Home / FOTOGRAFIA / DO WYSTAWY KREATYWNE MAMY AUTOR ZDJĘĆ PAWEŁ SZWAJKOWSKI – NASZA Z SZYMCIEM SESJA

DO WYSTAWY KREATYWNE MAMY AUTOR ZDJĘĆ PAWEŁ SZWAJKOWSKI – NASZA Z SZYMCIEM SESJA

Szymek i ja4

 

Już wkrótce relacja z przebiegu projektu i wystawy „Kreatywne Mamy” https://naszolsztyniak.pl/361362,Oto-najbardziej-kreatywne-mamy-One-zajely-pierwsze-miejsce-w-naszym-konkursie.html

Informacyjnie: Wystawę zdjęć można oglądać w Galerii Rynek w Olsztynie do 19 czerwca 2016 r.

 

 

Przygotowania i zapowiedzi projektu:

Nie ma tu tego jednego zdjęcia… :-) Będąc mocno zapracowaną przed samą wystawą, nie miałam czasu nawet zrobić zdjęcia sobie i Szymciowi, bo my też z Szymciem będziemy wisieć, a raczej nasze jedno zdjęcie ;-), na wystawie. Miałam pierwotnie nie brać udziału, ale w ostateczności myślę, że organizując to i będąc sama kreatywną mamą nie mogłam tego zrobić choćby swojemu dziecku, przecież to piękna historyczna pamiątka….

Przez zbieranie tekstów, zdjęć, ustalanie z Miejskim Ośrodkiem Kultury różnych spraw oraz przez rozmowy z partnerami projektu zupełnie to zostawiłam na ostatnią chwilę, ważniejsze były moje uczestniczki, którym także sama robiłam zdjęcia, bo nie wszystkie miały taką możliwość. Zdjęcie bowiem musiało być, dobre jakościowo, duże i przede wszystkim wyraźne.  Jak się okazało, to nie taka prosta sprawa. Dowiedziałam się także w Agencji fotograficznej, która robi mi wydruki, zresztą większość w rozmiarze 50*70 cm,  że zdjęcie musi mieć min 200 DPI. Mając na uwadze moje z Szymkiem zdjęcie na wystawę, najpierw umawiałam się z naszą wspaniałą fotografką Karoliną Hrynek, która pomagała mojej fundacji przy tym projekcie obrabiać zdjęcia i konwertować na te 200 dpi. Ale odpuściłam, wiedziałam że ma naprawdę dużo, zwyczajnie musiałam dać jej od moich spraw odsapnąć.

Wyjątkowo udało mi się i w ostatniej chwili wyprosiłam kolegę, Pawła Szwajkowskiego. Był kiedyś, a dokładnie 4 lata temu autorem moich pamiątkowych fotografii z pierwszej autorskiej, olsztyńskiej wystawy, pt. „NOWO ; – ) TWORY”, na której prezentowałam swoje szkice i wiersze recytując je przy poważnej muzyce. 26 maja 2016 rok mijają równo 4 lata od tego wyjątkowego dnia, absolutnie nie zaplanowałam tego, ten pomysł kreatywnych mam był impulsem wykorzystania maksymalnie dnia Matki, aby zrobić coś ekstra dla kreatywnych kobiet.

 

Chcę dziś pokazać, co fajnego nam razem wyszło. Oto zdjęcia wykonane przez Pawła Szwajkowskiego. Tego jednego, jakie będzie wisiało na wystawie oczywiście tu nie ma,  :-) Chcę by to była jednak niespodzianka. :-)

A co do zdjęć to powiem tak: – Wszystkie mi się podobały i nie mogłam się naprawdę zdecydować. Wybrałam to jedno, jedyne do powieszenia na wystawie, ze względu na to coś. Ciekawe czy po wystawie zgadniecie, dlaczego właśnie je?

I ciekawe, czy mój wybór według Was też był właściwy?

 

:-)

Szymek i ja8 Szymek i ja7 Szymek i ja6 Szymek i ja5 Szymek i ja3 Szymek i ja 1

Dziękuję Paweł…

Wyjątkowo moje dziecko pięknie współpracowało… Mam nadzieję, że kiedyś będzie z tego dumne!

Bo to dla niego!

Moje córy nie chciały, a moim marzeniem jest mieć takie i z nimi… Może kiedyś się uda….

 

Serdecznie zapraszam wszystkich na wystawę!

kreatywne mamy.plakat

 

4 komentarze

  1. Jean-Marie Bodet

    I love the beautiful photos ! A wonderful introduction to art for your son. Those moments are so precious. What a wonderful souvenir ! The seed which will bring flowers. :).

    • Thank you, Jean, it’s nice that you write to me. I try to be good and creative mother to my son and daughters. It can be used to welcome me remember and appreciate what I wanted to convey to them.

Leave a Reply

Your email address will not be published.