotu ptaka, pozdrawiam

  2. A to mnie zarzucają, że jestem walnięta, bo się wspinam… I kto tu jest walnięty? :)

  3. Z tym człowiekiem bym nie poleciała, ale skoczyć ze spadochronem już tak. Pozdrawiam Mino :)

    • Nie? Teresko? :-) a ja tak…… tak, tak… leciałam interaktywnie z nim ale bym chciała na żywo! :-) ;-) :-P a co! Wkońcu raz się żyje, prawda? Tylko ja bym chciała mieć biały kombinezon ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.