Home / INNE / SZYMEK I DIAGNOZA FARMACEUTYCZNA – CZEGO TO SIĘ DOWIEDZIAŁAM

SZYMEK I DIAGNOZA FARMACEUTYCZNA – CZEGO TO SIĘ DOWIEDZIAŁAM

piotr i jenga oraz szymus

Nie mogłam dłużej tak czekać, zaczęłam działać jeszcze z innej strony… dostałam tel do pewnego farmaceuty, który analizował skrupulatnie Szymka wyniki

badań… i co się dowiedziałam…

Te wszystkie objawy są efektem zaburzeń psychosomatycznych. Zapoczątkowane silnym stresem, niedożywieniem, co blokuje normalną reakcję. Posiłki, smaki nie są prawidłowo odczuwane, nieprawidłowo pracuje podniebienie miękkie, ślina, wzrok, smak. Wszystko to będzie rzutować na to co będzie przyswajał żołądek… nie mogę niestety dokończyć a wiele jeszcze mam do napisania w tym temacie opinii farmaceutycznej…… to w wolnej chwili.

Od wakacji gdzie Szymek ważył 36 kg i nurkował bardzo głęboko, pływał po 2 godziny w basenie i wspinał się po drabinkach w powietrzu dziś jego waga jest na poziomie 28 kg.

wszystkie badania usg jakie ma robione w Instytucie Reumatologii nic nie wykazują, echo serca jest ok, usg nadgarstków, stawów skokowych, usg jamy brzusznej i bioder jest ok. Jedynie co ma zauważona to dodatkowa 1 cm śledzionę ale to jest normalne czasem tak bywa od urodzenia.

Szymek od poniedziałku dostaje antybiotyk CLINDAMYCYNA, podawany 3 razy dziennie, + osłona przeciwgrzybicza i osłona antybiotykowa. W poniedziałek po pobraniu krwi CRP spadło z 8 do 6 ale to ciągle za dużo bo norma to 0,5, Ob 100 nadal wysokie. Zmniejszyła się też ilość płytek krwi co dobrze wróży, bo miał za wysokie. Ciekawi mnie kolejne badanie krwi, które podejrzewam, że będzie miał w piątek. Teraz dostaje antybiotyk i jeśli wzrośnie znów CRP to wiadomo będzie, ze antybiotyk niszczy a nie chroni. Choć widzę ogólnie po Szymku, że jest lepiej i teraz pytanie, czy to zasługa tego właśnie antybiotyku, być może trafionego na konkretną rzecz, czy zasługa szpinaku, który Szymek pije od momentu kiedy jesteśmy tu w Instytucie. ???

Dziś jest czwartek i Szymek miał mały krwotok z nosa, jest bardziej blady, ale to chyba powód antybiotyku. Zastanawiam się kiedy w końcu ktoś wpadnie na pomysł, aby zrobić mu rezonans magnetyczny.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.