Home / FOTOGRAFIA / ROZDANIE NIEZWYKŁYCH DYPLOMÓW W PAŃSTWOWYM LICEUM PLASTYCZNYM W OLSZTYNIE

ROZDANIE NIEZWYKŁYCH DYPLOMÓW W PAŃSTWOWYM LICEUM PLASTYCZNYM W OLSZTYNIE

wręczenie dyplomów 5

Miałam przyjemność być niedawno w Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie. W formie podziękowań wręczałam niezwykłe dyplomy, za udział w moim projekcie „Jesteśmy Piękne Zawsze w każdym rozmiarze”, Dyrektorowi szkoły panu Aleksandrowi Kuberskiemu, uczniom kończącym naukę w liceum: Izabeli Bartoszewicz, Rafałowi Idczakowi oraz nauczycielowi fotografii panu Bartoszowi Ordelewskiemu.

Pamiętam jak sama kiedyś, dawno temu zdawałam do Liceum Plastycznego, tworzono wtedy tylko jedną klasę i dostać się do niej nie było prosto. Tylko naprawdę ogromny talent mógł spowodować przebicie się przez tłumy młodych ludzi, którzy tam zdawali. Nie dostałam się wtedy, mimo iż przygotowywała mnie nauczycielka od plastyki. Nie wystarczyło umieć ładnie rysować czy malować, trzeba było znać dobrze jeszcze całą historię sztuki. Nawiązuje do tego, bo chcę Wam podkreślić, jak wielkim zaszczytem dla mnie i ogromną przyjemnością było przebywać w tak wspaniałym gronie młodych artystów, którzy po 4 latach szkoły mieli już w swoim dorobku po kilka zdobytych nagród nawet Ministra Kultury. Prac dyplomowych było sporo, bo kończyły szkołę dwie klasy dyplomowe. Dziś chcę Wam pokazać niektóre z tych prac,  mianowicie te, które bardzo nam się z moją córką Asią i synkiem Szymkiem, podobały. Staram się, aby moje dzieci uczestniczyły razem ze mną w tak fajnych, historycznych wydarzeniach. Dlaczego było to dla mnie historyczne wydarzenie?  Pierwszy raz z rangi powstającej mojej Fundacji wspierających młodych, kreatywnych ludzi, tych którzy chcą coś fajnego robić dla innych i miasta Olsztyna, miałam okazję wręczać oficjalnie niezwykłe podziękowania i wyróżnienia. Datę 28 kwietnia 2016 r. zapisuję więc, jako pierwszą istotną dla Fundacji.

Prace dyplomowe uczniów Liceum Plastycznego, ogólnie całą wystawę można zobaczyć w Szkole Plastycznej przy ul. Partyzantów 85. Osobiście, serdecznie polecam!

Ulubione mojego synka Szymka samoloty. Wykonał je uczeń szkoły: Pliszka Adam (forma artystyczna – ceramika).

DSC_0076DSC_0077 DSC_0078 DSC_0079 DSC_0080 DSC_0081 DSC_0082

 

Ciekawe były także inne formy ceramiczne. Koty mnie urzekły…choć nie lubię prywatnie kotów :-)

Praca dyplomowa uczennicy Marty Buszmak

Praca dyplomowa uczennicy Marty Buszmak

Pająki – praca dyplomowa jednego z moich uczestników projektu – Rafała Idczaka – Gratuluje Rafał, dobra robota!

Pajaki Rafała Idczaka

Jak tylko skończy pisać maturę, to zapytam Rafała, z czego wykonał te pająki. Mnie bardzo to ciekawi, zapewne Was także. Odpowiedź uzupełnię w najbliższym możliwym czasie.

Uzupełniam: Praca została wykonana z ceramiki stal i elektro części.

Przepiękne, ale także bardzo ciekawe były zdjęcia jednej z uczennic szkoły. Nie zapisałam sobie nazwiska, ale uzupełnię jak tylko uczennica Liceum Plastycznego Iza, która także brała udział w moim projekcie, odpisze na mojego smsa. :-)

fotografia

Moje ulubione zdjęcia fotografii… :-) Niestety kiepska jakość, odbija się moja postać i światło nie te, ale i tak warto uwiecznić.

foto dyplom

 

Suma summarum na pracach dyplomowych przeważała ceramika.

 Reszta pamiątkowych zdjęć z podziękowań z bohaterami tego wydarzenia.

 

 

 

 

5 komentarzy

 1. Aż miło się czyta. I ile można wynieść z tego artykułu.
  Po prostu super

 2. W końcu jakieś konkretne ujęcie tematu. Bez rozpisywania się i przysłowiowego lania wody.

  Zwięźle i na temat. I tak powinno być!

 3. kobietyaktywne

  Ciekawy artykuł, wiele wnoszący. Czekam na więcej

 4. Czy tekst jest wartościowy i wiele wnosi?
  Nie wiem. Ale jest bardzo ciekawy i dobrze
  napisany.

 5. Super artykuł. Chętnie będę się przyglądać kolejnym wpisom autora, bo zapowiada się nieźle.

Leave a Reply

Your email address will not be published.