Home / ROZRYWKA / CIEKAWOSTKI / RELACJA Z OLSZTYŃSKIEGO WERNISAŻU WYSTAWY „BOBASY W KUCHNI” – Wydarzenie z 27 czerwca 2016 r.

RELACJA Z OLSZTYŃSKIEGO WERNISAŻU WYSTAWY „BOBASY W KUCHNI” – Wydarzenie z 27 czerwca 2016 r.

 

Jak przebiegał Wernisaż Wystawy pt. „Bobasy w Kuchni”? Oto skrót programu. Odbył się on 27 czerwca 2016 r. o godzinie 18:00 w Spiżarni Warmińskiej na olsztyńskiej starówce. Organizatorem projektu i konkursu jest olsztyńska Fundacja „Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego”, reprezentowana przez Agnieszkę Maliszewską, która jest nie tylko prezesem fundacji ale także pomysłodawczynię projektu, wystawy i konkursu. Współorganizatorem wystawy jest także Spiżarnia Warmińska.

1. Powitanie uczestników projektu, gospodarzy lokalu, wszystkich gości oraz gości specjalnych.

Projekt Bobasy w Kuchni 6

 Patronat, Partnerzy

Serdecznie podziękowania dla:

1) Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza za Honorowy Patronat nad projektem oraz konkursem „Bobasy w Kuchni”.

2) Spiżarni Warmińskiej –której właścicielem jest Krajowa Agencja Informacyjna a prezesem Zarządu Mirosław Hiszpański za udostępnienie lokalu na wystawę zdjęć oraz miejsca na sesje i dostęp do produktów spiżarnianych. Duże podziękowania managerowi Spiżarni Krzysztofowi Gradzewiczowi oraz pracownikom, którzy byli pomocni przy sesjach, udostępniając produkty, naczynia oraz kawę, wodę.  Panu Adamowi Laskowskiemu, piekarzowi Spiżarni za ogrom codziennej od świtu pracy, za bogatą ofertę wypieków, dzięki czemu Warmia i Mazury mogą się szczycić chlebem, bułkami i rogalami z burakami, marchwią, kapustą oraz pozostałymi warzywami. Połączenie warzyw ze zbożami to świetny pomysł na to, aby dzieci przekonać do warzyw. Wypieki z warzywami to samo zdrowie.Gratulacje panie Adamie!

3) Szwalni ChemaN Junior – panu Szymonowi Rogozińskiemu ( za uszycie fartuszków i czapek kucharskich dla naszych bobasów do sesji).

4) Gazecie Nasz Olsztyniak – szefowej Beacie Tokarczyk i zastępczyni Annie Szapiel-Danylczuk,  oraz pani Katarzynie Janków- Mazurkiewicz, które pilotują w gazecie nasz fotograficzny konkurs. Pani Katarzyna na wernisażu wspomniała jak będzie wyglądał konkurs w gazecie i co planuje gazeta dla zwycięzcy.

Projekt Bobasy w Kuchni 8

https://naszolsztyniak.pl/366407,Mistrz-foto-z-bobasem-w-kuchni-Wybierz-najlepszego.html

https://www.olsztyn24.com/news/28199-bobasy-z-fotografami-zawojowaly-kuchnie-w-spizarnii-warmiskiej.html?f=6460659

 

5) Studium Rozwoju Osobistego oraz Centrum Edukacyjnemu EduBOx – podziękowania dla przedstawicielki studium Agnieszki Ewald, za prezent dla fotografów w postaci vouchera na szkolenie z zakresu  „Inteligencja relacji”. Synek pani Agnieszki Ewald, Mikołaj był również bohaterem wystawy można go oglądać na zdjęciach Pawła Szwajkowskiego.

voucher upominkowy dla fotografów

Projekt Bobasy w Kuchni 9

6) Planecie 11, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie – dla pana Jacka Smółki za udostępnienie lokalu do szkoleń dla fotografów.

7) Firmie Wielkie Rzeczy – dla pana Łukasza Galibarczyka za wydruki zaproszeń i plakatów.

8) Firmie Happymum – dla pani Moniki Strutz- Kowalskiej za pomoc przy grafice zaproszeń i plakatów. Pani Moniki synek Sebastian także brał udział w projekcie i jest na zdjęciu konkursowym, które robiła jemu Lidia Kościukiewicz.

9) Redakcji Gazety internetowej Olsztyn 24 pani Darii Brudek za informacje, relację, oraz film pamiątkowy z wernisażu opublikowane na stronie gazety.

Marcin Zalech autor do projektu Bobasy w Kuchni

https://www.olsztyn24.com/news/28199-bobasy-z-fotogafami-zawojowaly-kuchnie-w-spizarnii-warmiskiej.html?f=6460689

https://www.olsztyn24.com/chilli_tv/6241-wernisaz-wystawy-fotografii-bobasy-w-kuchni.html

 

10) Telewizji Olsztyn TV3 Pani Iwonie Pacholskiej oraz pani Anecie Olender za news w wiadomościach telewizyjnych, dotyczący konkursu i sesji niepełnosprawnej Nadii.

