Home / KULINARNE / SŁODKA MIŁOŚĆ NA URODZINY DLA MAMY OD CÓRKI ASI + W ODZEWIE PRZYJEMNOŚĆ

SŁODKA MIŁOŚĆ NA URODZINY DLA MAMY OD CÓRKI ASI + W ODZEWIE PRZYJEMNOŚĆ

 

ciasto Asi

Jestem w wielkim szoku, bo moje średnie dziecko z antytalentem kulinarnym zabrało się za przygotowanie dla mnie ciasta urodzinowego. Nie ma mnie w domu ponad miesiąc, bo syn diagnozowany w Warszawie, zresztą już w kolejnym szpitalu i dalej nic nie wiadomo, a że miałam 6 go stycznia urodziny i niestety nie mogłam spędzić go z najbliższymi, moja córka Asia podjęła się wykonać nieznane mi ciasto samodzielnie i osobiście przywiozła je dla mnie do szpitala. Wyróżniam więc je szczególnie w podziękowaniu za jej całą miłość jaką włożyła w to przygotowanie. Będzie ten przepis i moja historia opisana w sobotniej Gazecie Olsztyńskiej. Ze strony Asi to naprawdę coś wielkiego i wiem, że bardzo się starała i przeżywała czy w ogóle ciasto smakuje, Było pyszne! Kochanie jesteś wielka, bo strach ma tylko wielkie oczy i warto zawsze próbować nawet jak czegoś nie umiemy. Przejdźmy wiec do tej słodkiej miłości. Tytuł artykułu nawet został przegłosowany w szpitalu, pytałam 7 chłopców w wieku około 12 lat, którzy często do nas zachodzą i czekają aż wymyślę jakieś nowe konkursy. Zapytałam słodka tęsknota czy słodka miłość – krzyknęli Słodka tęsknota i tak zostało.

Co potrzebne do ciasta:

Puszka mleka skondensowanego lub puszka kremu krówka

ok. 7 paczek herbatników zależy zresztą jak duże te paczki, musimy tak cyrkulować, aby pasowało i wystarczyło do naszej blaszki na 3 warstwy.

500 ml słodkiej śmietany 30%

2 opakowania śmietany-fix

ok. 100g brązowej czekolady

2 torebki budyniu czekoladowego, mleko.

 

Liczba porcji – 20

Czas przygotowania  – około 40 minut

Koszt – około 30 złotych.

 

Sposób wykonania:

 1. Jeśli mamy puszkę karmelu krówkowego to najlepiej zacząć od ugotowania budyniu punkt.2, jeśli nie to najpierw zaczynamy od gotowania puszki mleka skondensowanego. Musi puszka być cała pokrytą wodą w garnku i gotować się około 3 godziny, tak aby powstał karmel, otworzyć puszkę najlepiej po wystudzeniu. Moja córka miała karmel już krówkowy w puszce.
 2. Ugotować 2 budynie zgodnie z instrukcją na odwrocie torebki. Pozostawić do ostygnięcia.
 3. Miękkie masło utrzeć mikserem na puszystą masę, dodając zimny budyń.
 4. Średnią Formę prostokątną wyłożyć herbatnikami.
 5. Na herbatnikach rozsmarować lekko ciepłą masę z puszki.
 6. Na warstwę karmelu wyłożyć drugą warstwę herbatników na którą wyłożyć budyń czekoladowy.
 7. Śmietanki fix rozrobić ze  śmietaną i ubić na sztywno, po wyłożeniu na herbatniki posypać starkowaną czekoladą.
 8. Ciasto wstawić do lodówki, wyjąć po kilku godzinach, najlepiej robić ciasto dzień przed przyjęciem. Ja dostałam ciasto na drugi dzień, jechało do mnie z Olsztyna w którym mieszkam do Warszawy do szpitala w którym razem z synem przebywam. Dziękuje Ci droga Asiu – jesteś kochana!

dm2

 

I wiesz Skarbie co? Za to, że zrobiłaś dla mnie ciasto… pojedziemy w wakacje razem tu: https://hotelgreno.pl/  do luksusowego trzygwiazdkowego hotelu w centrum Karpacza. Znajduje się on bezpośrednio przy krzesełkowym wyciągu narciarskim Biały Jar. Są tam fajne sauny, basen, jacuzzi. Jest tam sala zabaw dla dzieci, Szymuś będzie miał się gdzie pobawić a Ty ze mną poplotkować. Chciałabym tak móc fajnie spędzić czas także z Tobą Asiu. O a może nawet w ferie teraz zimowe… muszę się zorientować. I np. pojeździć na nartach? Nie umiem dobrze, pamiętam, że Ty już nawet jeździłaś jak byłaś mała, wykupiliśmy Tobie i Oli trenera. W hotelu Greno jest luksusowo, ale może jakoś uzbieramy na fajny wypoczynek wspólny, bo tam spędzić czas było by super razem…

 

Oferta chyba i dla nas… Co Ty na to? Potrzebujemy pilnie sponsora! Pilnie sponsora! :-)

fajna oferta na ferie

3 komentarze

 1. … skąd? a no, z wpisu powyżej :-)

 2. … zdrowia, szczęścia, pomyślności… i żeby można było czas zatrzymać, lub tak cofnąć – choć na chwilę…

  • Dziękuję… I Tobie również w Nowym Roku. Choć moje to urodzinowe… Skąd wiedziałeś?
   Co do zatrzymania i cofnięcia. Chyba nie chciałabym, lubię się rozwijać a to by oznaczało cofnięcie i tego. Córka najstarsza życzyła mi z serii podobnych, młodsza sprezentowała kubek najwspanialszej kobiety świata, syn laurkę po angielsku a starsza fajny prezent jak dla kobiety… Moje dzieciaki są wspaniałe! …a ja wcale nie chce być młodsza… Jest dobrze jak jest… są piękne chwile w każdym wieku….Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published.