Home / FOTOGRAFIA / UCZENNICA, WIKTORIA OLCZAK W PROJEKCIE BOBASY W KUCHNI Z NAJMŁODSZYM UCZESTNIKIEM – OLKIEM

UCZENNICA, WIKTORIA OLCZAK W PROJEKCIE BOBASY W KUCHNI Z NAJMŁODSZYM UCZESTNIKIEM – OLKIEM

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni sesja7

Wiktoria Olczak była pierwszą uczennicą z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie, jaka zgłosiła się do mojego projektu. Byłam u nich w szkole zaproponować uczniom udział nie tylko w konkursie fotograficznym, ale również dać możliwość nabywania doświadczenia w kreacji sesji. Doświadczenie, jakie by przeszli, uczestnicząc w wybranych sesjach na pewno wzbogaciło by tych uczniów CV, ale niestety tylko dwie uczennice się zgłosiły z tej szkoły do projektu „Bobasy w Kuchni”. Ubolewałam nad tym i żałowałam, ze sama nie rozmawiałam z uczniami tylko zostawiłam to dla ich kierownika praktyk. Ubolewałam, bo lubię dawać młodzieży szansę wielu wartościowych doświadczeń, tym bardziej że Wiktoria, jak również Agata Lesiu, która fotografowała Nadię, obie dostaną pamiątkowe dyplomy za udział w projekcie oraz oficjalne pochwały od Fundacji, dostarczone do rąk dyrektora szkoły za ich zaangażowanie w tym że projekcie społecznym.

Jeśli chodzi o udział uczniów w moich projektach zawsze staram się ich pracę docenić właśnie czymś szczególnym. Te dyplomy nie są zwykłe, to wspaniała karta pamiątkowa na wiele lat z pochwałą, opisem oraz zdjęciami.  W Państwowym Liceum Plastycznym zaraz po projekcie z paniami 50 plus „Jesteśmy piękne zawsze w każdym rozmiarze”, wręczałam takie dyplomy uczestnicząc w zakończeniu roku. Przy wszystkich uczniach, nauczycielach i rodzicach, oficjalnie wyczytywałam nazwiska uczestników z ich szkoły, omawiając także projekt i szczegóły udziału w nim. Dla tych co chcieliby zobaczyć relacje, także z wspomnianego projektu, wklejam link https://minawetp.pl/wszystkie-artykuly/projekt-spoleczny-jestesmy-piekne-zawsze-w-kazdym-rozmiarze-czesc-i-zarys-oraz-przedstawienie-bohaterow-wydarzenia/

Powracając do Wiktorii, bohaterki naszego artykułu wspomnieć muszę, że tak kompetentnej uczennicy, skupionej na swoim zadaniu – nie widziałam. Wiktoria od razu na spotkaniu organizacyjnym upatrzyła sobie modela i była jedną z pierwszych, która wykorzystała kuchnię spiżarni z samiutkiego rana przed otwarciem restauracji. Brawo Wiktoria… wierzę w to, że pasja do fotografii zaprowadzi Cię daleko.

Wiktoria Olczak

Wiktoria Olczak

Uczy się w Zespole Szkół Ekonomiczno – Handlowych w Olsztynie. Uważa, że to brat zaraził ją fotografią. Bardzo spodobało jej się to, więc postanowiła to kontynuować. Kiedy podjęła naukę w Technikum nr. 2,  od razu zgłosiła się na fotografa szkolnego, osiągając tym sukces. Fotografia stała się dla niej pasją, z którą wiąże wielkie plany na przyszłość. Kiedy robi zdjęcia, czuje się jakby wciskała guzik z zatrzymaniem czasu. Jak sama mówi, są to wspomnienia z najszczęśliwszych chwil w jej życiu. Nie może jednak na razie powiedzieć, że jest profesjonalistą, ponieważ dopiero zaczyna, ale ma nadzieję, że kiedyś będzie mogła tak siebie nazywać.

Oto zdjęcie konkursowe Wiktorii

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni

Olek był dość mały, jeszcze nie siedział, dlatego wymyśliliśmy aby go włożyć do garnka. :-) Oczywiście pustego garnka wyłożonego tylko miękkim kocem. :-)

Zdjęcia reportażowe z sesji z Wiktorią i Olkiem

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni sesja15

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni sesja3

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni sesja26

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni sesja25

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni sesja22

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni sesja5 Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni sesja6

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni sesja13

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni sesja14

 

 Dalsza część prezentacji zdjęć wykonanych przez Wiktorię Olczak z bobasem Olkiem

 

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni2

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni3

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni4

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni5

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni6

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni7

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni10

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni12

Wiktoria Olczak z Olkiem z projektu Bobasy w Kuchni13

Skocz  do relacji z Wernisażu wystawy „Bobasy w kuchni” – https://minawetp.pl/wszystkie-artykuly/relacja-z-olsztynskiego-wernisazu-wystawy-bobasy-w-kuchni-wydarzenie-z-27-czerwca-2016-r/

 

Ps. W następnym artykule z sesji projektu „Bobasy w Kuchni” pokażę zdjęcia wykonane przez Roberta Kaczmarskiego. Modelką jego była delikatna Lenka. Tego pana sobie zostawiłam na sam koniec, bo mam pewien prywatny powód, który zdradzę już niedługo Zapraszam!

 

Ważne dla zainteresowanych konkursem.

Kapituła konkursowa poszerza również głosowanie o facebook-owiczów. Będziemy zliczać ilości polubień pod każdym artykułem z danej sesji. Zakończenie zliczeń nastąpi pod koniec sierpnia, bo we wrześniu odbędzie się dla zwycięscy, uroczysta kolacja z Klaudią Budny finalistką MasterChefa, która tą kolację specjalnie dla tego szczęściarza przygotuje, gdzie, kiedy i co dalej z wystawą zwycięską, będę informować jak tylko będę znała konkrety. Zapraszam do udostępniania artykułów z danej sesji, aby wasz ulubieniec mógł wygrać. :-)

 

Aby być na bieżąco z informacjami publikowanymi na stronie https://minawetp.pl   zachęcam do polubienia strony na FB https://www.facebook.com/Blog-Miny-Wetp-My%C5%9Bl-i-nawet-pisz-473993252645761/

 

One comment

  1. Dziękuję za tak ciekawe historie. I cieszyć się na swoim blogu!

Leave a Reply

Your email address will not be published.