 

11) Gościom specjalnym, czyli reprezentantom z Przedszkola nr 37, grupie 4/5 latków oraz  Paniom: Dorocie Góźdż i Marcie Nichczyńskiej opiekunkom dzieci oraz pani Marcie Żebrowskiej studentce Edukacji Wczesnoszkolnej, akompaniującej na akordeonie dla przedszkolaków przy piosenkach warmińskich.

Maciej Wachowski Autor  Projekt Bobasy w Kuchni

 

Szczególne podziękowanie za wielką pomoc przy grafice w końcowym etapie także należą się pani  Karolinie Hrynek – fotografce.

 

 2. Kilka słów o projekcie „Bobasy w Kuchni”; wystawie konkursowej i zwycięskiej.

Wystawa jest konkursem dla ludzi z ogromną pasją do fotografii, ucztą smaku dobrodziejstw miasta Olsztyna. Fotografowie ukazują bobasy w kuchni,  spiżarni i przy jedzeniu, bo to od nich rozpoczyna się poznawanie przeróżnych smaków warzyw, owoców i wypieków.

Jako organizatorka olsztyńskich projektów promujących zdolnych i kreatywnych ludzi, chciałabym tym projektem podkreślić rolę fotografów w Olsztynie. Fotografia pokazuje nie tylko uchwycone historyczne chwile każdego człowieka,  ale również miejsca, wydarzenia, emocje. Jest wizualną wizytówką naszego miasta oraz województwa na cały kraj i świat.

W projekcie „Bobasy w Kuchni” odzwierciedla olsztyńskie bogactwo w produktach. To doskonałe wypieki – chleby, bułki, rogale z owocami i warzywami oraz powidła, miód, ryby. Zdrowa żywność jest kluczowym elementem życia i w formie zabawy, fotografowie razem z bobasami przekazują ją olsztyniakom. Może wspólnie, choćby patrząc na fotografię uda się poczuć smak?

W projekcie wzięło udział 10 fotografów oraz 10 bobasów,  w tym jeden bobas, szesnasto-miesięczna dziewczynka niepełnosprawna. Nadia urodziła się zdrowa, ale w drugiej dobie życia, dostała wylewu 4 stopnia. Przeprowadzone zostały cztery operacje w tym dwie głowy, ze względu na wodogłowie pokrwotoczne. Trzy miesiące temu nie widziała, obecnie widzi i jest dość ruchliwa. Nadia jest w projekcie nie tylko dlatego, że przeszła tak wiele, ale również po to, aby pokazać że niepełnosprawność nie jest problemem. Dodatkowym wsparciem dla sesji Nadii było dwóch fotografów, dziewczynka dzięki temu będzie miała sporo zdjęć pamiątkowych.

Na wystawie prezentowane jest tylko jedno zdjęcie konkursowe każdego fotografa z bobasem, ale więcej zdjęć z projektu będzie można zobaczyć w relacjach z poszczególnych sesji na https://minawetp.pl

 plansza z fotografami

 Pan Krzysztof Gradzewicz, manager Spiżarni Warmińskiej zdradził, iż zdobywca pierwszego miejsca, czyli fotograf z pasji z bobasem w kuchni, będzie miał w Spiżarni swoją własną wystawę zdjęć z bobasem, którego fotografował w sesji do konkursu, oraz otrzyma voucher na spiżarnianą kolację.

 Pan Adam Laskowski, piekarz Spiżarni opowiedział z czego powstają warmińskie, zdrowe,  wyjątkowe wypieki, co można było posmakować w trakcie wernisażu oraz przy zaskakującym warzywnym deserze.

projekt Bobasy w Kuchni14

projekt Bobasy w Kuchni15

 

Marcin Zalech autor zdjęcia5 Projekt Bobasy w Kuchni

 

Chciałabym podkreślić, że projekt „Bobasy w Kuchni” jest w całości projektem społecznym. Za każdą pomoc w realizacji projektu, wystawy i konkursu tym, którzy się udzielali i pomagali  – serdecznie dziękuję.

 

Informacyjnie w sprawie konkursu:  Jako pomysłodawczyni projektu uznałam, iż najbardziej sprawiedliwie będzie, kiedy wynik zwycięstwa projektu, będzie się składał z trzech znaczących głosów.

Kapituła Konkursu jest następująca, tworzą ją:

1) „Czytelnicy Gazety Nasz Olsztyniak” poprzez głosowanie sms-owe.

2) Przedstawiciele Spiżarni Warmińskiej w osobach: Prezes Spiżarni oraz Krzysztof Gradzewicz manager restauracji.

3) Reprezentacja Fundacji  „Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego” w składzie: Agnieszka Maliszewska prezes fundacji oraz Piotr Krukowski prawnik fundacji.

 

Szczegółowa prezentacja fotografów biorących udział w konkursie do projektu „Bobasy w Kuchni” oraz ich zdjęć z sesji konkursowej oraz relacji z każdej sesji z danym bobasem, będzie się odbywać odrębnym artykułem.

 

Kto brał udział w konkursie pt. „Fotograf z pasji z bobasem w kuchni”:

 

Paweł Szwajkowski z modelem – bobasem Mikołajem

Spizarnia Warminska

 Zdjęcie konkursowe

Mikołaj autor Paweł Szwajkowski projekt Bobasy w Kuchni

 

Weronika Nowokuńska z modelką – bobasem Zuzią

Zuzia 2 Weronika Nowokuńska projekt Bobasy w Kuchni

Zdjęcie konkursowe

Zuzia autor Weronika Nowokuńska projekt Bobasy w Kuchni

Marcin Kierul z modelem – bobasem Michałem

Michał Marcin Kierul projekt Bobasy w Kuchni

 Zdjęcie konkursowe

Michał autor Marcin Kierul projekt Bobasy w Kuchni

 

Lidia Kościukiewicz z modelem – bobasem Sebastianem

Sebastian  Lidia Kuścikiewicz projekt Bobasy w Kuchni

 Zdjęcie konkursowe

Sebastian autor zdjęcia Lidia Kościukiewicz projekt Bobasy w Kuchni

 

Marcin Zalech z modelką – bobasem Mają

Maja Marcin Zalech projekt Bobasy w Kuchni

Maja2 Marcin Zalech projekt bobasy w Kuchni

Zdjęcie konkursowe

Maja autor Marcin Zalech projekt Bobasy w Kuchni

 

Robert Kaczmarski z modelką – bobasem Lenką

Lena Robert Kaczmarski projekt Bobasy w Kuchni

Lenka2 Robert Kaczmarski projekt Bobasy w Kuchni

Zdjęcie konkursowe

lenka autor Robert Kaczmarski projekt Bobasy w Kuchni

Karolina Hrynek  z modelem – bobasem Ignasiem

Karolina Hrynek z Ignaś projekt Bobasy w Kuchni

  Zdjęcie konkursowe

Ignaś autor zdjęcia Karolina Hrynek projekt Bobasy w Kuchni

 

Olga Mosakowska z modelem – bobasem Karolem

Karol Olga Mosakowska Projekt Bobasy w Kuchni

 Karol 2 Olga Mosakowska Projekt Bobasy w Kuchni

Zdjęcie konkursowe

Karol autor zdjęcia Olga Mosakowska projekt Bobasy w Kuchni

 

Wiktoria Olczak z modelem – bobasem Olkiem

Olek autor Wiktoria Olczak projekt Bobasy w Kuchni

 Zdjęcie konkursowe

Olek autor zdjęcia Wiktoria Olczak projekt Bobasy w Kuchni

 

Agata Lesiuk z modelką – bobasem Nadią

Nadia Agata Lesiuk projekt Bobasy w Kuchni

Zdjęcie konkursowe

Nadia autor zdjęcia Agata Lesiuk projekt Bobasy w Kuchni

 

Poza konkursem wsparcie sesji niepełnosprawnej Nadii:

Paweł Gulewicz – fotografia

Nadia autor zdjęcia  Marcin Kierul projekt Bobasy w Kuchni na zdjęciu Paweł Gulewicz

 

oraz Marcin Kierul – fotografia

Nadia sesja Marcin Kierul projekt Bobasy w Kuchni

 

Aleksandra Borkowska – studentka Wydziału Artystycznego UWM w Olsztynie – kreowanie sesji

 Ola Borkowska sesja z Nadią projekt Bobasy w Kuchni

 

 

 

Zdjęcia pamiątkowe z wystawy:

Maciej wachowski autor zdjęcia projekt Bobasy w Kuchni

 Z Agnieszką Ewald ze Studium Rozwoju Osobistego projekt Bobasy w Kuchni

 projekt Bobasy w Kuchni10

projekt Bobasy w Kuchni11

projekt Bobasy w Kuchni12

projekt Bobasy w Kuchni13

Marcin Zalech autor zdjęcia projekt Bobasy w Kuchni

 

Dalszy ciąg zdjęć pamiątkowych będzie doklejonych do artykułu w późniejszym terminie.

 

Skocz do relacji z sesji niepełnosprawnej Nadii – https://minawetp.pl/wszystkie-artykuly/projekt-bobasy-w-kuchni-sesja-niepelnosprawnej-nadii-w-spizarni-warminskiejni-warminskiej/

2 komentarze

  1. Agnieszko, jesteś niesamowita! A zdjęcia bobasów są rozbrajające.

    • Karolino… fakt, zdjęcia bobasów radosne… bo i praca z fotografami taka była… Zresztą będzie ich więcej, po kolei będę publikować każdą sesję z osobna, może nawet filmiki wrzucę, bo nakręciłam. Byłam na każdej sesji, pomagałam, wspierałam, zabawiałam maluchy, było super. Jedną sesję ominęłam tą pierwszą, bo obiecałam synowi, że na wycieczkę klasową z nim pojadę, więc pierwsza beze mnie, ale za to narozrabiali tam mocno i dość długo na kuchni byli :-) Upiekło im się wtedy, ze mnie nie było. Za takie komplementy cudne, bardzo dziękuję. Serce moje się raduje, aż chce dzięki temu działać mocniej i częściej… :-) Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published.